Co najmniej 6 osób zginęło w Pilup w stanie Montana podczas burzy piaskowej

Co najmniej sześć osób zginęło, a inne zostały ranne w dużym nalocie samochodowym w południowej Montanie w piątek po południu, jak powiedzieli urzędnicy, podczas burzy, która wznieciła kurz i spowodowała „zaciemnienie”.

Około 50 mil na wschód od Billings znajduje się Hardin w stanie Mont., zamieszkane przez 3800 mieszkańców. W wypadku na autostradzie międzystanowej 90 poza miastem wzięło udział 21 pojazdów, w tym sześć półciężarówek, sierż. Rzecznik Montana Highway Patrol Jay Nelson powiedział w wywiadzie. Powiedział, że nie od razu wiadomo, ile osób zostało rannych.

Urzędnicy nie podali od razu nazwisk i wieku ofiar.

„Wszystko wskazuje na odosobnione zdarzenie pogodowe, które spowodowało zaciemnienie w tym miejscu” – powiedział sierżant Nelson. „Początkową przyczyną wypadku była burza piaskowa w rejonie o silnym wietrze”.

W piątek po południu burze rozwinęły silne wiatry znane jako odpływ, które przemieszczały się około 50 mil przed burzami, powiedział Nick Wertz, meteorolog z National Weather Service w Billings.

Późnym popołudniem wiatr wiał z prędkością 62 mil na godzinę, co wzbijało kurz i zmniejszyło widoczność do mniej niż ćwierć mili. Wiatry generowane przez te burze mają zazwyczaj prędkość od 30 do 40 mil na godzinę, panie. powiedział Wertz.

Ruch został zatrzymany na autostradzie międzystanowej 90, podczas gdy patrol drogowy zbadał wypadek, który miał miejsce około 16:30. Około godziny 21:00 pasy ruchu wschodniego były nadal zamknięte, a urzędnicy zmieniali kierunek ruchu.

Gubernator Greg Gianforte powiedział na Twitterze pod koniec piątku: „Głęboko zasmucony wiadomością o masowym wypadku w pobliżu Hardin”.

„Dołącz do mnie w modlitwie, aby podnieść ofiary i ich bliskich” – powiedział. „Jesteśmy wdzięczni za służbę naszym pierwszym ratownikom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.