Dow futures: prawdopodobna podwyżka stóp Fed; Great Highs w GME, Pierwsza Republika odwraca się w górę

Kontrakty terminowe Dow niewiele się zmieniły na początku środy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Nike (NKE) I Jim Stop (GME) zgłoszone po zamknięciu. Inwestorzy już gromadzą się na środową decyzję Fed o podwyżce stóp procentowych.
XRajd giełdowy odnotował we wtorek silne wzrosty, gdy sekretarz skarbu Janet Yellen zasygnalizowała większe wsparcie dla banków. Bank Pierwszej Republiki (FRC) prowadził we wtorek do odbicia. Akcje FRC nieznacznie wzrosły w środę w nadziei na uzyskanie wsparcia rządu w jakiejkolwiek transakcji ratowania lub kupna pożyczkodawcy z Kalifornii.

Szwajcarski producent obuwia sportowego w oczekiwaniu (onon), włącz układ EV Systemy testowe Aehr (AEHR) i podmiot nadrzędny Google Alfabet (Google) oferował możliwości zakupu w wiadomościach. Luka w zyskach ONON, Aehr odbiło się na nowych zamówieniach, a Google wyczyściło kluczowy poziom w swoim chatbocie AI.

We wtorek akcje Tesli również wzrosły w ramach wyłaniającej się dolnej bazy Tesli (TSLASprzedaż w Chinach nadal rośnie, a Moody’s podwyższył swój rating kredytowy.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow wzrosły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,1%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową nieznacznie spadły. miedziana róża.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Spotkanie Fed

Ogłoszenie posiedzenia Fed zaplanowano na środę o godzinie 14:00 czasu wschodniego. Szanse na podwyżkę stóp procentowych o ćwierć punktu wzrosły we wtorek do 87%.

Rynki spodziewają się również podwyżki stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego przez Fed w maju, ale latem nastąpią obniżki stóp procentowych.

Wraz z decyzją Fed, bank centralny opublikuje wytyczne dotyczące podwyżek stóp procentowych oraz perspektyw gospodarczych. Przewodniczący Fed, Jerome Powell, przemówi o 14:30 czasu wschodniego. Kluczowe będą jego komentarze na temat zagrożeń związanych z inflacją, gospodarką i kryzysem bankowym.

Główne zarobki

Akcje NKE niewiele się zmieniły na początku środy po lekkim spadku w ciągu nocy. Zyski i przychody Nike przewyższyły oczekiwania, ale marże brutto spadły bardziej niż oczekiwano. Akcje Nike wzrosły we wtorek o 3,6% do 125,61, przekraczając 50-dniową linię. Według analizy MarketSmith, gigant obuwia i odzieży sportowej, Dow Jones, ma 131,21 punktów kupna.

Akcje GME wzrosły o ponad 40% z dnia na dzień, ponieważ GameStop odnotował niespodziewany zysk, pierwszy od 2021 r. Przychody nieoczekiwanie nieznacznie wzrosły. Oznacza to, że sprzedawcy gier wideo i zapasy memów przeskoczą powyżej 50-dniowej linii i zbliżą się do 200-dniowych linii. Akcje GameStop wzrosły we wtorek o 4,6%.

READ  Dyrektorzy techniczni mówią mi, że mają dość rozpieszczonych pracowników Doliny Krzemowej

Udostępnij ONON

Podczas wtorkowej sesji akcje ONON wzrosły o 26% do 27,26, przekraczając punkt kupna kubka z uchwytem na ogromnym wolumenie. Zyski pojawiły się, ale przychody wzrosły o 92% dzięki temu, że producent ekskluzywnych butów dostarczył solidnych wskazówek.

Giełda Google, wiadomości AI

We wtorek Google udostępnił swojego chatbota AI do testowania w USA i Wielkiej Brytanii, Google stara się nadążyć Microsoftu (MSFT) oraz narzędzie AI ChatGBT-4.

nvidia (NVDA), którego chipy zajmują wiele funkcji sztucznej inteligencji, ogłosił kilka zapowiedzi sztucznej inteligencji na swojej dorocznej konferencji programistów. Obejmowało to partnerstwa z Google, Microsoft i Cegła suszona na słońcu (ADBE), która wkracza w dziedzinę generatywnej sztucznej inteligencji.

Akcje Google wzrosły o 3,7% do 104,92, przekraczając 200-dniową linię i wcześnie wchodząc do bazy w kształcie miseczki. Akcje Nvidii, które podskoczyły w 2023 r. dzięki szumowi AI, wzrosły o 1,15% do 11-miesięcznego maksimum. Akcje MSFT wzrosły o 0,6%, tuż przed punktem kupna po wzroście o 12% w zeszłym tygodniu.

zapas AEHR

Aehr Test Systems ogłosiło kolejne duże zamówienie we wtorek. Akcje wzrosły o 15% do 36,93 przy przyzwoitym wolumenie obrotu. Akcje AEHR są blisko 37,67 punktów kupna, ale wczesne wejście we wtorek rano było prawdopodobnie bezpieczniejszą grą.

Pozostaje to próbą wejścia wyżej na rynku, a nie potwierdzonym trendem wzrostowym. Decyzja Rezerwy Federalnej o podniesieniu stóp procentowych w środę wydaje się duża, podczas gdy obawy bankowe pozostają wysokie.

Oferta Nvidii jest uruchomiona tablica wyników. Akcje ONON przypominają tabelę wyników opcji zarobkowych. W IBD Long-Term Leaders znajdują się akcje Microsoft i GOOGL.

Film osadzony w tym artykule omówił wtorkową akcję rynkową i przeanalizował akcje On Holding, AEHR i Google.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Akcje banków

Rząd USA jest skłonny zapewnić większe gwarancje depozytowe mniejszym bankom, jeśli istnieje „ryzyko zarażenia”, powiedział Departament Skarbu — powiedziała sekretarz Janet Yellen przed wtorkowym otwarciem.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) odbił się o 2,5%. Akcje JPM są jednym z głównych holdingów XLF. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) odbił się o 5,8%. Zapasy FRC i PacWest są składnikami KRE.

Akcje FRC skoczyły we wtorek o prawie 30% do 15,78, ale zamknęły maksima. Akcje spadły w poniedziałek o 47%. Akcje Pierwszej Republiki spadły w marcu o 87%.

READ  Kontrakty terminowe Dow rosną w związku z zyskami JPMorgan w obliczu kryzysu bankowego; Boeing ślizga się na 737 Will

Tymczasem akcje FRC wzrosły skromnie na początku środy po spadku o ponad 15% w różnych punktach pod koniec wtorku.

Giganci bankowi i amerykańscy urzędnicy dyskutują o potencjalnym wsparciu rządowym, aby zachęcić do ratowania Pierwszej Republiki, poinformował Bloomberg we wtorek wieczorem. Może to obejmować przejęcie przez rząd aktywów Pierwszej Republiki z niezrealizowanymi stratami, aby zachęcić inwestorów lub kupującego. Oddzielnie kalifornijski bank zatrudnił Lazarda i McKenzie jako doradców, W dziennik „Wall Street Zgłosiłem się we wtorek wieczorem, dołączając do JPMorgan Chase.

Wzrost na giełdzie

Próba ożywienia giełdy przyniosła we wtorek skromne zyski, na czele z technologią. Wolumen był niewielki, ponieważ zbliża się środowa decyzja Rezerwy Federalnej o podwyżce stóp procentowych.

We wtorek indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1 proc. S&P 500 podskoczył o 1,3%, a akcje FRC odnotowały największy wzrost po tym, jak wypadły najgorzej w poniedziałek. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,6 proc. Mały kapitał Russell 2000 wzrósł o 1,9%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 2,75% do 69,50 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na miedź odbiły o 1,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 13 punktów bazowych, do 3,6%. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych wzrosła o 25 punktów bazowych do 4,175%, co stanowi największy jednodniowy wzrost od prawie 14 lat.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) o 2,1%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) podskoczył o 1,8%. Akcje Microsoft i Adobe to dwa podstawowe komponenty IGV. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,3%. Akcje NVDA to jeden z najważniejszych holdingów SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 5,55% i ARK Genomics ETF)ARKG) odbił się o 3,8%. Akcje Tesli są głównym holdingiem funduszy ETF firmy Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) o 1,5%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) zaliczka w wysokości 1,4%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(podskoczył o 3,5% i Fundusz Selekcji Sektora Zdrowia SPDR)XLV) wzrosła o 0,6%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Akcje Tesli

Akcje TSLA skoczyły o 7,8% do 197,58, kontynuując odbicie od 50-dniowej linii i odzyskując 21-dniową średnią ruchomą. Poniżej linii 200-dniowej tworzy się dolna baza, co nie jest idealne. Ale wybicie z potencjalnego punktu kupna 217,75 oznaczałoby również powrót do 200-dniowej linii.

Agresywny inwestor mógł postrzegać wtorkowy ruch jako miejsce do rozpoczęcia pozycji na akcje TSLA. Jednak linia 200 dni jawi się jako główny opór. W każdym razie akcje są teraz przedłużane z 50 dni.

READ  Dow 400 i Nasdaq spadły o 2% po ponurych wskazówkach Microsoftu

Akcje Tesli wzrosły, gdy rejestracje chińskiego giganta samochodów elektrycznych wzrosły czwarty tydzień z rzędu. Ponadto agencja Moody’s Investors Service podniosła rating kredytowy Tesli ze śmieciowego.

Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy przyniósł we wtorek silne wzrosty cen, choć przy umiarkowanym wolumenie. Indeks Nasdaq, prowadzony przez akcje Tesli i Google, przesunął się powyżej poziomów z 6 marca.

S&P 500 przesunął się powyżej 21-dniowej linii po ponownym przebiciu 200-dniowej linii w poniedziałek. Przekroczyło poziom 4000 i tuż przed linią 50 dni.

Dow Jones przesunął się powyżej 200-dniowej linii, ale napotkał opór na 21-dniowej linii. Indeks Russell 2000, który ma dużą wagę finansową i energetyczną, odbił się we wtorek, ale nadal jest daleko od linii 200-dniowej, a zwłaszcza linii 50-dniowej.

We wtorek wiele spółek z żetonów zaczęło mocno, pomimo często braku wolumenu. Ale wielu ograniczyło zyski, a nawet się wycofało. Dużym wyjątkiem były akcje AEHR.

Akcje ONON były największym zwycięzcą we wtorek, wraz z Aehr Test Systems.

Kilka nazw związanych z podróżami wykazało siłę, podczas gdy restauracje mają się dobrze, a wiele zasobów mieszkaniowych się buduje. Ale podaż jest nadal stosunkowo wąska. Wiele stad będzie potrzebowało czasu na naprawienie szkód z ostatnich dwóch tygodni.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

W ciągu ostatniego tygodnia wiele akcji wysłało sygnały kupna, a wiele z nich odniosło sukces. Ożywienie na rynku wraca do normy. Tak więc inwestorzy mogą uzasadnić niewielką ekspozycję.

Ale bądź ostrożny. Nadal jest to bycza próba na rynku, a nie potwierdzony trend wzrostowy. Posiedzenie Fed zawieszone, podczas gdy banki pozostają dużym znakiem zapytania.

Inwestorzy powinni być przygotowani na stopniowe zwiększanie zaangażowania. Twórz swoje listy obserwacyjne, koncentrując się na akcjach giełdowych lub podobnych.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *