Draymond Green bierze pełną odpowiedzialność za porażkę Warriors z Nuggets – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Draymond Green miał najgorszy wynik w drużynie -23 podczas przegranej Warriors 119-103 z Denver Nuggets w niedzielny wieczór w Chase Center i zaledwie kilka godzin później wziął odpowiedzialność za swój trudny występ.

Na najnowszym Podcast „Draymond Green Show”.który został nagrany po niedzielnym meczu i opublikowany w poniedziałek, napastnik Warriors wykorzystał swój wpływ na kolegę z drużyny Klaya Thompsona i środkowego Nuggets Nikolę Jokicia.

„Clay wszedł z ławki w pierwszej połowie” – powiedział Green. „I myślę, że to moja wina. Muszę się lepiej postarać, upewniając się, że dostanie więcej kontaktów w drugiej połowie. Mimo że nasze minuty nie są już tak wyrównane jak kiedyś, myślę, że to nadal moja sprawa. rolę w tym zespole, aby mieć pewność, że będzie dostawał więcej strzałów w drugiej połowie.

Thompson zdobył 23 punkty w pierwszej połowie, a Warriors i Nuggets zremisowali do przerwy wynikiem 61-61. Znowu nie zdobył gola, a Golden State miało trudności ze znalezieniem spójnego ataku – nawet po tym, jak Steph Curry zrobił furorę w trzeciej kwarcie.

Green uważa, że ​​musi częściej dotykać Thompsona, zwłaszcza gdy jego ręka jest gorąca. Przyznał jednak, że przejście Thompsona na ławkę rezerwowych to sytuacja, do której jest przyzwyczajony, ponieważ nie grają tak często na boisku, jak gdyby zaczynali razem.

Bramka Thompsona mogła podtrzymać stagnację w ataku Golden State w drugiej połowie, ale dominacja Jokicia przekreśla wszelkie wyniki i możliwości.

„[Jokić’s] 32 [points]16 [assists] I 16 [rebounds] „Dziś wieczorem dał mi prawdziwe piekło” – powiedział Green. „Rozegrałem sporo dobrych meczów z Jokerem. Zrobił mi dziś totalne piekło. Nie miałem absolutnie żadnej odpowiedzi. I będę się z tego śmiać, bo albo się śmiejesz, albo płaczesz. Więc jestem Będę się z tego śmiać. Nie miałem absolutnie żadnej odpowiedzi. Dziś wieczorem.

READ  Minus Williams, Moss przekracza próg TD Holiday Bowl i wygrywa USC

Jak wyjaśnił Green, Jokica nie dało się zatrzymać. Dwukrotny Najcenniejszy Gracz NBA trafił z wysokości 52,2 procent i najwyraźniej nie mógł wyrządzić Denver nic złego.

W sezonie NBA 2023/24 porażka Warriors z Nuggets spadnie do 0:4. Choć zdecydował się „wyśmiać” z kiepskiego występu, Green podkreślił chęć Golden State powrotu na właściwe tory.

„To była jedna z tych gier, w które po prostu trzeba zagrać” – oznajmił Green. „To bardzo dobry zespół i dlatego bronią tytułu. Przyjmę tę porażkę, spuszczę ją do toalety i pojedziemy do Waszyngtonu. Następnie wrócić na zwycięską ścieżkę i czeka nas wspaniała podróż. Na tym zamierzam się skupić.

Warriors na własnym boisku mają bilans 29-27 i 16-15. Przegrywają z Los Angeles Lakers 31-28 po połowie meczu, zajmując dziewiąte miejsce na Zachodzie, a Phoenix Suns 34-24 czterema meczami o bardzo pożądane rozstawienie z numerem 6.

Green będzie miał okazję odpokutować za swój słaby występ, gdy Warriors udają się we wtorek wieczorem na mecz z Jordanem Poole i Wizards.