Disney usunie w tym miesiącu ponad 50 programów z Disney Plus i Hulu

Jeśli na Disney Plus lub Hulu jest program, który chciałeś obejrzeć, możesz chcieć to zrobić szybko, zanim zostanie usunięty z platform na zawsze. Według wcześniejszego raportu Czas dostawyDisney ma zamiar usunąć dziesiątki seriali (i niektóre filmy) ze swoich dwóch serwisów streamingowych, w tym wierzbaI Y: Ostatni człowiekI Turnera i Hakaw ramach szerszych środków cięcia kosztów giganta rozrywki.

Podczas rozmowy o zarobkach Disneya za drugi kwartał na początku tego miesiąca, dyrektor generalny Disneya Bob Iger i dyrektor finansowy Christine McCarthy ogłosili plany usunięcia niektórych treści z usług przesyłania strumieniowego po ujawnieniu, że Disney Plus stracił 4 miliony subskrybentów w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku.

„Jesteśmy w trakcie przeglądania treści w naszych usługach DTC, aby dostosować się do strategicznych zmian w naszym podejściu do kuratorowania treści” – powiedział McCarthy w wezwaniu firmy po zarobkach, dodając, że Disney spodziewa się naliczyć dwukrotnie wyższą opłatę za treść w wysokości 1,5 USD. 1 miliard do 1,8 miliarda dolarów na operacje wydobywcze. według różnorodnyIger planuje zaoszczędzić 3 miliardy dolarów na 2023 rok po wydaniu prawie 30 miliardów dolarów na treści dla usługi przesyłania strumieniowego Disney Plus w zeszłym roku.

Jednak od tego czasu Disney wycofał się ze swoich planów usunięcia niektórych treści po otrzymaniu sprzeciwu w związku z planowanym usunięciem Howardadokument o Howardzie Ashmanie, geju, który pomagał pisać piosenki piękna i Bestia I mała Syrenka. według Czas dostawyFirma nie będzie już usuwać filmu, z przedłużeniem Rzecznik firmy stwierdził: „Lista tytułów, które pojawią się w Hulu i Disney + w przyszłym tygodniu, jest wciąż finalizowana”.

Decyzja Disneya o usunięciu treści jest następstwem podobnych cięć kosztów HBO Max i Disneya czas na przedstawienie Aby uniknąć płacenia za tytuły biblioteczne o niskiej wydajności. wierzba, odrodzenie filmu fantasy Rona Howarda z 1988 roku pod tym samym tytułem, to zaskakujące umieszczenie na liście programów, które zostały usunięte, biorąc pod uwagę, że zaczął być emitowany dopiero w listopadzie. Wiele seriali, np wierzba I Świat według Jeffa Goldbluma Był mocno promowany przez Disneya. Dali nam sześć miesięcy. Nawet nie” – powiedział wierzba Autor John Bickerstaff na Twitterze W odpowiedzi na wiadomości. „Ten biznes stał się bardzo trudny”.

READ  Tim McGraw składa hołd swojej „utalentowanej” córce Gracie, życząc jej wszystkiego najlepszego z okazji 25. urodzin

Oczekuje się, że następujące tytuły zostaną usunięte z Disney Plus i Hulu 26 maja, według Czas dostawy:

Aktualizacja 19 maja, 17:42 ET: Zaktualizowano, aby zauważyć, że Disney nie ma już planów usunięcia Howarda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *