Denver Pioneers awansują do finału Minnesota State Mavericks Frozen Four

BOSTON – Stany Denver i Minnesota zagrają w sobotę wieczorem o tytuł mistrza kraju w hokeju na lodzie mężczyzn, z możliwością zapisania się na kartach historii swoich wydarzeń.

Aby awansować do pierwszych mistrzostw szkoły w 2018 r., Pionierzy pokonali w czwartek Michigan, które prowadzą 3-2 w dogrywce, w czterech zamrożonych półfinałach.

Pionierzy, którzy zdobyli tytuł cztery lata temu, starają się o dziewiąte mistrzostwa w hokeju mężczyzn w historii pokazów, co zrówna Michigan z bezprecedensowym poziomem w NCAA Division I.

Trener Denver, David Carley, powiedział: „To dobry mecz hokejowy. Jesteśmy oczywiście podekscytowani pozytywnym wynikiem”.

Minnesota State pokonała rywala Minnesotę 5-1 w meczu półfinałowym. Jest to pierwsza gra, jaką Mavericks zagrali w ogólnokrajowej grze tytułowej. Stan Minnesota stworzył swoją pierwszą Frozen Four w zeszłym roku, przegrywając w półfinale z St. Cloud State.

„Ostatnie cztery zamrożone czwórki nie zakończyły się tak, jak byśmy tego chcieli. Próbujemy tu ponownie dotrzeć” – powiedział trener stanu Minnesota Mike Hastings. „Więc teraz chcemy spróbować i wykorzystać szansę, którą sobie zasłużyli”.

Minnesota State, dzięki zdobytym w drugiej rundzie bramkom starszego obrońcy Bentona Mossa i starszego leworęcznego Reggiego Lutza, którzy pokonali bramkarza Coopers, Justina Close. W trzeciej tercji strzelili trzy gole. Drugi napastnik Ondrej Powell odbił w finale punkt zdobyty przez starszego obrońcę Jacka McNealy’ego. Napastnik drugiego roku, David Silley, wygrał 4-1 na 6 minut przed końcem. Junior Center Brendan Ferry strzelił jedynego gola w meczu.

Mavericks zagrali silną obronę przed gwiazdą bramkarza Tritonem McKaya, który wykonał 16 obrońców. Gophers strzelił gola w jednej z najrzadszych kawiarni w Minnesota State w grze: 11 minut przed końcem pierwszej tercji, z przewagą 2 na 0 nad stratą Mavericks, co dało Minnesocie prowadzenie.

McKay, starszy, wykrzyknął: „Hobby Baker!” Otrzymane piosenki. Od fanów Mavericks na spotkaniu był finalistą nagrody College Hockey Player of the Year, która zostanie wręczona w Bostonie w piątek wieczorem. Pozostali dwaj finaliści to Bobby Bring z Denver i Ben Meyers z Minnesoty.

READ  2022 Stanley Cup Playoffs Game 7 Aktualizacje na żywo: Lightning Face Maple pozostawia wielką sobotę NHL

Denver i Michigan rozpoczęły cztery półfinały zamrożone wieczorem w bitwie rozegranej między dwoma głębokimi zespołami.

Leworęczny Carter Savoy wygrał mecz dla Pioneers z 5:07 przed końcem pierwszego meczu. Wolverines próbowali zwrócić się do przestępczości, zanim bronili strony. Denver zebrało dochody, a z prawego rogu czołowy strzelec wykorzystał podanie Bringa do przodu siatki przez Savoy, wysyłając pionierów na świętowanie i do ulubionego domu Wolverine’a.

„Przewrócili tam stronę na niebieskiej linii. Próbowałem wysłać ją do Boba. „Nie ma słów, aby to opisać. Zawsze jest świetnie”.

Starszy środkowy strzelec Brett Stapley i starszy praworęczny Cameron Wright zdobyli inne gole dla Denver, podczas gdy jego mocna gra na środku pola wyrzuciła ofensywnych napastników Michigan z listy wyników.

Wszedł do trzeciego okresu 1-1. Pionierska drużyna objęła prowadzenie z wynikiem 14:24 w trzeciej tercji. Buck skierował się z powrotem do obrońcy Mike’a Penninga we właściwym miejscu, który wykonał strzał z nadgarstka, który został odbity przez prawego bramkarza Erica Portillo.

Ale w trzecim meczu Michigan zremisowało 10:51. Gra rozpoczęła się szerokim blokiem Marka Estepy po strzale obrończyni Denver, ciotki Domisto. Skrzydło Michaela Bastuzova z Michigan spadło. Jego podanie zostało odbite w środku lodu, ale pionier drugiego roku, Thomas Portuleo, sprytnie spowolnił swoje postępy, powalając odbijającą się drużynę w celu zdobycia ginącej liczby, co ostatecznie zmusiło Denver Wolverine do ukończenia biegu.

Ta strata wprowadziła Michigan w stan niepewności. Wolverines ma siedmiu graczy wybranych w pierwszej rundzie NHL Draft, w tym czterech z pięciu najlepszych selekcji w Draft 2021. Oczekuje się, że obrońca Owen Power, który w zeszłym roku został wybrany numerem 1 w klasyfikacji generalnej, podpisze kontrakt z Buffalo Sabres po meczu NCAA.

Kontrakt trenera Michigan Mela Pearsona wygasa 30 kwietnia. Zapytany, czy będzie głównym trenerem Wolverine’a w przyszłym sezonie, Pearson powiedział: „Porozmawiam o dzisiejszym meczu io naszej drużynie”.