Chiny chcą zacząć wykorzystywać ziemię księżycową do budowy baz księżycowych w tej dekadzie

Chińskie media doniosły, że Chiny chcą rozpocząć budowę bazy księżycowej przy użyciu ziemi z Księżyca w ciągu pięciu lat, z ambitnym planem rozpoczęcia już w tej dekadzie.

Chińskie media doniosły, że Chiny chcą rozpocząć budowę bazy księżycowej przy użyciu ziemi z Księżyca w ciągu pięciu lat, z ambitnym planem rozpoczęcia już w tej dekadzie. (Henry Romero, Reuters)

Szacowany czas czytania: 1-2 minuty

PEKIN – Chińskie media doniosły, że Chiny chcą rozpocząć budowę bazy księżycowej przy użyciu ziemi z Księżyca w ciągu pięciu lat, z ambitnym planem rozpoczęcia już w tej dekadzie.

Lokalne media podały, że ponad 100 chińskich naukowców, badaczy i wykonawców kosmicznych zebrało się niedawno na konferencji w mieście Wuhan w środkowych Chinach, aby omówić sposoby budowy infrastruktury na Księżycu.

Zespół projektuje robota o nazwie „Chinese Super Mason”, który będzie wytwarzał cegły z księżycowej ziemi, powiedział Ding Liyun, ekspert z Chińskiej Akademii Inżynierii, według Changjiang Daily.

„Zbudowanie siedliska na Księżycu jest niezbędne do długoterminowej eksploracji Księżyca iz pewnością zostanie osiągnięte w przyszłości” – powiedział Ding, przyznając jednocześnie, że zgodnie z raportem trudno jest to osiągnąć w krótkim okresie.

Robot, którego zadaniem jest tworzenie „księżycowych cegieł ziemi”, zostanie wystrzelony podczas chińskiej misji Chang’e-8 około 2028 r. misja około 2025 roku.

Państwowe media podały, że Chiny wcześniej odzyskały próbki gleby z bliskiej strony Księżyca podczas misji Chang’e-5 w 2020 roku.

Kraj oświadczył, że chce, aby jego astronauci pozostawali na Księżycu przez długi czas po utworzeniu księżycowej stacji badawczej.

Ding i dziesiątki ekspertów uczestniczyło w pozaziemskiej konferencji budowlanej, która odbyła się na Uniwersytecie Nauki i Technologii Huazhong w Wuhan w weekend 7-9 kwietnia.

Składka: Bernarda Orra i Ryana Wu

powiązane historie

Najnowsze historie naukowe

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Statek kosmiczny NASA przelatuje bezpośrednio przez eksplozję na Słońcu i rejestruje materiał filmowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *