Dowody sugerują, że Stany Zjednoczone mogą działać samodzielnie, aby zakazać importu rosyjskiej ropy naftowej

Waszyngton, 7 marca (Reuters) – Po inwazji Rosji na Ukrainę Stany Zjednoczone poinformowały Reutera, że ​​są gotowe zakazać importu rosyjskiej ropy bez udziału sojuszników w Europie.

Prezydent Joe Biden odbył w poniedziałek wideokonferencję z przywódcami Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, ponieważ jego administracja nadal domaga się wsparcia dla zakazu importu rosyjskiej ropy naftowej.

Biały Dom prowadzi rozmowy z przywódcami Kongresu USA, którzy pracują nad ustawą o szybkiej inwigilacji zakazującą importu z Rosji, zmuszając administrację do pracy nad szybszym harmonogramem, anonimowo poinformowało Reuters źródło.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Wysoki rangą urzędnik USA, który nie chciał zostać nazwany, powiedział Reuterowi, że nie podjęto ostatecznej decyzji, ale „jeśli tak się stanie, to będą to Stany Zjednoczone”.

Niemcy, największy rosyjski odbiorca ropy naftowej, odrzuciły plany zakazu importu energii. Niemiecki kanclerz Olaf Scholes powiedział w poniedziałek, że Niemcy przyspieszają plany rozszerzenia wykorzystania alternatywnych źródeł energii, ale nie powstrzymają importu rosyjskiej energii z dnia na dzień.

Ceny ropy poszybowały w górę od 2008 roku, ponieważ opóźnienia w możliwości powrotu irańskiej ropy na rynki światowe oraz zablokowanie rosyjskiego importu przez sojuszników USA i Europy.

Europa polega na Rosji, jeśli chodzi o ropę naftową i gaz ziemny, ale jest zbyt otwarta na ideę zakazu rosyjskich produktów. Stany Zjednoczone są w dużej mierze uzależnione od rosyjskiej ropy naftowej i produktów, ale embargo pomoże podnieść ceny i uszczypnąć amerykańskich konsumentów, którzy już widzą rosnące ceny na dystrybutorze gazu. Czytaj więcej

„Importujemy mniej ropy z Rosji niż Europejczycy… To zupełnie inna sytuacja” – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Białego Domu Zhen Zaki.

W niedzielnym liście przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi powiedziała, że ​​jej pokój bada przepisy zakazujące importu rosyjskiej ropy naftowej oraz że Kongres zamierza w tym tygodniu przekazać Ukrainie 10 miliardów dolarów pomocy w odpowiedzi na militarną inwazję Moskwy na sąsiedni kraj.

Dwupartyjny panel senatorów USA przedstawił w czwartek ustawę zakazującą importu rosyjskiej ropy naftowej. Ustawa Senatu jest przyspieszona.

Po inwazji Rosji na Ukrainę Biały Dom nałożył ograniczenia na eksport technologii do rosyjskich rafinerii i gazociągu Nord Stream 2.

Do tej pory Stany Zjednoczone przestały skupiać się na rosyjskim eksporcie ropy i gazu, ponieważ administracja Bidena zastanawia się nad wpływem na światowe rynki ropy i ceny energii w USA.

Zapytany, czy Stany Zjednoczone odrzuciły jednostronny zakaz importu rosyjskiej ropy, sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział w niedzielę: „Bez względu na to, co robią, nie zamierzam wykluczać w ten czy inny sposób.

Jednocześnie Biały Dom nie zaprzeczył, że Biden może pojechać do Arabii Saudyjskiej, ponieważ Stany Zjednoczone dążą do zwiększenia produkcji energii w Rijadzie. Axios powiedział, że taka podróż jest możliwa.

„To spekulacje i żadna podróż nie jest planowana” – powiedział urzędnik Białego Domu.

Rok temu Biden zmienił politykę USA, nie skupiając się na saudyjskim księciu Mohammedze bin Salmanie, który przez wielu uważany jest za prawdziwego przywódcę Arabii Saudyjskiej i obok tronu 85-letniego monarchy. Salmana.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Jarretta Renshawa i Timothy’ego Gardnera; Dodatkowy raport Steve’a Hollanda i Andrei Schall; Edycja Marka Portera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *