Covit-19, Omigran i szczepionki: ogłoszenia na żywo

dług…Paul Rodge dla The New York Times

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób opublikowało w czwartek dwa badania podkreślające znaczenie szczepienia dzieci. Korona wirus.

Badanie Stwierdzono, że ciężkie powikłania występują bardzo rzadko u dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które otrzymały szczepionkę Pfizer-Bioendech. InnyBadanie, które przyjrzało się setkom dzieci przyjętych do szpitala w sześciu miastach ubiegłego lata, wykazało, że prawie wszystkie poważnie zachorowane dzieci nie zostały w pełni zaszczepione.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych dzieciom w wieku od 5 do 11 lat podano ponad osiem milionów dawek szczepionki Pfizer. Jednak obawy związane z niewiadomą nowej szczepionki sprawiły, że niektórzy rodzice niechętnie zezwalają na szczepienie swoich dzieci, w tym ci, którzy twierdzą, że chcieliby poczekać na szersze wydanie, aby ujawnić wszelkie rzadkie problemy.

CDC poinformowało, że do 19 grudnia, prawie sześć tygodni po rozpoczęciu kampanii szczepień dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, było bardzo niewiele doniesień o poważnych problemach. Agencja oceniła raporty lekarzy i opinii publicznej oraz odpowiedzi na pyłki od rodziców lub opiekunów około 43 000 dzieci w tym wieku.

Wiele z badanych dzieci zgłosiło zastrzyk, zmęczenie lub ból głowy, zwłaszcza po drugiej dawce. Około 13 procent ankietowanych zgłosiło gorączkę po drugim wstrzyknięciu.

Jednak w rzadkich przypadkach odnotowano mniej doniesień o zapaleniu mięśnia sercowego, zapaleniu mięśnia sercowego związanym ze szczepieniem koronawirusem. CDC poinformowało, że otrzymało 11 zweryfikowanych raportów od lekarzy, producentów szczepionek lub innych członków społeczeństwa. Spośród nich siedmioro dzieci wyzdrowiało, a czworo wyzdrowiało w okresie sprawozdawczym, powiedział CDC.

CDC stwierdziło, że zgłoszony wskaźnik zapalenia mięśnia sercowego związanego ze szczepionką był wyższy wśród chłopców i mężczyzn w wieku od 12 do 29 lat.

READ  Jon Stewart rozdziera Teda Cruza, republikanina, za odrzucenie ustawy o pomocy weteranom narażonym na oparzenia

Wielu rodziców lub lekarzy donosiło o przypadkach nieprawidłowych szczepień w dużych dawkach dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat i osób starszych. CDC stwierdziło, że te problemy są „nieoczekiwane” i że większość takich raportów wskazuje, że dzieci nie doświadczają żadnych problemów.

CDC opisało dwa doniesienia o zgonach dziewczynek w wieku 5 i 6 lat, mówiąc, że miały one przewlekłe schorzenia i były „złe” przed zastrzykiem. „Wstępny przegląd nie znalazł danych sugerujących związek przyczynowy między śmiertelnością a szczepieniem” – powiedziała firma.

Odrębny raport CDC dotyczący przyjęć do szpitali pediatrycznych dostarczył dodatkowych dowodów na znaczenie szczepienia wszystkich kwalifikujących się dzieci. W badaniu ponad 700 dzieci poniżej 18 roku życia przyjętych do szpitali z chorobą Govt-19 zeszłego lata, 0,4 procent dzieci kwalifikujących się do szczepienia było w pełni zaszczepionych.

Badanie wykazało również, że dwie trzecie dzieci przyjętych do szpitala cierpi na choroby współistniejące, często otyłość, a ponad jedna trzecia dzieci w wieku powyżej 5 lat jest zarażona wirusem.

Ogólnie prawie jedna trzecia dzieci była bardzo chora, musiały być leczone na oddziałach intensywnej terapii, a około 15 procent wymagało medycznej wentylacji. Badanie wykazało, że zmarło 1,5 procent dzieci przyjętych do szpitala. Sześć szpitali znajduje się w Arkansas na Florydzie, Illinois, Luizjanie, Teksasie i Waszyngtonie.

„Badanie to pokazuje, że nieszczepione dzieci przyjmowane do szpitala na Covit-19 mogą zachorować na poważną chorobę i wzmocnić znaczenie szczepionki dla wszystkich dzieci, które kwalifikują się do zapewnienia ochrony osobistej i ochrony tych, które nie kwalifikują się do szczepienia” – autorzy raportu napisano w badaniu. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *