Dow oscyluje wokół 40 tys.; Technologia, akcje statków wycieczkowych zyskują

Li Auto pogrąża się w spadku zysków w pierwszym kwartale

39 minut temu

Amerykańskie kwity depozytowe (ADR) Li Auto (LI) spadły w poniedziałek w handlu śróddziennym po tym, jak chiński producent samochodów elektrycznych odnotował 36% spadek zysku netto w pierwszym kwartale w porównaniu z rokiem poprzednim w związku z obniżką cen samochodów.

Zysk przypisany akcjonariuszom wyniósł 592,6 mln juanów (82,0 mln dolarów), co oznacza wzrost z 929,7 mln CNY w tym samym okresie ubiegłego roku i poniżej prognoz analityków na poziomie 1,63 mld CNY.

Jednakże przychody wzrosły o 36% do 25,63 miliarda CNY, na co złożył się 32% wzrost sprzedaży pojazdów do 24,3 miliarda CNY.

„Wzrost przychodów ze sprzedaży pojazdów w pierwszym kwartale 2023 r. wynikał głównie ze wzrostu dostaw pojazdów, częściowo skompensowanego niższą średnią ceną sprzedaży wynikającą z innego asortymentu produktów i zmian strategii cenowej pomiędzy dwoma kwartałami” – podała spółka. . Komunikat prasowy.

W poniedziałkowe popołudnie indeksy Li Auto ATR spadły o ponad 12%.

-Fatima Atharwala

Norweskie linie wycieczkowe są liderem indeksu S&P 500 z wyższymi wytycznymi

1 godzinę 37 minut temu

Spółka Norweska Cruise Line Holdings (NCLH) odnotowała najlepsze wyniki na indeksie S&P 500 w poniedziałkowy poranek, ponieważ operator statków wycieczkowych z Miami podniósł swoje prognozy na cały rok w obliczu dużego popytu.

W poniedziałek spółka norweski podniosła prognozę skorygowanego zysku na akcję do 1,42 dolara z 1,32 dolara. Spółka podniosła prognozę rentowności netto do 7,2% z 6,4%, a także prognozę skorygowanego zysku przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i amortyzacją (EBITDA) do 2,3 miliarda dolarów z 2,25 miliarda dolarów.

Poniedziałkowa aktualizacja była drugą podwyżką prognoz zysków Norwegii w tym roku. Kiedy na początku miesiąca opublikowała raport o zyskach za pierwszy kwartał, spółka podwyższyła perspektywy dla trzech powyższych wskaźników.

READ  Wybory 2024: Prezydent Joe Biden wygrywa prawybory Demokratów w Karolinie Południowej

„W dalszym ciągu obserwujemy duży popyt i rekordowe rezerwacje” – oznajmił w komunikacie prasowym dyrektor finansowy Mark Kempa.

Akcje Norwegii wzrosły w poniedziałek rano o ponad 7%. Rywale Royal Caribbean (RCL) i Carnival (CCL) notowali wzrosty po 5%.

Ponieważ mówi się, że Elliott zgromadził akcje o wartości ponad 1 miliarda dolarów, Johnson kontroluje ich wzrost

2 godziny 52 minuty temu

Akcje Johnson Controls International (JCI) wzrosły w poniedziałek na początku notowań Bloomberga Późnym wieczorem w niedzielę inwestor-aktywista Elliott Investment Management przejął znaczne udziały w firmie przemysłowej.

Jak wynika z raportu, nowojorski fundusz hedgingowy zbudował w spółce pozycję wartą ponad 1 miliard dolarów, choć według osób zaznajomionych ze sprawą nie od razu znane były intencje przejęcia akcji.

Źródło: TradingView.com.

Od najniższego poziomu pod koniec października ubiegłego roku, cena akcji Johnson Controls w większości wzrosła, a 50-dniowa średnia ruchoma (MA) wzrosła w marcu powyżej 200-dniowej MA, tworząc dobry złoty sygnał kupna krzyżowego. Niedawno inwestorzy natychmiast zaczęli kupować spadki poniżej 50-dniowej MA, która wskazuje na fundamentalną siłę akcji.

Warto zwrócić uwagę na kluczowy obszar oporu na wykresie w okolicach 70 dolarów, który występuje od początku ubiegłego roku po informacji o objęciu przez Elliotta znacznych udziałów w spółce. Mocne zakończenie sesji powyżej tego technicznie istotnego obszaru może doprowadzić do rewizji historycznego maksimum (ATH) na poziomie 81,77 USD wyznaczonego na grudzień 2021 r.

Akcje Johnson Controls wzrosły w poniedziałek rano o 2,9%, zwiększając ich roczny wzrost do 23%.

– Tymoteusz Smith

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *