Minus Williams, Moss przekracza próg TD Holiday Bowl i wygrywa USC

SAN DIEGO — USC pożegnało konferencję Pac-12 sześciopakiem i kąpielą z ajerkoniakiem, aby wznieść toast za niczym niezwykłym sezon.

Caleb Williams przyglądał się temu z boku, a Miller Moss podczas swojego pierwszego startu w college'u rzucił rekordowe sześć podań w Holiday Bowl, a USC zakończyło frustrującą kampanię, pokonując w środowy wieczór Louisville z numerem 16 42-28. Następnie trener Trojans Lincoln Riley wylał mu na głowę wannę ajerkoniaku.

Williams, zwycięzca Heisman Trophy 2022, który zrezygnował z meczu, oglądał mecz z boku, z koszulką z numerem 13 wiszącą na szyi. Wbiegł na boisko i skoczył na Mossa, aby świętować po tym, jak student drugiego roku w czerwonej koszulce dwukrotnie ukląkł w zwycięskiej formacji na stadionie Petco Park.

Podczas gdy Williams był jednym z kilku trojanów, którzy nie wzięli udziału w grze, inni wyszli, aby zagrać, jak na przykład starszy odbierający w czerwonej koszulce Tahj Washington, który złapał dwa podania po przyłożeniu.

„Z punktu widzenia przywództwa mieliśmy naprawdę silną grupę seniorów, która chciała wrócić i zagrać w tę grę i myślę, że naprawdę przewodziła” – powiedział Moss. „Dali przykład i łatwo było mi dorównać im”.

Zapytany, czy Moss będzie miał w przyszłym roku posadę rozgrywającego, Kieron Hudson, który zablokował punt, a wkrótce potem zablokowane podanie, powiedział: „To, czego dokonał Miller tam, pomoże nam w przyszłości, więc: «Osobiście: Tak, zrobił to. Jestem bardzo podekscytowany Millerem. Poświęcił swój czas i jest na to gotowy. To człowiek, którego potrzebujemy.”

Moss w pełni wykorzystał szansę, jaką mu dano, gdy Williams, przypuszczalnie pierwszy wybrany w drafcie do NFL, zrezygnował.

Moss miał 23 z 33 trafień na 372 jardy i jeden przechwyt. Pobił rekord Holiday Bowl czterema podaniami przyłożenia w posiadaniu czterech graczy, w tym Jima McMahona w cudownym zwycięstwie BYU 46-45 przeciwko SMU w 1980 roku. Dokonał tego pod koniec trzeciej kwarty, kiedy Moss rzucił do skoczka podanie z 12 jardów. Jacoby Lane w tylnej części strefy końcowej. Drugie przyjęcie niszczyciela czołgów Lane'a tego wieczoru dało USC prowadzenie 35-21.

READ  Rankingi mocy: kto uzyskał najwyższy wynik po sprincie i Grand Prix Austrii?

Moss dodał pięknego gola z gry z 44 jardów do Dos Robinsona i na 10 minut przed końcem wyszedł na prowadzenie 42-28.

Sześć podań TD to także najwięcej zdobytych przez rozgrywającego w jego pierwszym starcie w USC (8-5), który przegrał trzy mecze z rzędu i pięć z sześciu po rozpoczęciu sezonu z aspiracjami do mistrzostwa kraju. Liczba zdobytych punktów również była rekordem Trojan i zrównała się z wynikiem Pac-12 Bowl.

Trojany rozegrały swój ostatni mecz piłkarski Pac-12. Dołączają do Wielkiej Dziesiątki w przyszłym sezonie wraz z innymi uciekinierami z Pac-12 z UCLA, Oregonem i Waszyngtonem.

„Mogliśmy przystąpić do tego meczu i nie przejmować się tym” – powiedział Riley. „Szczerze mówiąc, przez te wszystkie lata, zwycięstwa i tak dalej, zwycięstwo to było tak zabawne, jak pamiętam jako główny trener. Po wszystkich zmianach, tych wszystkich zmianach, przez sześć tygodni ponad 20 zawodników nie grało w tej grze z różnych powodów.”

„To dobra drużyna piłkarska, którą właśnie pokonaliśmy”.

Isaac Girindo przebiegł 23 razy, na 161 jardów i trzy przyłożenia dla Louisville (10-4). Jack Plummer rzucił na odległość 141 jardów i nie zdobył żadnego przyłożenia. Na początku drugiej kwarty prawy obrońca zdjął mały palec z ręki rzucającej i ponownie go włożył. Powiedział, że nie miało to wpływu na jego rzuty.

Moss rzucił także punktowane podania na odległość 17 i 29 jardów do Waszyngtonu, który zakończył swój pierwszy sezon odbiorczy na 1000 jardów. Hudson dwukrotnie złapał podanie po przyziemieniu z 9 jardów po zablokowaniu puntu Brady'ego Hodgesa, który wyszedł poza boisko na linii 18 jardów Cardinals.

„Mieli dwa pojedynki z szybkimi zawodnikami przy naszym bezpieczeństwie i to nie był jeden z naszych lepszych dni” – powiedział trener Louisville Jeff Brohm. „Wielu z tych graczy grało dobrze przez cały rok, dzisiejszy dzień nie był ich najlepszym dniem”.

READ  Brett Weasley, młodzi giganci rozpalają ofensywę w wygranym meczu z Brewers

Prowadząc 28-14, Trojany prowadziły na początku trzeciej kwarty, kiedy Moss został przechwycony na linii bramkowej przez Quincy'ego Rileya, który oddał piłkę 61 jardów do 39 jardów USC. Pięć partii później Guerendo strzelił gola z biegu na jeden jard i wyciągnął Cardinals na jedno przyłożenie.

Guerendo strzelił gola po biegu na 2 jardy po pierwszym posiadaniu Louisville w meczu.

Po tym, jak kopacz USC, Dennis Lynch, nie trafił w bramkę po rzucie z gry z 38 jardów, Trojany natychmiast odzyskały piłkę, gdy Max Williams zwolnił Plummera, a Solomon Byrd doszedł do siebie na 19 jardach Louisville. Moss rzucił krótkie podanie do Washingtona, który oszukał dwóch obrońców, po czym wpadł w pole końcowe i wyrównał wynik na 7-7.

USC wyskoczyło na prowadzenie 21-7 po drugim bramkowym podaniu Mossa do Waszyngtonu i kolejnym niszczycielu czołgów Hudsona. Evan Conley strzelił gola w biegu na 9 jardów dla Louisville, po czym tuż przed przerwą USC w pięciu akcjach uzyskało 75 jardów, a Moss kozłował obrońcę, przetoczył się w prawo i rzucił 31 jardów do Lynn, uzyskując przewagę 28-14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *