Coin Cafe została zobowiązana do zwrotu 4,3 miliona dolarów opłat, które „wyczyściły” konta Bitcoin inwestorów

Platforma do handlu kryptowalutami Coin Cafe została zobowiązana do zwrotu 4,3 miliona dolarów swoim użytkownikom po rzekomym naliczeniu „wygórowanych i nieujawnionych opłat” za przechowywanie bitcoinów na platformie – co doprowadziło do całkowitego opróżnienia niektórych kont z ich środków.

Coin Cafe z siedzibą na Brooklynie początkowo złożyła wniosek o licencję na wirtualną walutę w Departamencie Usług Finansowych Stanu Nowy Jork w lipcu 2015 r.; Została ona jednak zatwierdzona dopiero w styczniu tego roku.

Pomimo procesu składania wniosków, który trwał siedem i pół roku, Coin Cafe mogła działać przez cały czas, ale została oznaczona jako narażająca inwestorów na ryzyko, ponieważ nie wywiązała się z obowiązku rejestracji w nowojorskim biurze prokuratora generalnego – co wszyscy brokerzy i brokerzy są zobowiązani do tego w Nowym Jorku.

18 maja było Okazało się, że giełda pobierała „wygórowane” opłaty za przechowywanie bitcoinów bez odpowiedniego informowania inwestorów, co doprowadziło do niektórych przypadków, w których konta inwestorów zostały całkowicie wyczyszczone, według Letitii James, prokurator generalnej stanu Nowy Jork.

W oświadczeniu James powiedział, że tCoin Cafe oszukała „setki nowojorczyków” na tysiące dolarów, rutynowo naliczając i podnosząc „opłaty bez odpowiedniego informowania inwestorów”.

Jeden inwestor z Nowego Jorku poniósł opłaty w wysokości ponad 10 000 USD w ciągu jednego miesiąca, podczas gdy inny miał opłaty w wysokości do 51 000 USD w ciągu 13 miesięcy. Odnotowany:

„Firma pobierała od inwestorów wygórowane i nieujawnione opłaty za korzystanie z przechowywania portfela, pomimo reklamowania przechowywania portfela jako„ bezpłatnego ”na swojej stronie internetowej”.

Dochodzenie OTP ujawniło, że Coin Cafe czterokrotnie zmieniała strukturę opłat od września 2020 r., nie „wyraźnie informując inwestorów o podwyżce”.

„Najbardziej drastyczna zmiana w strukturze opłat” nastąpiła w październiku 2022 r., kiedy inwestorzy zostali obciążeni opłatą za brak aktywności. To mówi:

„Pobiera od inwestorów 7,99 procent konta lub bitcoinów o wartości 99 USD miesięcznie, jeśli inwestor nie kupi, nie sprzeda ani nie przekaże bitcoinów w Coin Cafe w ciągu 30 dni”.

James skrytykował związany z tym „zwodniczy marketing”, ale także podkreślił „brak skutecznych regulacji” jako czynnik przyczyniający się do tego.

READ  Koncepcja Lamborghini Lanzador EV ma ponad megawat mocy szczytowej

„To kolejny przykład na to, dlaczego branża kryptowalut potrzebuje lepszych regulacji” – stwierdził James.

Powiązany: Prawodawcy amerykańscy uważają Unię Europejską i Wielką Brytanię za dwa przykłady regulacji kryptowalut podczas wspólnego przesłuchania

W ugodzie Coin Cafe jest zobowiązana do zwrotu wszystkich opłat inwestorom z siedzibą w USA, którzy zażądają zwrotu w ciągu następnego roku.

Platforma jest również zobowiązana do powiadomienia wszystkich klientów z siedzibą w USA o ich uprawnieniach do zwrotu za pośrednictwem poczty elektronicznej do 23 maja.

Cointelegraph skontaktował się z Coin Cafe w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymał odpowiedzi do czasu publikacji.

czasopismo: Amerykańskie organy ścigania zwiększają liczbę przestępstw związanych z kryptowalutami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *