Co oglądać na Grand Prix Azerbejdżanu 2022: Mega Perez, samochody bezpieczeństwa i widelec po stronie Mercedesa

Od kolejnej rundy napiętej bitwy pomiędzy dwoma pierwszymi zespołami do rozwidlenia po stronie Mercedesa; A od McLarena z pracą do wykonania po prawie nieuniknione przerwy, wybraliśmy kilka głównych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę na ulicach Baku podczas niedzielnego Grand Prix Azerbejdżanu…

1. Kolejna bitwa między Ferrari i Red Bullem

Być może w tym sezonie do tej pory częściej podążał drogą Red Bulla w wyścigach – Sergio Perez wygrał w Monako po raz czwarty z rzędu – ale bitwa kwalifikacyjna została wygrana przez Ferrari i Charlesa Leclerca.

CZYTAJ WIĘCEJ: Leclerc świeci dla Baku, gdy Perez dołącza do niego w pierwszym rzędzie w kwalifikacjach do Grand Prix Azerbejdżanu

Leclerc osiągnął cztery pola position z rzędu z oszałamiającym ostatnim okrążeniem w kwalifikacjach – jego szóste miejsce w ośmiu wyścigach – i jest także pole position w Baku, gdzie również był najszybszy w 2021 roku.

Z perspektywy mistrzostw byłby w świetnej formie, ponieważ Leclerc poprowadzi daleko w polu, ale za nim są dwa Red Bulls, a Perez dołączył do niego w pierwszym rzędzie po solidnym weekendzie. Meksykanin traci zaledwie 15 punktów do prowadzenia w mistrzostwach i do tej pory wyglądał w ten weekend bardziej komfortowo niż jego kolega z drużyny Max Verstappen, uparty zwycięstwem w Monako i Nowa dwuletnia umowa W kieszeni.

Perez również chce zostać pierwszym dwukrotnym zwycięzcą tego wyścigu, wygrywając tutaj w zeszłym roku, podczas gdy Carlos Sainz awansował z pierwszego na czwarte pod koniec trzeciego kwartału, a także będzie czynnikiem w zmierzeniu się z dwoma najlepszymi zespołami . dla zwycięstwa.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022 Azerbejdżan: Leclerc pokonuje Pereza i zajmuje pierwsze miejsce

2. Mercedes Split

Mercedes mógł wyprzedzić swój samochód w Barcelonie, ale w Monako byli nieco w tyle i walczyli również o rozwiązanie problemów z odbiciami w Baku, przez co nie byli w stanie dołączyć do bitwy o pierwsze miejsce. Ale na tym tle prawie zabezpieczyli sobie trzeci rząd – ale dla Pierre’a Gasly’ego.

READ  Trzech graczy zabija atak Red Sox i nie są tymi, o których myślisz

Jak dotąd nie był to najłatwiejszy sezon dla Gasly’ego, a on ma w tym momencie tylko sześć punktów, ale Francuz wyglądał szybko przez całą sobotę i zdołał podzielić parę srebrnych strzał, kończąc na szóstym miejscu w siatce przed Lewisem Hamiltonem. .

CZYTAJ WIĘCEJ: Red Bull i Ferrari „do zupełnie innej ligi” mówi Hamilton po frustracji w kwalifikacjach w Baku

Gasly i Alfa Toure również byli tutaj mocni w zeszłym roku, kończąc na podium po starcie z drugiego rzędu, a on ma samochód, który przyprawi Mercedesa o ból głowy w niedzielę, jeśli zdoła utrzymać pozycję lub nawet poprowadzić George’a Russella na starcie.

Tymczasem Russell chce przedłużyć swój imponujący start w Mercedesie, kończąc w tym roku w pierwszej piątce w każdym wyścigu, ale Brytyjczyk przyznaje, że ma problemy z wskoczeniem do samochodu i boi się, że tam jest. Ciężki wyścig w niedzielę.


Gasly dobrze sobie radzi w Baku, dzieląc Mercedesa w kwalifikacjach

3. McLaren jest poza pierwszą dziesiątką, ale jest pewny siebie

Dwóch kierowców McLarena wydawało się być w miksie w trzecim kwartale po ostatniej sesji treningowej, kończąc w pierwszej szóstce. Ale tak się nie stało późnym popołudniem, gdy temperatura spadła w kwalifikacjach i obaj zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką, z Lando Norrisem 11 i Danielem Ricciardo na 12 miejscu.

Norris uważał, że powinien był awansować do trzeciej kwarty, ale za przegraną bitwę próbującą dostać poślizg od Lewisa Hamiltona, i to była wiadomość dla Ricciardo, która dała fanom McLarena nadzieję na niedzielę, ponieważ inżynier wyścigowy powiedział mu, że mają samochód do walki w wyścigu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Gasly z przyjemnością podzielił parę Mercedesów z „Performance of the Year” w Baku

Zespół jest również optymistyczny, ponieważ Alfa Romeo miała większe problemy w kwalifikacjach, a Albin ma tylko jednego kierowcę w pierwszej dziesiątce, a Fernando Alonso jest tylko o jedno miejsce przed McLarenem na 10. miejscu.

Szef zespołu Andreas Seidl ma nadzieję, że McLaren odbędzie się w ofensywnym wyścigu, ponieważ ścigają zespół, który będzie tylko drugim podwójnym punktem zespołu w 2022 roku.


1402305043

Daniel Ricciardo polega na lepszym tempie wyścigowym niż McLaren w Baku

4. Bottas i ja z Ziemią do pogodzenia

Dwóch najbardziej konsekwentnych graczy 2022 do tej pory było zaskakująco słabych w kwalifikacjach w Baku, ale ich poziom przed tym weekendem sugeruje, że mogą być w mieszance, aby zdobyć poważne punkty, zanim dotrzemy do ostatnich etapów wyścigu.

Valtteri Bottas zdobywał punkty w każdym wyścigu, który ukończył – wycofał się tylko w Dżuddzie – i zdobył cztery w czołowej siódemce tej rundy, ale nigdy nie wyglądał szczególnie konkurencyjnie w piątek i sobotę i skończył na 15. miejscu w stawce w Azerbejdżanie, za drużyną juniorów . Mate Chu Guanyu.

Fakty i statystyki: Leclerc jako pierwszy złapał wiele biegunów w Baku, przewyższając wynik P1 Verstappena

Podobnie Esteban Ocon ma również cztery najlepsze wyścigi w tym roku i jest o jedno miejsce za Bottasem w mistrzostwach kierowców. Ale kiedy Fernando Alonso dotarł do trzeciej kwarty, Ocon odpadł na 13. miejscu.

Obaj są zdolni do walki w terenie i zrobili to już przy tegorocznej okazji, i mogą zapewnić ekscytującą akcję, starając się odrobić miejsca w wyścigu.


1402318190

Valtteri Bottas ma robotę na swoich rękach, jeśli zamierza utrzymać swój rekord strzelecki w tym sezonie

5. Samochody bezpieczeństwa i robaki

W Azerbejdżanie pojawił się trend, w którym wyścig jest albo chaotyczny i oszałamiający, albo stosunkowo bezwypadkowy. Pierwsza impreza była ostatnim przykładem, ponieważ wszyscy kierowcy obejrzeli dramat z tegorocznego wyścigu Formuły 2 i postanowili grać bezpiecznie. Tego dnia spodziewali się masakry, ale w końcu nikt nie popełnił znaczącego błędu.

Jednak od tego czasu większość wyścigów miała swoje wzloty i upadki i nic więcej niż dwa rzuty karne, które widzieliśmy tutaj rok temu.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY: Obejrzyj akcję z kwalifikacji w Baku, gdy dominujący Leclerc zajmuje pierwsze miejsce

Jak pokazały kwalifikacje, jest wiele miejsc, w których kierowca może popełnić potencjalnie kosztowny błąd – i nie wszystkie z nich wymagają od niego mocnego nacisku. Przy tak małej liczbie samochodów w tym sezonie, po prostu prosty błąd może spowodować, że ktoś będzie musiał wjechać w strefy spływowe, a przewrócenie samochodu nie jest łatwe w tym scenariuszu.

Ale głównymi wypadkami będą te, w których kontakt ze ścianą może wymagać samochodu bezpieczeństwa lub wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, ponieważ będzie to miało wpływ na strategię, ale może również prowadzić do napiętych ponownych uruchomień, które tu zaznajomiłeś, z polem walki z tym. na długich prostych w pierwszy i trzeci zakręt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.