Demontaż Mac Studio wskazuje, że pamięć masową SSD można uaktualnić i nie tylko

pierwszy Studia Mac na wolnościI, jak zawsze, pierwsze usunięcia trafiają do sieci. Przede wszystkim do tej pory Maksymalna technika na youtube Zdemontował Mac Studio, aby odsłonić wnętrze, M1 Ultra i możliwe wskazanie możliwości jego modernizacji.

Przede wszystkim ten demontaż pokazuje, jak dostać się do Mac Studio. Z zewnątrz Mac Studio wydaje się nie mieć żadnych śrub, ale jeśli ostrożnie zdejmiesz gumowy pierścień z podstawy urządzenia, znajdziesz cztery śruby, które pozwolą ci całkowicie zdjąć podstawę.

Gdy usuniesz bazę Mac Studio i zobaczysz elementy wewnętrzne, Max Tech zdaje sobie sprawę, że Mac Studio może również zawierać pamięć masową SSD z możliwością rozbudowy. Podobnie jak Mac Pro, Mac Studio ma dwa porty SSD, które są stosunkowo dostępne.

Max Tech zauważa, że ​​język na stronie Apple dla Mac Studio wskazuje, że pamięć masowa jest „niedostępna dla użytkownika” i że jeśli klienci uważają, że mogą potrzebować dodatkowej pamięci w przyszłości, powinni „rozważyć skonfigurowanie większej pojemności”.

Jednak ze względu na język „dostępny dla użytkownika”, Max Tech spekuluje, że Apple może w pewnym momencie zaoferować autoryzowane aktualizacje pamięci masowej SSD. jabłko sprzedawać podobnie Zestaw aktualizacyjny SSD do komputera Mac Pro.

Film pokazuje również, jak przenieść jednostkę SSD z jednego gniazda do drugiego. To ponownie wskazuje, że gniazda mogą być modułowe i można je rozbudowywać w dalszej kolejności. Niestety nie ma szans, że uda Ci się uaktualnić zunifikowaną pamięć Mac Studio, ponieważ jest wlutowana do tego samego układu.

Warto obejrzeć pełny film z Max Tech, który znajdziecie poniżej. Ostatecznie nie jest jasne, czy Apple celowo zbudowało Mac Studio, aby umożliwić przyszłe aktualizacje pamięci SSD, ale jest to interesująca możliwość do rozważenia. Jaka jest Twoja opinia? Daj nam znać w komentarzach!

READ  Oto kilka wczesnych próbek

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *