Chris Wallace opuszcza Fox News dla serwisu streamingowego CNN

Chris Wallace, szef dwóch debat prezydenckich i natrętnych wywiadów ze światowymi przywódcami, uczynił go głównym prezenterem Fox News, ogłaszając w niedzielę, że po 18 latach postanowił opuścić sieć należącą do Ruperta Murdocha.

Będzie gospodarzem nowej usługi przesyłania strumieniowego CNN + CNN, która ma zostać uruchomiona w przyszłym roku.

Jego odejście z Fox News było niespodzianką dla telewizyjnego przemysłu informacyjnego i przegapił w sieci kluczową postać, która była twarzą jej wpływowego niedzielnego programu „Fox News Sunday” i była nominowana do nagrody Emmy za swoją pracę jako pierwszy host w sieci.

„To już ostatni raz, mówię to z wielkim smutkiem. Spotkamy się w ten sposób” Pan. Wallace powiedział widzom pod koniec swojej niedzielnej transmisji.

„Poza polityką chcę zająć się wszystkimi rzeczami, które mnie interesują i spróbować czegoś nowego; Jestem gotowy na nową przygodę ”- powiedział pan Wallace. „Mam nadzieję, że to sprawdzicie. W końcu, drodzy przyjaciele, to wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że to był wspaniały tydzień. Mam nadzieję, że nadal będziecie oglądać Fox News Sunday.

Roger Ayles, współzałożyciel Fox News, współzałożyciel Fox News, Roger Ayles, który zarządza Białym Domem Reagana jako korespondent NBC (i krótko reporter „News the Press”) w 2003 roku, aby gościć czołową polityczną sieć Murdoch Network organizacja.

Badacz możliwości dla Demokratów i Republikanów, panie Wallace czasami udowadniał, że jest wyrzutkiem w Fox News, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy konserwatywna opinia sieci została powtórzona przez byłego prezydenta Donalda J. Trump był zacofany. Pan. Pan Trump. Krytyka Wallace’a wywołała potępienie ze strony niektórych obserwatorów i własnego konta prezydenta na Twitterze, ale irytowała także liberałów, którzy chcieli skarcić jego bezstronnych kolegów.

W swoich komentarzach na antenie w niedzielę pan Wallace powiedział: „Szefowie w Fox obiecali mi, że nie będą przeszkadzać gościowi, którego zarezerwowałem, ani pytaniu, które zadałem, i dotrzymali tej obietnicy. Doskonała jazda.

READ  Benz odrzuca zwycięstwo NCAA nad transpłciową pływaczką Leah Thomas, wygrywa Emma Wyand

Kontrakt spikera wygasł pod koniec tego roku, a ktoś zaznajomiony z wewnętrznymi dyskusjami powiedział, że sieć chce go ścigać. „Fox News Sunday” będzie tymczasowo prowadzony przez prezenterów wiadomości sieci Bretta Baiera, Martę MacCallum, Johna Robertsa, Neila Cavuto i innych.

CNN powiedział, że nowy projekt pana Wallace’a będzie pojawiał się w dni powszednie i „zawierał wywiady z producentami wiadomości ze świata polityki, biznesu, sportu i kultury”.

W oświadczeniu rozpowszechnianym przez CNN, pan. Wallace powiedział: „Nie mogę się doczekać nowej wolności i elastyczności w przeprowadzaniu wywiadów z kluczowymi osobami w krajobrazie wiadomości strumieniowych – oraz znajdowaniu nowych sposobów opowiadania historii”.

Pan. Komentując odejście Wallace’a, Fox News powiedział w oświadczeniu: „Jesteśmy bardzo dumni z naszego magazynu i gwiazdorskiej obsady, w której Chris Wallace był częścią od 18 lat. Tradycja „Fox News Sunday” będzie kontynuowana z naszymi gwiazdorskimi dziennikarzami, z których wielu będzie pełnić swoje funkcje do czasu, gdy zostanie wyznaczony stały gospodarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *