Co najmniej 1 osoba zginęła w strzelaninie w szkole średniej w Iowa; Scena to teraz „bezpieczeństwo”: władze

W wyniku ostrzału rannych zostało także wiele innych osób.

Funkcjonariusze organów ścigania podali, że w czwartek rano w strzelaninie w szkole średniej Perry w stanie Iowa zginęła co najmniej jedna osoba, a kilka innych zostało rannych.

Według urzędników hrabstwa Dallas w stanie Iowa miejsce zdarzenia jest już „bezpieczne”.

Rzeczniczka szpitala poinformowała, że ​​w Iowa Methodist Medical Center leczonych jest dwóch pacjentów. Ich stan nie jest znany.

Szeryf hrabstwa Dallas Adam Infante powiedział reporterom, że zgłoszenie o aktywnym zamachowcu zgłoszono o 7:37 czasu lokalnego.

Funkcjonariusz przybył do szkoły siedem minut później i znalazł „wiele ofiar postrzałów”, chociaż Infant powiedział, że na razie nie jest jasne, ile i jaki jest ich zakres. Szeryf nie powiedział, kim były ofiary.

Szeryf powiedział, że policja zidentyfikowała podejrzanego o strzelaninę, ale nie ujawniła dodatkowych szczegółów na jego temat.

„Nie ma już żadnego zagrożenia dla społeczeństwa. Społeczność jest bezpieczna” – powiedział Infante. „Pracujemy teraz wstecz, próbując zrozumieć wszystko, co się wydarzyło i ogłosić”.

Jody Kurd powiedziała reporterom, że jej pasierb został uderzony w plecy i ramię podczas strzelaniny, ale „czuje się dobrze”.

Powiedział, że córka wysłała mu SMS-a w sprawie strzelaniny.

„To było absolutnie przerażające, jeden z najgorszych momentów w moim życiu” – powiedział. „Ale najlepszy telefon, jaki odebrałem, to powiedzieć, że u nich wszystko w porządku”.

„Nigdy nie myślałem, że Peri będzie miała tego rodzaju problemy” – dodał.

READ  Oceny z 9. tygodnia NFL: Tom Brady's w późnej fazie gry vs. Pomimo Baranów, Buccaneers dostają „D+”; Rosnące Seahawki otrzymują „A”

Do strzelaniny doszło przed rozpoczęciem zajęć szkolnych, a w budynku było bardzo niewielu uczniów i nauczycieli. „Myślę, że pod tym względem to przyczyniło się do dobrego wyniku” – powiedział Infante. Czwartek był pierwszym dniem powrotu do szkoły po przerwie zimowej.

FBI podało, że agent FBI pracujący w biurze w Des Moines przybył na miejsce zdarzenia, aby pomóc wydziałowi dochodzeniowemu stanu Iowa. Na miejscu jest także Biuro ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych.

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości powiedział, że o zdarzeniu poinformowano prokuratora generalnego USA.

Perry znajduje się na północno-zachodnich przedmieściach Des Moines.

Policja planuje zorganizować kolejną konferencję prasową w czwartek po południu, na której dołączy do niej gubernator stanu Iowa Kim Reynolds.

„Nasze serca są złamane przez tę bezsensowną tragedię” – Reynolds stwierdziła w oświadczeniu w mediach społecznościowych. „Nasze modlitwy są ze studentami, wykładowcami i rodzinami społeczności Perry”.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *