Chiny zamykają 9 milionów miast w związku z kolejnym wzrostem liczby pozwów

PEKIN (AP) – Chiny nakazały w piątek zamknięcie 9 milionów mieszkańców w północno-wschodnim mieście Changchun, powołując się na rosnący wariant przypadków COVID-19 w regionie Omigron.

Mieszkańcy muszą pozostać w domu, a co dwa dni członek rodziny będzie mógł wyjść na zewnątrz, aby kupić jedzenie i inne niezbędne artykuły. Wszyscy mieszkańcy muszą zostać poddani trzyetapowej kontroli, podczas gdy nieistotne biznesy są zamykane, a połączenia transportowe zawieszone.

Niedawne blokady obejmujące Yucheng, liczące 500 000 mieszkańców we wschodniej prowincji Shandong, pokazują, że Chiny stosują rygorystyczne podejście do epidemii, które wdrożyły w ciągu ostatnich dwóch lat, pomimo wcześniejszych oznak. Aby władze wdrożyły bardziej ukierunkowane środki.

Chiny w piątek zarejestrowały 397 przypadków lokalnych transakcji w całym kraju, z których 98 miało miejsce w prowincji Jilin wokół Changchun, centrum krajowego przemysłu motoryzacyjnego. W całej prowincji odnotowano ponad 1100 przypadków od ostatniego wybuchu epidemii w zeszły weekend.

W piątek w Changchun zgłoszono dwa przypadki, co w ostatnich dniach zwiększyło ich liczbę do 78. Władze wielokrotnie obiecywały, że zamkną każdą społeczność, w której zostanie znaleziony jeden lub więcej przypadków w ramach chińskiego podejścia „zero tolerancji” do epidemii.

Dalsze 93 przypadki potwierdzono w pobliskim mieście Jill, które nosi tę samą nazwę, co otaczająca ją prowincja. Władze nakazały już częściowy lockout w mieście i odcięły połączenia komunikacyjne z innymi miastami.

Urzędnicy z Uniwersytetu Nauk Rolniczych i Technologii Jill powiedzieli, że studenci zostali zwolnieni po doniesieniach o infekcjach na terenie kampusu, a studenci skarżyli się w mediach społecznościowych, że ci, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, zostali zamknięci w bibliotekach szkolnych i innych budynkach w złym stanie.

Szkoła odnotowała 74 potwierdzone przypadki i przekazała ponad 6000 do izolacji, poinformował państwowy nadawca CCTV.

Zdjęcia lotnicze ukazywały uczniów ustawionych w szeregu w strojach Hasmata w zimnie i ciemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *