College Football Playoff: Michigan Wolverines i Washington Huskie awansują do mistrzostw krajowych

CNN

Drużyny Michigan Wolverines i Washington Huskie awansowały do ​​krajowych mistrzostw College Football Playoff, gdzie 8 stycznia zmierzą się w meczu o tytuł w Houston.

W poniedziałkowych półfinałach drużyna nr 1 ze stanu Michigan pokonała w Rose Bowl drużynę nr 4 Alabama Crimson Tide po dogrywce 27:20, a drużyna Washington z numerem 2 pokonała drużynę Texas Longhorns z numerem 3 37:31. W cukiernicy.

Oto kilka najciekawszych momentów poniedziałkowych półfinałów.

Po zaciętym meczu Michigan i Alabama po regulaminowym regulaminie zremisowały 20-20, co zmusiło drużynę znaną jako „Dziadek ich wszystkich” do dogrywki dopiero po raz drugi w znakomitej historii gry.

Po tym, jak Blake Corum z Michigan zdobył przyłożenie i zapewnił swojej drużynie prowadzenie, obrona Wolverines zatrzymała rozgrywającego Alabamy Jalena Milroe na czwartym miejscu na linii 3 jardów i awansowała do meczu o mistrzostwo kraju, który odbył się 8 stycznia w Houston.

Stan Michigan, który stał się pierwszym w historii programem futbolu uniwersyteckiego, który na początku sezonu osiągnął 1000 zwycięstw, będzie się starał o pierwsze mistrzostwo kraju od 1997 r., kiedy Wolverines dzielili tytuł z Nebraska Cornhuskers. NCAA przyznaje Michigan dziewięć mistrzostw w piłce nożnej, podczas gdy Michigan twierdzi, że 11.

To trzeci sezon z rzędu, w którym Wolverines docierają do College Football Playoff, ale stan Michigan w żadnym z ostatnich dwóch lat nie zdołał przejść dalej niż półfinał.

Tytuł mistrza stanu Michigan byłby sezonem pamiętnym, który wywołał kontrowersje.

Na początku roku główny trener Jim Harbaugh został zawieszony w pierwszych trzech meczach zespołu, co było karą narzuconą przez wydział lekkoatletyczny stanu Michigan za naruszenia podczas rekrutacji do NCAA. NCAA, które prowadzi otwarte dochodzenie w tej sprawie, prawdopodobnie zdecydowałaby się na dodanie dodatkowych kar w tej sprawie.

NCAA wszczęła w październiku drugie dochodzenie w sprawie Wolverines w związku z rzekomą kradzieżą znaków, co doprowadziło do zawieszenia i późniejszej rezygnacji analityka piłkarskiego ze stanu Michigan Connora Stallionsa oraz zwolnienia trenera biegaczy Chrisa Partridge'a.

READ  76ers prowadzą późno, ale „szczęśliwi” z szansy na pokonanie Lakers w dogrywce

Harbaugh zaprzeczył, jakoby miał jakąkolwiek wiedzę o jakimkolwiek planie kradzieży znaków innych drużyn, ale zgodził się na zawieszenie na trzy mecze, co spowodowało, że jego łączna liczba meczów na boisku Michigan wzrosła do sześciu.

Obydwa dochodzenia NCAA dotyczące stanu Michigan są w toku.

Michigan (14-0) w poniedziałek, jak przez cały sezon, prowadził rozgrywający JJ McCarthy, który rzucał Trzy podania dotykowe Przeciwko Alabamie. Potencjalny wybór w pierwszej rundzie draftu do NFL 2024 wykonał 17 z 27 podań.

Corum strzelił także pierwsze przyłożenie Wolverines, a obrona Michigan sfrustrowała Milroe, zwalniając go pięć razy w pierwszej połowie i łącznie sześć razy.

Wolverines nadal potrzebowali 75-jardowego przyziemienia pod koniec czwartej kwarty, aby wymusić dogrywkę, gdy Corum wykazał się heroiczną ofensywą, a obrona utknęła w końcówce meczu, ponieważ Melroe nie miał dokąd pójść, gdy wbiegł na środek linii.

The Crimson Tide zakończył sezon 12-2.

PASADENA, Kalifornia – 01 stycznia: Jase McClellan nr 2 drużyny Alabama Crimson Tide świętuje po zdobyciu przyłożenia w czwartej kwarcie przeciwko Michigan Wolverines podczas półfinału CFP Rose Bowl na stadionie Rose Bowl 1 stycznia 2024 r. w Pasadenie w Kalifornii.  (Zdjęcie: Harry Howe/Getty Images)

Waszyngton ani razu nie przegrywał w pierwszej połowie, obejmując prowadzenie trzykrotnie. Jednak Teksas miał odpowiedź na każdy wynik i obie drużyny na przerwę schodziły z remisem 21:21.

Prowadzeni przez czołowego rozgrywającego w kraju, Michaela Penixa Jr., drużyna Huskies zdobyła 13 punktów bez odpowiedzi w drugiej połowie i utrzymała się w końcówce rajdu Longhorns, aby zapewnić sobie ekscytujące zwycięstwo na stadionie Superdome w Nowym Orleanie w Luizjanie.

Prowadząc sześcioma punktami na niecałą minutę przed końcem czwartej kwarty, rozgrywający Longhorns, Quinn Ewers, skierował atak do czerwonej strefy, ale jego czwarte i jedenaste podanie nie zostało dokończone w ostatniej akcji meczu.

Penix Jr., finalista Heisman Trophy, wykonał 29 ze swoich 38 podań, a zakończył mecz z wynikiem 430 jardów i dwoma podaniami przy przyziemieniu. Jego podanie na odległość 430 jardów jest drugim najlepszym w historii półfinałem College Football Playoff, za 493 jardami Joe Burrowa w 2019 roku.

READ  Mike Vrabel: W przyszłym tygodniu zdecydujemy, czy Josh Dobbs czy Malik Willis wystartują przeciwko Jaguarom

Podobnie jak Michigan, Washington Huskies dotarli do półfinału z rekordem 13-0, a większość ich sukcesów można przypisać Penixowi Jr.

1 stycznia 2024 r.;  Nowy Orlean, Los Angeles, USA;  Ja’Tavion Sanders (0), ostry rozgrywający Texas Longhorns (0) biegnie z piłką w drugiej kwarcie przeciwko Washington Huskies w półfinałowym meczu Sugar Bowl College Football Playoff 2024 na stadionie Caesars Superdome.  Obowiązkowe osiągnięcia: John David Mercer – USA TODAY Sports

Penix był pewny, że uda się do Sugar Bowl przed zwycięstwem swojej drużyny.

„Nie będę kłamać, ich linia D jest dobra, ale jednocześnie nie grali na naszej linii D. Bretta McMurphy’ego. Grają dobrą piłkę, ale nie twierdzę, że gramy na linii D dla 49ers czy na linii D dla Eagles, więc wszystko będzie dobrze.

Następnie drużyna Huskie zmierzy się z Michigan Wolverines w meczu o mistrzostwo College Football Playoff National Championship, który odbędzie się 8 stycznia na stadionie NRG w Houston w Teksasie.

Waszyngton, który po sezonie ma opuścić konferencję Pac-12, będzie walczył o pierwszy w programie tytuł mistrza kraju od 1991 roku, kiedy drużyna Huskies podzieliła się tym tytułem z Miami Hurricanes. the Krajowy Akademicki Związek Lekkoatletyczny Zamiast tego Waszyngtonowi przypisuje się jedno mistrzostwo National Football League Husky mają dwa.