Czy Apple będzie pobierać opłaty od użytkowników iPhone’a za wysyłanie SMS-ów przez satelitę?

Firma Apple dodała funkcje satelitarne do modele iPhone’a 14 w 2022 r. udostępnienie nowej funkcji o nazwie Emergency SOS przez satelitę, która umożliwi użytkownikom kontaktowanie się ze służbami ratunkowymi na obszarach, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej. Firma podała wówczas, że klienci mogą wypróbować usługę za darmo przez dwa lata, ale okres próbny został później przedłużony do 2025 roku.

Teraz dzięki iOS 18 użytkownicy iPhone’a mogą wysyłać wiadomości SMS przez satelitę. Ale czy Apple sprawi, że ta usługa będzie bezpłatna na zawsze?

Awaryjne SOS przez satelitę

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze określiły awaryjną usługę satelitarną SOS jako „odmień zasady gry” i przypisano jej szereg akcji ratowniczych za pomocą helikopterów. Od momentu wprowadzenia na rynek funkcja ta udowodniła już swoją zdolność do ratowania życia i nadal to robi.

Gdy użytkownik uruchomi Alarmowe SOS, iPhone zadaje kilka pytań na temat sytuacji, aż do momentu nawiązania kontaktu z satelitami – co może zająć kilka minut. Następnie wszystkie te informacje przesyłane są do ośrodków przekaźnikowych, gdzie specjaliści w imieniu użytkownika zwracają się o pomoc. Cały tekst można także udostępnić kontaktom alarmowym użytkownika.

W zeszłym roku firma rozszerzyła możliwości satelitarne iPhone’a o nową funkcję pomocy drogowej, która umożliwia użytkownikom kontaktowanie się za pośrednictwem satelity z dostawcami pomocy drogowej, takimi jak AAA i Verizon w USA, za pośrednictwem satelity, gdy łączność komórkowa nie jest dostępna. Ogłoszono także, że posiadacze iPhone’a 14 otrzymają dodatkowy rok darmowych rozmów satelitarnych.

Ponieważ funkcje te okazały się już „ratujące życie”, wiele osób zastanawiało się, czy Apple rzeczywiście będzie pobierał za nie opłaty, jak początkowo powiedziano – ponieważ mogłoby to zaszkodzić wizerunkowi firmy, gdyby użytkownicy mieli możliwość ich zapisania, ale nie mogli ponieważ nie zapłacili za usługę alarmową SOS przez satelitę.

READ  Podoba mi się mój GPT, ale nie mogę znaleźć zastosowania dla nikogo innego
Funkcje Apple Moon  iPhone'a |  Galaktyka

Czy Apple będzie pobierać opłaty za funkcje satelitarne?

Jednak iOS 18 może zmienić wszystko. Dzieje się tak dlatego, że nowa wersja systemu operacyjnego iPhone’a wprowadza możliwość wysyłania wiadomości tekstowych SMS do każdego, kto korzysta z komunikacji satelitarnej, gdy nie jest dostępny Wi-Fi lub komórkowy. Wygląda na to, że ta funkcja nie działa w pierwszej wersji beta, a Apple nie powiedział jeszcze ani słowa na temat cen.

Problem w tym, że usługi satelitarne są drogie. Apple zainwestowało 450 milionów dolarów w infrastrukturę Aby wspierać awaryjne SOS przez satelitę. Globalstar, partner Apple w zakresie łączności satelitarnej, pobiera opłatę w wysokości około 12 dolarów miesięcznie za świadczenie podstawowych usług ratunkowych na własnych urządzeniach. Abonament staje się droższy dla tych, którzy chcą wysyłać nieograniczoną liczbę SMS-ów.

Mając to na uwadze, widzę dwie możliwości: Apple mógłby pobierać opłatę subskrypcyjną za wszystkie funkcje satelitarne zgodnie z pierwotnym planem lub mógłby pobierać opłaty specjalnie za umożliwienie użytkownikom iPhone’a wysyłania wiadomości SMS przez satelitę – co byłoby kompromisem pomiędzy Get pieniądze do zapłaty. dla infrastruktury i nie zachowywać się jak zły facet, ograniczając krytyczne funkcje.

W idealnym świecie wszystkie te funkcje byłyby bezpłatne na zawsze, ale Apple to także firma usługowa. Na przykład mógłby oferować funkcje satelitarne iPhone’a w ramach pakietu Apple One, co ostatecznie mogłoby zachęcić więcej osób do jednoczesnego płacenia za wszystkie usługi Apple.

Ile jesteś skłonny zapłacić za korzystanie z funkcji satelitarnych na swoim iPhonie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *