DeSantis mówi, że ma „zero” szans na wycofanie się ze sporu z Disneyem

Gubernator Florydy Ron DeSantis (R) powiedział w piątek, że istnieje „zero” szans na wycofanie się ze sporu z Disneyem, nawet gdy niektórzy republikanie nalegali na ostrożność.

„[Disney] Mogą robić, co chcą” – powiedział DeSantis Zatrzymaj się w restauracji W Manchesterze, NH „Wiem, że ludzie będą próbowali dokuczać i mówić to czy tamto, ale nie ma szans, żebyśmy się z tego wycofali”.

Komentarze DeSantisa pojawiły się tuż po spotkaniu z prawodawcami stanu New Hampshire w piątek i podobno przygotowuje się on do rozpoczęcia ubiegania się o republikańską nominację na prezydenta w 2024 roku w przyszłym tygodniu.

Gubernator starał się pozbawić Disneya jego specjalnego statusu samorządności, odkąd firma skrytykowała ustawę Disneya „Don’t Say Gay” w zeszłym roku.

Prawo zakazał nauczania w klasie na temat tożsamości płciowej i orientacji seksualnej od przedszkola do trzeciej klasy, które zostało przedłużone od przedszkola do ósmej klasy.

„Chcą mieć własny rząd w Disneyu” – powiedział DeSantis w piątek. „Mają własny rząd od 50 lat. To ogromny interes korporacyjny. Nie robimy tego”.

„Będą żyć zgodnie z tymi samymi prawami, co wszyscy inni, będą płacić należne im podatki, nie będą rządzić się sami” – kontynuował. „I nie jest dobrą polityką stawianie instytucji na piedestale i zwalnianie jej z prawa. To nie jest gospodarka wolnorynkowa i nasze państwo nie zamierza się w nią angażować.

Disney pozwał DeSantis w zeszłym miesiącu, oskarżając rząd o szkodę dla operacji biznesowych firmy. Niedawno firma ogłosiła, że ​​rezygnuje z planów budowy wartego miliard dolarów kompleksu biurowego na Florydzie.

Wielu republikanów w tym stanie wydawało się nieufnych wobec sporu DeSantisa z Disneyem. Burmistrz Miami Francis Suarez (z prawej), który rozważa kandydowanie do Białego Domu w 2024 r., oskarżył DeSantisa w czwartek o kosztowanie rządowych miejsc pracy i inwestycji z powodu jego „osobistej zemsty”.

READ  Szef brytyjskiego rynku kapitałowego, Paul Fleming, wkracza w termin

Sen. Rick Scott (R-Fla.) przekonywał w środę, że w kontrowersjach powinny przeważać „chłodniejsze umysły”.

„Myślę, że musimy znaleźć sposób, aby sprowadzić wszystkich z powrotem do stołu”, powiedział Scott w wywiadzie dla „The Hill” NewsNation. „Abyśmy mogli nadal rozwijać turystykę, tworzyć miejsca pracy, wiesz, dawać ludziom możliwości”.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Te treści nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *