Creighton przerywa passę 14 zwycięstw nr 1 UConn

OMAHA, Nebraska — Stephen Ashworth zdobył 16 ze swoich 20 punktów w pierwszej połowie, a Creighton zdobył dwucyfrową przewagę, a drużyna Bluejays z numerem 15 pokonała we wtorek wieczorem UConn 85-66 i odniosła pierwsze zwycięstwo w programie nad numerem 15 Zespół z numerem 1.

Creighton (20-7, 10-6 Big East) prowadził 23 punktami na 10 minut przed końcem, ale jego prowadzenie zmniejszyło się do 10, po czym utrzymał drużynę Huskies bezbramkową po pięciu posiadaniach z rzędu, odbudowując przewagę i zmuszając uczniów do opuszczenia miejsc, aby przygotuj się do gry.. Zaatakowali sąd, co zrobili zaraz po usłyszeniu dzwonka.

We wtorek Bluejays mieli bilans 0-6 w erze AP Poll przeciwko drużynie AP nr 1.

UConn (24-3, 14-2) miał passę 14 zwycięstw z rzędu – najdłuższą aktywną passę w I lidze – kończącą się trzy dni po pokonaniu ówczesnego nr. Numer 4 Marquette traci 28 punktów do jednego z najbardziej imponujących zwycięstw w sezonie – i to dzień po tym, jak został wybrany pierwszym jednomyślnym numerem 1 w tym sezonie w ankiecie AP.

Trey Alexander zdobył 16 punktów, a Ryan Kalkbrenner dodał 15 punktów dla Blue Jays, którzy trafili 14 z 28 rzutów za trzy punkty podczas swojego drugiego najlepszego wieczoru strzeleckiego zza łuku w tym sezonie. Creighton miał zaledwie 6 z 26 na 3 punkty w przegranej 62-48 na UConn w zeszłym miesiącu.

Tristen Newton z drużyny UConn zdobył 17 ze swoich 27 punktów w drugiej połowie, w tym 10 podczas zrywu 18-5, który pomógł drużynie Husky prowadzić 74-64.

Huskies zaliczyli trzy trójki w 16 próbach, co stanowi najmniejszą porażkę w sezonie od czasu, gdy Houston pokonało ich 84-45 w meczu o mistrzostwo AAC 15 marca 2019 r. Weszli do gry po pobiciu rekordu AL East z trzema proste wygrywa co najmniej 25 punktami.

READ  Justin Ress DQ zostaje odwrócony po ceremonii złotego medalu Rollercoaster 50 Back Gold

Bluejays oddali tylko dwa z pierwszych dziewięciu strzałów, przegrywali już ośmioma punktami, a czołowy strzelec Baylor Sherman siedział na ławce rezerwowych przez osiem minut w pierwszej połowie po tym, jak złapał dwa faule. Sherman zakończył z 12 punktami.

Husky miały własne problemy. Donovan Clingan, mierzący 2 metry wzrostu i ważący 280 funtów środkowy, został ukarany dwoma gwałtownymi faulami i zagrał zaledwie 11 minut w pierwszej połowie, a UConn przeszedł serię 2 z 10, podczas gdy Creighton odnalazł swój rytm.

Dwa mocne strzały rezerwowych Francisco Varabello i Jacen Green dały prowadzenie 18-2. Farabello trafił dwa razy z rzędu za trzy punkty, a Green trafił jednego z rzutu rożnego i oddalił prowadzenie Husky.

Następnie Ashworth uderzył z ponad 9 metrów i rozpoczął osobistą serię 13 punktów z rzędu dla Bluejays, którzy oddali 14 z ostatnich 19 strzałów w pierwszej połowie i schodzili do szatni z prowadzeniem 43-29.

Creighton wystąpił we wtorek mogąc pochwalić się trzema z sześciu najlepszych strzelców Wielkiego Wschodu – Shermanem, Alexandrem i Kalkbrennerem – ale to Ashworth zwyciężył w meczu przeciwko drużynie nr 1 w kraju, gdzie jego 20 punktów niemal podwoiło średnią w sezonie. 10.6.

Zespół Bluejays zapewnił trenerowi Gregowi McDermottowi 600. zwycięstwo w karierze i pokonał drużynę z pierwszej dziesiątki w ciągu dziewięciu lat z rzędu. Odnieśli także 20 zwycięstw dziewiąty rok z rzędu.

ESPN Statistics & Information oraz Associated Press wniosły wkład do tego raportu.