Domyślną aplikacją Asystenta Google na Androida jest teraz Gemini

Caitlin Cimino/Urząd Androida

lira turecka; dr

  • Google domyślnie zmienia teraz Asystenta w Gemini.
  • Gdy pobierzesz aplikację Asystent na Androida, zamiast niej otrzymasz Gemini z inną ikoną aplikacji.
  • Aby kontynuować korzystanie z asystenta cyfrowego, konieczne będzie ręczne przełączenie się z powrotem do Asystenta.

Google niedawno wprowadziło aplikację Gemini na Androida. Daje użytkownikom Androida możliwość przejścia z Asystenta Google na Gemini i ustawienia go jako domyślnego asystenta AI na swoich telefonach. Wygląda jednak na to, że Google przygotowuje się do całkowitego wycofania Asystenta i całkowitego zastąpienia go Gemini.

Jeśli nie masz jeszcze aplikacji Asystent Google na Androida i pobrałeś ją teraz ze Sklepu Play, domyślnie otrzymasz Gemini AI. Nawet ikona aplikacji mówi Gemini zamiast Asystenta Google. Dziwne jest to, że jeśli pobierzesz także samodzielną aplikację Gemini na Androida, na liście aplikacji zobaczysz teraz dwie instancje Gemini.

Gemini AI domyślnie zastępuje Asystenta Google

Adama Sharma/Urząd Androida

Po otwarciu aplikacji Gemini, która pojawia się po pobraniu Asystenta Google, możesz przejść do Ustawień i wrócić do Asystenta. Spowoduje to zmianę ikony aplikacji i wyświetlenie aplikacji jako Asystenta zamiast Gemini.

A Użytkownik Reddita O tej dziwnej zmianie powiadomił nas Google, gdy zauważył, że aplikacja Asystent w nowym telefonie Galaxy S24 Plus automatycznie zmieniła się na Gemini po aktualizacji zwykłej aplikacji przez Sklep Play. Użytkownik nigdy nie zdecydował się na używanie Gemini na swoim telefonie zamiast Asystenta. Nie mieli nawet samodzielnej aplikacji Gemini na swoim telefonie, gdy asystent automatycznie przełączył się na Gemini.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *