Co wiemy o rządzie Chin – rozkład 19

Erupcja rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż poprzednia fala wariantów zakaźnych, a liczba dziennych przypadków wzrasta do ponad 5100 z kilkudziesięciu w lutym do wtorku – najwięcej od wybuchu epidemii w Wuhan na początku 2020 roku.

Ta liczba może być niska w porównaniu z innymi krajami, ale jest niebezpieczna dla kraju próbującego uszczelnić łańcuchy erupcji i rozprzestrzeniania się ścisłą polityką zerowego rządu podczas epidemii.

We wtorek przypadki zgłoszono w 21 prowincjach i gminach w całym kraju, w tym w stolicy kraju Pekinie i innych dużych miastach, takich jak Szanghaj i Shenzhen.

Sprawy wciąż mogą liczyć w tysiącach, ale we wtorek zamknięto 37 milionów ludzi.

Oto, co wiemy o erupcji w Chinach.

Jak zaczęła się ta fala?

Liczba przypadków zaczęła rosnąć na początku tego miesiąca w niektórych prowincjach w całym kraju, w tym w Shandong na wschodzie, Guangdong na południu i Jilin na północnym wschodzie.

Do 6 marca eksperci ostrzegali, że sytuacja w niektórych miejscach jest „poważna”, ale byli pewni, że „Chiny wciąż są w stanie ją kontrolować”. Według Global Times Wtedy.

Prowincja Jilin, która graniczy z Koreą Północną, wkrótce stała się głównym punktem zapalnym klastra uniwersyteckiego, co wywołało oburzenie opinii publicznej w Internecie. Izolowani studenci skarżyli się, że w kampusie panują złe warunki.

We wtorek w Jillin zgłoszono ponad 4000 infekcji. Prawie połowa wszystkich epidemii podczas tej erupcji pochodziła z tej prowincji – a przypadki nie osiągnęły jeszcze szczytu, ostrzegli we wtorek urzędnicy.

Urzędnicy i państwowe media twierdzą, że nie jest jeszcze jasne, jak zaczęło się kilka pierwszych erupcji.

Ale wiele Czynniki, w tym przypadki sprowadzane z zagranicy i rozpowszechnienie wariantu Omigron – zwiększyły nasilenie rozprzestrzeniania się w całym kraju. Czasy globalne, Powołując się na Wu Zunyou, głównego epidemiologa w Chińskim Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Jaka jest rozpiętość?

Omicron napędza to powstanie. Jedną z przyczyn szybkiego rozprzestrzeniania się zachorowań i trudności w zdiagnozowaniu są łagodne objawy Omigranu i krótki czas inkubacji. Według państwowych mediów.

Wysoce zaraźliwy wariant sprawił, że Delta stała się dominującym szczepem w kraju, stanowiąc 80% ostatnich przypadków, Wu powiedział Global Times.
Nowe badania zwracają uwagę na wariant BA.2
Eksperci przyglądają się BA.1 – oryginalnemu Omicronowi – i obu, powiedział BA.2, podtyp Został po raz pierwszy zdiagnozowany w styczniu i nazwany „wariantem ukrycia”, ponieważ na pierwszy rzut oka wygląda jak inne krukowate typy w testach laboratoryjnych.

BA.2 jest około 30% bardziej zaraźliwy niż BA.1, według wstępnych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii i Danii. Według Światowej Organizacji Zdrowia powoduje obecnie 1 na 5 przypadków Covid-19 na całym świecie, przy czym przypadki znaleziono w kilkudziesięciu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Według państwowej agencji informacyjnej CCTV, PA2 został znaleziony podczas erupcji w Jilin.

READ  Tamar Hamlin z Billsa doznaje zawału serca na boisku: zespół podaje najnowszą aktualizację, prezydent Biden wyciąga rękę

Nie jest jeszcze jasne, czy powoduje poważniejszą chorobę, ale niektóre badania sugerują, że może nie prowadzić do większej liczby hospitalizacji i zgonów, ponieważ pojawiła się tak szybko po pierwotnej fali omigran, że wiele z nich ma ochronne przeciwciała. Niedawna infekcja lub zastrzyki przypominające.

Mieszkańcy ustawiają się w kolejce do testu Kovit-19 14 marca w Shenzhen w Chinach.

Jakie są blokady i ograniczenia?

Pięć miast – liczących łącznie ponad 37 milionów mieszkańców – jest obecnie objętych różnymi poziomami lokautu.

Mieszkańcy Changchun, Jilin City, Shenzhen i Dongguan nie mogą opuszczać swoich dzielnic, z wyjątkiem niezbędnych pracowników i służb ratunkowych. Każda rodzina może wysyłać tylko jedną osobę co dwa lub trzy dni na zakupy spożywcze.

Piąte miasto, Longfang, poszło o krok dalej i zabroniło wszystkim mieszkańcom opuszczania domów w nagłych wypadkach.

14 marca pracownicy w Qingdao w Chinach przeprowadzili dezynfekcję i dezynfekcję kontrolną.

Wiele z tych miast posiada transport publiczny i śródlądowe parki żywności. Zamknięte Przeprowadzanych jest wiele rund masowych testów dla szkół i wszystkich mieszkańców. Miasto Jill rozpoczęło swoją dziewiątą rundę testów we wtorek, a zdjęcia pokazują mieszkańców ustawionych w kolejce na śniegu, ciasno upakowanych.

Prowincja Jill wymusza również ograniczenia w podróżowaniu, zabraniając mieszkańcom opuszczania prowincji lub podróżowania po miastach w obrębie prowincji.

Jednak śluzy stanowią poważne wyzwanie logistyczne dla rządu, ponieważ CCTV informuje, że zapasy medyczne są dostępne w prowincji tylko przez kilka dni.

Według Global Times władze ścigają się teraz, aby zwiększyć wydajność opieki zdrowotnej w najbardziej dotkniętych obszarach – na przykład, tworząc prowizoryczne ośrodki leczenia w Changchun i Jilin i wysyłając tysiące żołnierzy, aby pomogli kontrolować rząd.

Czy rząd chiński będzie trzymał się zera?

Coraz bardziej zaraźliwe warianty – delta, a następnie omigron – rozprzestrzeniły się w 2021 r., a wiele krajów porzuciło surowe podejście do zerowej krowy na rzecz życia z wirusem.

W tym Chiny i ich terytoria HongkongI z zastrzeżeniem silnej fali, największe drgawki.

Chociaż niektórzy chińscy przywódcy i naukowcy wskazują, że Chiny mogą w końcu odejść od tej strategii, nie nastąpi to w najbliższym czasie, jeśli istnieją jakiekolwiek przesłanki wskazujące na to, że obecna retoryka dotycząca sprowadzania spraw z powrotem do zera.

Hon Jun, gubernator prowincji Jilin. Przysiągł w poniedziałek Ukończ wszystkie wymiany społecznościowe w ciągu tygodnia – prowokuje kpiny w chińskich mediach społecznościowych, a wielu nazywa to pustą obietnicą. Inni namawiali go, aby najpierw rozwiązał najważniejsze problemy, takie jak brak artykułów spożywczych i innych niezbędnych rzeczy.
Mylące blokowanie Xi ujawnia, co z bezkompromisową chińską odgórną biurokracją
Pomyśl tylko, jak wpłynęło to na ludzi, gdy Xian dążył do „wymiany zerowej społeczności”. Komentarz Na Weibo, na stronie takiej jak Twitter.
Miasto Xian Zamknięci na ponad miesiąc od grudnia do stycznia, niektórzy mieszkańcy skarżą się, że nie mają dostępu do podstawowych artykułów, takich jak żywność, podpaski menstruacyjne i pomoc medyczna w nagłych wypadkach – porażka władz lokalnych i prowokacja sprzeciwu publicznego w całym kraju.

„Lepiej być w pełni przygotowanym, a następnie stopniowo (aby wyjaśnić rozprzestrzenianie się rządu)” – skomentował Weibo. „Jeśli się pośpieszymy, ludzie będą cierpieć”.

READ  Przewrócony DT zabiera 7 kluczowych punktów Michigan w Fiesta Bowl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *