Chiefs Patrick Mahomes przekrada się obok Billsa i dociera do meczu o tytuł AFC

Kansas City Chiefs wracają do meczu o mistrzostwo AFC.

W niedzielny wieczór na stadionie Highmark Chiefs dzięki niecelnemu celnemu strzeleniu z gry w końcówce meczu zwyciężyli 27-24 z Buffalo Bills. To oficjalnie wysyła ich do meczu o mistrzostwo konferencji po raz szósty z rzędu.

Po doskonałej grze w tę i z powrotem w ostatniej edycji bitwy Patricka Mahomesa z Joshem Allenem, Allen poprowadził Billsów na boisko i zajął pozycję strzelecką zaraz po dwuminutowym ostrzeżeniu. Jednak Tyler Bass nie trafił z prawej strony z gry z 44 jardów, co doprowadziłoby do remisu.

Zamiast tego Mahomes i Chiefs zdobyli trzy punkty i zapewnili sobie kolejny wyjazd do meczu o tytuł AFC.

Te dwie drużyny spotkały się w play-offach 2021 i 2022. Obie przegrały z Bills, jedna w meczu o mistrzostwo AFC, a druga w rundzie dywizji. Tym razem Bills byli gospodarzami w drodze do meczu o mistrzostwo AFC, ale to nie zrobiło różnicy. Teraz Chiefs awansują do meczu o mistrzostwo AFC, aby w przyszłym tygodniu na stadionie M&T Bank zmierzyć się z najwyżej rozstawionym Baltimore Ravens, mając w zasięgu wzroku powrót na Super Bowl LVII.

Obserwuj, jak Yahoo Sports dostarcza najnowsze wiadomości, wyniki i najciekawsze momenty z fazy play-off NFL.

On żyje46 aktualizacji

• Szeroka prawa. Bills nie wykorzystali 44 jardów i Chiefs powinni to wygrać

• Rachunki nadal przesuwają się pod koniec czwartego kwartału.

• Josh Allen po kolejnym mocnym strzale po odzyskaniu piłki przez Billsów. To byłoby coś ogromnego

• Cóż, Bills nie mogą nic osiągnąć i tracą długą szansę. Muszą kopać piłkę, a Chiefs natychmiast ją odzyskują.

• Oto lepszy punkt widzenia i wyjaśnienia od ekipy CBS.

• O chłopie. Chiefs wyszli ze strefy końcowej, a Bills otrząsnęli się po wyzwaniu. Co za przerwa dla Buffalo

• Mamy przystanek. Po pięciu prostych przyłożeniach, które nie obejmowały uklęknięcia na koniec połowy, obrona Chiefs zatrzymuje Billsów. Buffalo zajmuje 4. i 5. miejsce na własnych 30. po fałszywym puncie i pudłuje. Duże ryzyko przyniosło odwrotny skutek i faktycznie dało Kansas City piłkę w zasięgu kosza z gry.

• Isaiah Pacheco uderza mocnym podaniem, pokonując czterojardowy bieg i przywracając prowadzenie Chiefs (27-24). To już pięć głównych zmian.

• Patrick Mahomes znajduje Marqueza Valdesa-Scantlinga po kolejnej głębokiej piłce, tym razem z 32 metrów, która wbija piłkę w czerwoną strefę. Kansas City ponownie zagroziło pod koniec trzeciej kwarty, gdy Buffalo prowadziło 24-20.

• To była niedbała jazda do strefy końcowej dla Billsów, ale udało im się znaleźć strefę końcową. Spalił przerwę na żądanie, po czym z opóźnieniem zdobył trzeciego gola przy 13. Josh Allen jednak znalazł Khalila Shakira w lewym przednim rogu pola punktowego, po tym jak zyskał czas nogami.

Czwarta zmiana w grze dała Buffalo prowadzenie 24-20. Ten zasługuje na szum.

• Travis Kelce zdobywa swoje drugie przyłożenie tego wieczoru i Chiefs wrócili na prowadzenie 20-17.

• Tym razem przyłapał ją Márquez Valdés-Scantling i był zachwycony. Chiefs objęli prowadzenie w pierwszej połowie drugiej połowy.

• Pomocnik Chiefs Willie wypada z gry z powodu kontuzji szyi.

• W drodze do oddzielnych szatni Josh Allen i Travis Kelce podzielili się kilkoma słowami:

• Dotarliśmy do końca pierwszej połowy. Zacięty mecz, w którym Buffalo prowadzi 17-13.

• Bills podchodzą i robią jedyną rzecz, która ma sens. Pozwolili Joshowi Allenowi to prowadzić. Drugie przyłożenie Allena następuje z dwóch jardów i daje Billsom prowadzenie 17-13 na przerwę.