Dow 400 i Nasdaq spadły o 2% po ponurych wskazówkach Microsoftu

Akcje wyprzedały się w środę po tym, jak najnowsza porcja zysków przedsiębiorstw nasiliła obawy, że niektóre z największych amerykańskich firm borykają się z problemami związanymi ze wzrostem stóp procentowych i rosnącymi obawami przed recesją.

Dow Jones Industrial Average spadł o 442 punkty, czyli o 1,3 procent. Nasdaq Composite spadł o 2,3%, a S&P 500 o 1,66%.

Akcje technologiczne przejęły większość ciepła po załamaniu Microsoftu Na słabym układzie kierowniczym. Akcje Alphabet, Nvidia i Tesla spadły o ponad 3%. Boeing spadł o 3 proc. Po górnym i dolnym błędzie.

„Jeśli firma jest niedźwiedzia pod względem swojej przyszłości, dlaczego inwestorzy mieliby być optymistami” – powiedział Adam Sarhan, dyrektor generalny 50Park Investments. „Taką wiadomość otrzymaliśmy do tej pory z sezonu zarobkowego”.

Inwestorzy kupowali akcje, gdy zbliżał się okres z lepszymi niż oczekiwano wynikami, ponieważ firmy resetowały i obniżały oczekiwania. Powiedział jednak, że raporty otrzymane do tej pory z różnych sektorów w większości zniweczyły te nadzieje, a wiele firm podziela ponure poglądy.

Inwestorzy przygotowują się na bardziej znaczące zyski przedsiębiorstw w tym tygodniu, ponieważ utrzymują się obawy przed recesją Tesli I ibm Wśród firm zaplanowano wywieszanie numerów po dzwonku. Jak dotąd, według FactSet, ponad 90 spółek z S&P 500 zgłosiło wyniki za czwarty kwartał, a 68% z nich odnotowało wyniki lepsze niż oczekiwano.

Środowe ruchy nastąpiły po trzydniowej passie blue chipów Dow. Wszystkie trzy główne średnie są płaskie lub nieco niższe w ciągu tygodnia.

READ  Dow traci 300 punktów, gdy inwestorzy obawiają się ostrzeżenia FedEx, Wall Street zmierza do dużych tygodniowych strat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *