Dow Jones spada w raporcie o słabych listach płac; Alibaba wskakuje na grzywnę w wysokości 1,1 miliarda dolarów

Dow Jones Industrial Average spadł w piątek po słabszym niż oczekiwano miesięcznym raporcie o zatrudnieniu z amerykańskiego Departamentu Pracy. Tymczasem chiński gigant e-commerce Ali Baba (Babo), ponieważ firmie grozi grzywna w wysokości 1,1 miliarda dolarów na swoją spółkę zależną fintech, Ant Group.
XPiątkowy raport o zatrudnieniu za czerwiec pokazał, że zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło o 209 000, poniżej prognoz wzrostu na poziomie 213 000 i mniej niż w maju o 339 000. Stopa bezrobocia spadła do 3,6%, zgodnie z szacunkami.

Zainteresowanie raportem wzrosło w czwartek po niespodziewanym wzroście zatrudnienia w czerwcu, który odnotowano w Krajowym raporcie zatrudnienia ADP. Dane wysłały w czwartek spadki na rynkach obligacji i akcji.

Gdzie indziej akcje Alibaby wzrosły w piątek o ponad 3%. poinformował Reuters Oczekuje się, że bank centralny Chin nałoży na firmę grzywnę w wysokości 1,2 miliarda dolarów, kończąc dochodzenie w sprawie Alibaby. Umożliwi to Ant Group ożywienie wzrostu biznesowego i ewentualnie wznowienie planów pierwszej oferty publicznej.

giełda dzisiaj

na froncie zarobkowym, Levi Strauss (Lewy) spadła o ponad 7% po obniżeniu prognozy na cały rok.

gigant samochodów elektrycznych Tesli (TSLA) wzrosła o 0,9% w piątek rano. Dow Jones Tech Giganci jabłko (AAPL) I Microsoftu (MSFT) spadły po dzisiejszym otwarciu giełdy.

Obejmuje innych liderów giełdowych Alfabet (Google) I Metaplatformy (meta). Akcje GOOGL spadły o 0,1%, podczas gdy akcje Meta wzrosły.

Alfabet, Grill meksykański Chipotle (CMG), Dynatrace (DT), MongoDB (mdb) I nvidia (NVDA) – a także akcje Dow Jones C. B. Morgana Chase’a (JPM), wiza (Piąty) I siły sprzedaży (CRM) – jedna z najlepszych akcji do obserwowania w obecnym kryzysie giełdowym.

Tesla jest spółką giełdową IBD Leaderboard, podczas gdy Nvidia pojawiła się w tym tygodniu w kolumnie Akcje w pobliżu strefy zakupów. Alphabet i Dynatrace były najlepszymi akcjami IBD w ciągu dnia.


Najnowsza usługa IBD MarketDiem zapewnia praktyczne pomysły na akcje, opcje i kryptowaluty bezpośrednio w Twojej skrzynce odbiorczej.


Dow Jones dzisiaj: ceny ropy i rentowności obligacji skarbowych

Po otwarciu w piątek, Dow Jones Industrial Average spadł o 0,2%, podczas gdy spadł S&P 500. Ciężki Nasdaq Composite wzrósł o 0,1% w porannym ruchu.

READ  Zbliża się Dzień Amazon Prime Day w październiku 2023 r.: Kupuj te oferty

Wśród amerykańskich funduszy ETF, indeks Nasdaq 100 Invesco QQQ Trust (QQQ(wzrost o 0,4% w trakcie handlu SPDR S&P 500 ETF)szpieg) zyskał 0,1% wcześnie w piątek.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła do 4,08% po raporcie o zatrudnieniu, ponieważ nadal przekraczała ostatnie maksima. Rentowność ustabilizowała się w czwartek na poziomie 4,04%, najwyższym poziomie od początku marca.

Ceny ropy kontynuowały wzrost w piątek rano, po lekkim wzroście w czwartek. Kontrakty futures na ropę West Texas Intermediate rosły o około 0,3%, zbliżając się do poziomu 72 USD za baryłkę.

Akcja giełdy

W czwartek Dow Jones Industrial Average spadł o 1,1%. w Dow 30, American Express (AXP) stracił prawie 2,7%, podobnie jak zbliżał się do 177,04 punktów kupna w kubku z uchwytem.

S&P 500 i Nasdaq Composite straciły po 0,8%, poza sesyjnymi minimami. Russell 2000 o małej kapitalizacji sprzedał się o 1,6%.

Kolumna Big Picture skomentowała w czwartek: „Pomimo czwartkowych gwałtownych spadków, wzrosty na giełdzie pozostają nienaruszone. Dlatego zalecana ekspozycja IBD Banku na rynek pozostaje na poziomie 80%-100%. Jednak inwestorzy są gotowi na rynek ciągnąć więcej”.

Teraz jest ważny moment, aby przeczytać kolumnę Big Picture IBD, ponieważ giełda utrzymuje się blisko najwyższych poziomów w tym roku.


Pięć najlepszych akcji Dow do kupienia i obejrzenia już teraz


Akcje Dow do obserwowania: JPMorgan, Salesforce, Visa

JP Morgan, lider bankowy Dow Jones, zakończył czwartkowy handel poniżej płaskiego poziomu kupna 143,37 po spadku sesji o 1%. Strefa kupna wzrasta o 5% do 150,54. Akcje JPM wzrosły o 0,6% w piątek rano, po podwyższeniu, aby przewyższyć rówieśników. Wolfe wyznaczył swoją 12-miesięczną cenę docelową na 170, co stanowi wzrost o około 19% w porównaniu z ceną zamkniętą w czwartek.

Salesforce udało się ustabilizować po spadku po zarobkach. Obecnie testuje wsparcie na linii 50-dniowej, a decydujące odbicie stworzy nową okazję do zakupu. Zgodnie z analizą IBD Leaderboard, technologia megacap wcześniej przekroczyła parę wpisów alt na poziomie 194,01 i 200,10.

READ  Epidemia E. coli Wendy: 37 osób zostało zarażonych w czterech stanach

W ostatnich tygodniach akcje osiągnęły 20% wzrost terytorium 178,94 filiżanek z uchwytem wejściowym. Akcje CRM spadły w piątek rano.

Lider płatności Visa również zamknęła się w czwartek powyżej 235,57 BBB, co oznacza wzrost o 0,6%. Zakres kupna sięga 247,35. Akcje V spadły o 0,8% wcześnie w piątek.


4 akcje wzrostowe do kupienia i obejrzenia Wzrost na giełdzie


Najlepsze akcje do kupowania i oglądania: Alphabet, Chipotle, Dynatrace, MongoDB, Nvidia

Alphabet, IBD Stock Of The Day On Wednesday, próbuje znaleźć wsparcie wokół linii 50 dni. W tym tygodniu inwestorzy mogli wykorzystać maksimum z 30 czerwca na poziomie 121,08 jako punkt kupna. Ale akcje są mniej zmotywowane do kupowania po czwartkowej stracie około 1,4%. Ponadto akcje Alphabet mogą mieć przyzwoitą bazę w kolejnym tygodniu. Akcje GOOGL spadły w piątek rano o 0,1%.

Akcje IBD Leaderboard Chipotle próbują usunąć punkt kupna 2139,88 z płaskiego dna, zgodnie z rozpoznawaniem wzorców IBD MarketSmith. Wczesne wejście na poziomie 2 092,51 było również dostępne ze względu na linię trendu. Chipotle był najnowszą spółką IBD tego dnia. Akcje CMG spadły w piątek rano o 0,3%.

Producent oprogramowania Dynatrace utworzył zawężający się wzór na trzytygodniowym wykresie, reprezentujący krótką konsolidację, w której inwestorzy instytucjonalni wstrzymują kupowanie. Akcje są o około 3% tańsze od ostatniego wpisu po 52,99. Akcje DT spadły w piątek rano o 0,4%.

MongoDB handlował mocno po niedawnym skoku wspieranym przez zyski, który zapewnił nowy wpis. Akcje znajdują się powyżej zawężającej się trzytygodniowej formacji, która po dwóch kolejnych dniach spadków pokazała punkt kupna na poziomie 398,89. W międzyczasie, jastrzębi inwestorzy mogli skorzystać z wejścia linii trendu wokół 386. Akcje MDB Bank wzrosły o 0,3% w piątek rano.

Po luce opartej na zyskach z 25 maja, akcje Nvidii stale rosną. Wśród spadków trwających od 20 czerwca, akcje oferują kolejną okazję do zakupu akcji. Utworzył linię trendu na poziomie 418 po tym, jak akcje znalazły wsparcie na 21-dniowej wykładniczej średniej kroczącej. Nvidia to ranking giełdowy IBD. Akcje wzrosły w piątek o 0,5%.


Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

READ  Całkowita liczba miejsc pracy w USA jest o 300 tys. niższa niż w poprzednich danych za marzec

Najlepsze akcje do kupienia i obserwowania wzrostów na giełdzie

Oto cztery najlepsze akcje do kupowania i obserwowania na dzisiejszej giełdzie, w tym lider Dow Jones.

Nazwa firmy Kod Właściwy punkt zakupu Rodzaj punktu zakupu
ASML (ASML) 683.18 kubek z rączką
siły sprzedaży (CRM) 200,00 łączyć
Chmura (sieć) 66.20 Podwójne dno
Rocco (ROKU) 75,45 kubek z rączką
Źródło: dane IBD na dzień 5 lipca 2023 r

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują wiodące akcje z obecnego rajdu giełdowego na IBD Live


Akcje Tesli

Tablica liderów IBD Akcje Tesli przerwały w czwartek sześciodniową passę, ze spadkiem o 2,1%. Jednak akcje Tesli pozostają zdecydowanie poza zasięgiem kupna po podwójnym dolnym punkcie kupna 207,79.

Wydawało się, że akcje TSLA odbiły się od czwartkowych strat, rosnąc w piątek o 0,9%.

Liderzy Dow Jones: Apple i Microsoft

Wśród akcji Dow Jones akcje Apple nadal utrzymywały się na poziomie 194,48 z zeszłego tygodnia, co oznacza wzrost o 0,25% w czwartek. Akcje nadal mocno się stabilizują powyżej 157,38 punktów kupna. Wczesny piątek akcje spadły o 0,2% w handlu porannym.

Akcje Microsoftu wzrosły w czwartek o kolejne 0,9%, utrzymując około 4% od najwyższego poziomu z 16 czerwca, który wynosił 351,47. Akcje są na dobrej drodze, by zakończyć z niewielkimi tygodniowymi wzrostami.

W ostatnich tygodniach akcje osiągnęły 20%-25% zysku z 276,76 płaskich punktów kupna, więc inwestorzy mogli tam osiągnąć przynajmniej pewien zysk. W piątek rano akcje Microsoftu spadły o 0,4%.

Pamiętaj, aby śledzić Scotta Lehtonena na Twitterze pod adresem @pracownik Dowiedz się więcej o akcjach rozwijających się i indeksie Dow Jones Industrial Average.

Może Ci się spodobać:

Akcje o największym wzroście do kupowania i monitorowania

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Znajdź najlepsze długoterminowe inwestycje z długoterminowymi liderami IBD

MarketSmith: Badania, wykresy, dane i szkolenia w jednym miejscu

Jak znaleźć akcje wzrostowe: dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *