Co wiemy o rozbudowie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba?

Najpotężniejszy teleskop, jaki kiedykolwiek wystrzelono w kosmos, dobiegł końca drobiazgowego procesu montażu, który przez tygodnie trzymał astronomów w napięciu.

Od tego Początek bożonarodzeniowego porankaKosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykonał wszystkie właściwe ruchy. Teraz przeszedł ostatni etap złożonej fazy wdrażania.

W tych końcowych stopniach dwa panele 18 pozłacanych sześciokątnych luster po obu stronach teleskopowego układu zostały złożone podczas lawiny i zatrzaśnięte na miejscu, aby uzupełnić reflektor przypominający plaster miodu. Szkło o szerokości 21 stóp przepuszcza światło z wszechświata do szkła wtórnego, które następnie kieruje światło do głównego czujnika podczerwieni teleskopu.

Rozprzestrzenianie się szkła jest ważnym kamieniem milowym w wykorzystaniu teleskopów do badań naukowych Wielkiego Wybuchu, asteroid, czarnych dziur i naszego Układu Słonecznego. Obecnie jest ukończony, NASA uważa teleskop za „w pełni wykorzystany”.

Faza rozprężania teleskopu została zamknięta w sobotę rano, a prawy panel boczny szklanej części pozostałych trzech luster został zachowany. Lewa strona zakończyła wdrożenie w piątek, a proces trwał pięć i pół godziny.

Transmisja wideo na żywo NASA pokazuje menedżerów zadań monitorujących wdrożenia z pokoju kontroli zadań Space Telescope Science w Baltimore, centralnym centrum operacyjnym teleskopu.

O 8:53 czasu wschodniego kierownicy misji wysłali pierwsze polecenia, aby rozpocząć kręcenie okularów. Tuż przed 10:30 panel powoli się otworzył, tak że trzy sześciokątne lusterka zostały zwarte razem z pozostałymi 15. Pracownicy klaskali przed przejściem do kolejnych etapów dopasowywania okularów. Proces zakończył się o 13:17.

„Jak tworzy historię dla wszystkich? Zrobiłeś to ”- powiedział Thomas Jurbusen, szef nauki NASA, komentując swoją pracę w Baltimore Space Science Telescope.

Wcześniej w programie wideo na żywo dr Jurbusen opisał swoje emocje, gdy okulary teleskopu w końcu kliknęły w miejscu.

„Co za niesamowity kamień milowy” – powiedział. „Teraz widzimy ten piękny kształt na niebie”.

READ  Rosjanie już boją się awansować w Piłohoriwce i nie przedzierają się przez pączki Shivarsky

Ale nie widział, co się dzieje w teleskopie.

Rakiety i niektóre statki kosmiczne mają wbudowane kamery, dzięki czemu inżynierowie na Ziemi mogą monitorować ich zachowanie w kosmosie. Dlatego inżynierowie mogą spodziewać się umieszczenia kamer w Kosmicznym Teleskopie Jamesa Webba, najdroższym i najbardziej wyrafinowanym technicznie monitorowaniu, jakie kiedykolwiek wystrzelono w kosmos z 344 „pojedynczymi punktami awarii”.

Pomyśl jeszcze raz.

Teleskop nie posiada kamer monitorujących. Zamiast tego inżynierowie polegają na przełącznikach, czujnikach i silnikach, aby monitorować jego stan podczas wdrażania.

NASA porzuciła pomysł dodawania kamer monitorujących do sieci ze względu na problemy techniczne i ryzyko. Nowy rozmiar i kształt teleskopu – jedna strona jego osłony słonecznej, która odprowadza zbyt dużo ciepła i światła słonecznego, a druga strona z ciężkim instrumentem pogrąża się w zimnej ciemności – będzie wymagała wielu dostosowanych kamer. Przewody i mocowania do tych kamer zwiększyłyby wagę i ryzyko i tak już ciężkiej agencji teleskopowej Wyjaśniono W poście na blogu.

Paul Keithner, zastępca kierownika projektu NASA ds. technicznej strony projektu internetowego, powiedział: „To nie jest tak proste, jak dodanie dzwonka do drzwi lub kamery rakietowej.

Od uruchomienia sieci Web inżynierowie wykonali kilkanaście kluczowych etapów fazy montażu, aby doprowadzić teleskop do ostatecznego kształtu, w tym setki ruchomych części, takich jak przełączniki, silniki, krążki i kable. Proces rozpoczął się w ciągu 30 minut od wystrzelenia w zeszłym miesiącu, kiedy linia słoneczna Webba została uruchomiona – uwieczniona na wideo, gdy teleskop rozerwał się w kosmos za pomocą rakiety, która miała wewnętrzną kamerę.

Teleskop przekroczył już kilka kamieni milowych i najlepiej działa, aby złagodzić niepokój astronomów i strach, że złożony system, taki jak sieć, napotka przeszkody w swojej podróży na miliony mil w kosmos. Teleskop został uruchomiony, anteny zostały mechanicznie rozciągnięte do różnych złączy, a na najbardziej skomplikowanym technicznie kamieniu milowym delikatnie rozciągnięto pięć warstw plastikowego arkusza wielkości kortu tenisowego, zaprojektowanego w celu ochrony czujników kamery ultradźwiękowej teleskopu przed ciepłem słonecznym.

READ  Źródła podają, że 76ers zgodzili się na wymianę Jamesa Hardena na rzecz Clippers

Teleskop Sieciowy został zaprojektowany do badania ważnego rozszerzenia wczesnej historii kosmologicznej znanej astronomom jako średniowiecze.

Astronomowie uważają, że pierwsze gwiazdy pojawiły się, gdy wszechświat miał około 100 milionów lat. (Dzisiaj ma 13,8 miliarda lat.) Odległa i wczesna galaktyka oglądana przez astronomów za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, wszechświat istniał 400 milionów lat po Wielkim Wybuchu. Tajemnicą jest, co się wydarzyło, gdy Wszechświat zajaśniał w ciągu tych 300 milionów lat i jak Wielki Wybuch stał się niebem pełnym gwiazd i życia.

Teleskop ten pomoże astronomom lepiej badać galaktyki i inne duże gwiazdy w centrum planet krążących wokół gwiazd w naszej galaktyce.

Aby osiągnąć te obserwacje naukowe, teleskop sieciowy opiera się na zwierciadle głównym o średnicy 6,5 metra, czyli 2,4 metra w porównaniu ze szkłem Hubble’a. Potrafi zebrać siedem razy więcej światła i zobaczyć więcej przeszłości.

Inną ważną różnicą jest to, że zawiera kamery i inne instrumenty, które są wrażliwe na promieniowanie podczerwone lub „ciepło”. Ekspansja wszechświata Światło w ogólnie widzialnych długościach fal staje się długimi falami podczerwonymi niewidocznymi dla ludzkiego oka.

Inżynierowie musieli wymyślić 10 nowych technologii, aby teleskop był bardziej czuły niż Hubble. Wysoce optymistyczne prognozy tabelaryczne, sporadyczne wypadki wzrostu i raporty o nieregularnych wydatkach przesunęły harmonogram do 2021 r., podnosząc całkowity koszt do 10 miliardów dolarów.

Aby zrozumieć możliwości śledzenia Kosmicznego Teleskopu Jamesa Web i jak może pomóc astronomom w ich badaniach, wypróbuj te dwa doświadczenia rozszerzonej rzeczywistości we własnej przestrzeni ze smartfonem zalogowanym na Instagramie.

Dzięki trójwymiarowej mapie obserwowalnego wszechświata najpierw pokaże Ci, gdzie znajduje się sieć w przestrzeni i czasie. Planuje niektóre z początkowych celów statku kosmicznego, w tym Ziemię – takie jak istoty pozaziemskie i wczesne znane galaktyki. Proszę spróbuj ponownie Tutaj na Instagramie.

READ  Spotkajmy się w Logo

Drugie doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości pokazuje, w jaki sposób sieć odbiera bodźce wizualne dzięki sile soczewkowania grawitacyjnego.

Umieść wirtualną czarną dziurę na swoim miejscu i zobacz, jak działa ona wokół ciebie jak szkło powiększające. Ta sama technika pomoże astronomom badać wczesny wszechświat. Proszę spróbuj ponownie Tutaj na Instagramie.

Nova Bisner Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *