Craig Federighi mówi, że Apple ma nadzieję dodać Google Gemini i inne modele AI do iOS 18

W ramach dzisiejszych ogłoszeń WWDC Apple ujawniło partnerstwo z OpenAI w celu wprowadzenia natywnej wersji ChatGPT na iOS 18. Podczas poniedziałkowej rozmowy dyrektorzy Apple, Craig Federighi i John Gianandrea, wyjaśnili cele Apple dotyczące sztucznej inteligencji i zasugerowali potencjalną umowę z Google . Bliźnięta w przyszłości.

Wywiad, moderowany przez iJustine, odbył się dziś po południu w Steve Jobs Theatre i obejmował dyskusję z Johnem Giannandreą, starszym wiceprezesem Apple ds. uczenia maszynowego i strategii sztucznej inteligencji, oraz Craigiem Federighi, starszym wiceprezesem ds. inżynierii oprogramowania.

Podczas wywiadu Federighi szczególnie wskazał na nadzieje Apple, że ostatecznie umożliwi użytkownikom wybór pomiędzy różnymi modelami do wykorzystania z Apple Intelligence. Chociaż ChatGPT OpenAI jest obecnie jedyną opcją, Federighi zasugerował, że Google Gemini może pojawić się jako opcja w przyszłości:

Uważamy, że w końcu ludzie będą preferować określone szablony, których chcą używać, być może świetny szablon do kreatywnego pisania lub szablon, który im się podoba do programowania. Dlatego chcemy ostatecznie umożliwić użytkownikom przesyłanie wybranego przez siebie szablonu.

Dlatego w przyszłości możemy rozważyć integrację z różnymi modelami, takimi jak Google Gemini. To znaczy, że nie ma teraz nic do ogłoszenia, ale taki jest nasz kierunek.

Według Federighi decyzja o skupieniu się początkowo na ChatGPT wynikała z tego, że Apple chciało „zacząć od najlepszych”.

Apple rozpocznie wdrażanie funkcji Apple Intelligence jeszcze w tym roku. Funkcje będą dostępne bezpłatnie na telefonie iPhone 15 Pro i nowszych wersjach oraz na wszystkich komputerach Mac i iPadach z serii M.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Współtwórca Sonic, Yuji Naka, został uznany za winnego wykorzystywania informacji poufnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *