Czy In-N-Out podniesie ceny w obliczu kalifornijskiego prawa dotyczącego minimalnego wieku?

Dyrektor generalny In-N-Out, Lynsey Snyder, zobowiązał się do ochrony cen w ulubionej sieci burgerów na Zachodnim Wybrzeżu.

Snyder powiedział w nowym wywiadzie dla TODAY: NBC dzisiaj Prywatna firma nie odnotuje drastycznych podwyżek cen w Kalifornii po wejściu w życie nowej stanowej ustawy o płacy minimalnej. Szybka ustawa weszła w życie 1 kwietnia i zapewniła pracownikom fast foodów początkową stawkę w wysokości 20 dolarów za godzinę, w porównaniu z poprzednim standardem wynoszącym 16 dolarów.

„Siedziałem na spotkaniach wiceprezesów i mówiłem: «Nie możemy aż tak podnieść cen, po prostu nie możemy»” – powiedział Snyder. „Ponieważ czułem obowiązek dbania o naszych klientów”.

Snyder powiedziała również, że firma nie będzie badać możliwości składania zamówień za pomocą urządzeń mobilnych, ponieważ utrudniają one obsługę klienta. Wyraziła również niechęć do franczyzy lub stania się spółką notowaną na giełdzie.

Lokal In-N-Out w Los Angeles podniósł niedawno ceny burgerów o 25 centów i napojów o 5 centów, Poczta nowojorska wspomniany.

Menedżerowie McDonald's i Chipotle ogłaszają podwyżki cen

Naleganie Snydera, że ​​In-N-Out nie podniesie cen, stanowi odejście od podejścia, jakie niektórzy konkurenci przyjęli po wejściu w życie ustawy Fast Act.

Podczas telekonferencji w listopadzie dyrektor generalny McDonald's, Chris Kempczinski, powiedział, że firma podniesie ceny, aby zrównoważyć wzrost płac, a także obniży koszty restauracji i poprawi produktywność.

„Z pewnością będzie to krótkoterminowy cios dla przepływu środków pieniężnych franczyzobiorców w Kalifornii” – powiedział Kempczinski. „Trudno dokładnie wiedzieć, jakie będzie to uderzenie ze względu na niektóre działania łagodzące. Ale trafienie będzie”.

Podczas telekonferencji Chipotle w tym miesiącu dyrektor finansowy Jack Hartung powiedział, że meksykańska sieć grilli spodziewa się podwyżki cen w Kalifornii o „średnio- lub wysokojednocyfrową”, ale wyjaśnił, że „ostateczna decyzja” nie została jeszcze podjęta.

Według danych pod koniec ubiegłego roku dwóch głównych operatorów Pizza Hut ogłosiło plany zwolnienia ponad 1200 kierowców dostawczych w tym stanie przed wejściem w życie ustawy Fast Act. Interesuje się handlem.

READ  Czym jest inflacja? Oto powód wysokich cen i kto jest winien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *