Co wiemy: Novak Djokovic i Australian Open Chronology

Oto chronologia wydarzeń, które miały miejsce do tej pory.

34-letni Djokovic otrzymał australijską wizę tymczasową wjazdową, aby wziąć udział w dziewięciokrotnym Australian Open. Djokovic złożył wniosek o wizę w październiku lub listopadzie 2021 r.

W liście do Craiga Tyle, australijskiego ministra zdrowia Grega Hunta, dyrektora turnieju Australian Open i dyrektora generalnego Tennis Australia, powiedział, że tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy infekcja Govt-19 – bez pełnej szczepionki – nie spotkała się z wymagania dotyczące wjazdu bez izolacji. Kraj, według przecieku listu opublikowanego w australijskich mediach lokalnych.

grudzień 2021

Mówi się, że Tennis Australia wysłał list do graczy twierdzących, że kwalifikuje się do ważnego zwolnienia lekarskiego, wraz z listem od lekarza w sprawie infekcji Govt-19, która miała miejsce w ciągu ostatnich sześciu miesięcy; Zgodnie z listem, który wyciekł do australijskich mediów lokalnych, gracze mają czas do 10 grudnia na złożenie wniosku o zwolnienie lekarskie.

Djokovic uczestniczy w meczu koszykówki w Belgradzie – po którym u wielu zdiagnozowano infekcję Kovit-19 – według raportu opublikowanego 12 stycznia 2021 r. na zweryfikowanym koncie Djokovic na Instagramie.

Djokovic przeprowadza szybki test antygenowy – który jest negatywny – i, według Djokovic, wykonuje również oficjalny i zatwierdzony test PCR „z wyjątkową ostrożnością”.

Wyniki testu PCR Djokovica były pozytywne tego samego dnia, zgodnie z kopią jego wyników testu w jego oświadczeniu, ale jego oświadczenie z 12 stycznia stwierdza, że ​​nie otrzymał żadnych pozytywnych wyników testu PCR po imprezie tenisowej 17 grudnia.

Później, według zdjęć zamieszczonych w oficjalnych mediach społecznościowych jego fundacji, został sfotografowany dwukrotnie i żaden z uczestników nie nosił masek.

Djokovic grał w akcji podczas półfinału Pucharu Davisa pomiędzy Serbią i Chorwacją w grudniu 2020 roku w Madrycie.

Djokovic bierze udział w imprezie tenisowej w Belgradzie i wręcza nagrody dzieciom, które wcześniej przeszły szybki test antygenowy, który był negatywny, według raportu Djokovica.

READ  Iowa vs. Czapki LSU March Madness

Strona Facebooka Belgradzkiego Stowarzyszenia Tenisowego publikuje różne zdjęcia Djokovica z grupą młodych ludzi podczas ceremonii rozdania nagród w tenisie. Jedno zdjęcie przedstawia co najmniej 26 osób – głównie młodych – pozujących z nim. Działania wykluczenia społecznego pozostają niezauważone, a maski nie są noszone.

W pewnym momencie po wydarzeniu Djokovic otrzymuje ogłoszenie o pozytywnym teście PCR, zgodnie z jego raportem.

Djokovic został sfotografowany podczas ceremonii rozdania nagród tenisowych dzień po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na Kovit-19.

Djokovic ma przeprowadzić wywiad z L’Equipe w swoim centrum tenisowym w Belgradzie, aby dokończyć wywiad i sesję zdjęciową. Jego oświadczenie mówi, że był wykluczony społecznie i nosił maskę, chyba że zrobiono mu zdjęcie.

Dziennikarz Frank Ramella i fotograf Etienne Garnier nie zostali poinformowani, że Djokovic był pozytywnie nastawiony do Govit przed lub w trakcie wywiadu z gwiazdą tenisa w Belgradzie, podała francuska gazeta sportowa 12 stycznia.

W artykule L’Equipe Ramella twierdzi, że uzyskała negatywny wynik testu na Govit-19. Nie wspomina o zdrowiu Gorniera.

Novak Djokovic jest „najlepszym graczem w męskiej historii tenisa”, ale ma dziedzictwo poza „skomplikowanym” kortem

Według jego zeznań Djokovic uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa.

? 23 grudnia
Djokovic ma przeciwciała przeciwko koronawirusowi, dokument wydany przez serbską agencję zdrowia publicznego potwierdza twierdzenie tenisisty, że wyzdrowiał z Kovit-19, kiedy przybył do Australii na Australian Open.

Serbski Instytut Zdrowia Publicznego w Belgradzie skontaktował się z CNN i zapytał w czerwcu 2020 r., czy przeciwciała pochodzą z poprzedniej infekcji.

Djokovic A. Zwolnienie medyczne Według dokumentów sądowych Dennisowi pozwolono wjechać do Australii bez szczepień lub izolacji, ponieważ wyzdrowiał z choroby Kovil z Australii.

Pod koniec roku pojawią się filmy i zdjęcia przedstawiające Djokovica w Hiszpanii i Serbii przez okres dwóch tygodni przed podróżą do Australii. Według dokumentów sądowych uzyskanych przez CNN, Djokovic zaznaczył „Nie” w zawiadomieniu o podróży, gdy zapytano go, czy podróżował 14 dni przed przyjazdem do Australii.

styczeń 2022

Zespół Djokovica złożył deklarację podróżną australijskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, które je oceniło i poinformowało, że pozwolono mu odwiedzać go bez izolacji.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Djokovic otrzymuje pozwolenie na przekroczenie granicy od rządu stanu wiktoriańskiego, zgodnie z jego zeznaniami, gdzie znajduje się Melbourne i gdzie odbędzie się Australian Open.

Djokovic, który poprzedniego dnia opuścił Hiszpanię, przyjeżdża do Melbourne o północy. Zabrano mu paszport i zabrano go do małego pokoju, w którym podobno był przesłuchiwany przez funkcjonariuszy kontroli granicznej.

Djokovic ma wizę Odwołany Przez rząd australijski, on Areszt dla tymczasowego aresztowania Według zeznań w hotelu Park w Melbourne.
7 stycznia 2022 r. Djokovic został zatrzymany przez policję w Rządowym Areszcie Śledczym, w którym przebywał.

Na konferencji prasowej premier Scott Morrison odczytał list od ministra zdrowia Hunta do Dennisa Australia 29 listopada potwierdzający, że sama infekcja Govt-19 nie spełniała wymagań dotyczących odosobnionego wjazdu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Rozpoczyna się proces Djokovica, podsumował sędzia Anuluj anulowanie Jego wizę i nakazał zwolnić go z aresztu. Sędzia stwierdził jednak, że australijski minister imigracji Alex Hawke ma prawo deportować Djokovica.

Australian Border Force (ABF) bada, czy Djokovic złożył fałszywe zawiadomienie o podróży przed przybyciem do Australii.

Djokovic powiedział, że jego zespół dostarczył rządowi australijskiemu dodatkowe informacje w celu wyjaśnienia kwestii jego zawiadomienia o podróży.

Jednak urzędnicy australijskich sił granicznych (ABF) badają rozbieżności w dokumentach dotyczących grudniowej decyzji Djokovica w sprawie PCR i pozytywnego testu na Kovit-19 w Serbii w dniach poprzedzających ruchy tenisisty. CNN.

W pierwszej rundzie Australian Open Djokovic zremisował z innym Serbem Miomirem Kekmanoviciem.

We wcześniejszym wydaniu tej chronologii Djokovic błędnie przedstawił liczbę znanych wydarzeń, w których uczestniczył 16 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *