Draymond Green wypada, Klay Thompson siedzi na ławce rezerwowych. Kolejny koszmar Warriors

PHOENIX — Ostatni koszmarny wieczór dla Golden State Warriors rozpoczął się na początku trzeciej kwarty. Próbując pobudzić słabą drużynę rozpoczynającą grę, Steve Kerr podjął w przerwie drastyczną decyzję o rotacji. Umieścił na ławce Andrew Wigginsa i Kevona Looneya, przesunął Draymonda Greena na środek, aby przyspieszyć grę i, według słów Kerra, stworzył więcej miejsca dla Stepha Curry’ego.

To zadziałało tymczasowo.

„Widziałeś, jak przyjął takie ustawienie w pierwszej akcji połowy” – Kerr powiedział o Greenie.

Głębiej

Warriors Green wyrzuceni po uderzeniu Nurkicia: czy grozi mu zawieszenie?

Ale nic nie trwało długo dla Warriors, 10-13 do 23 gier. Częścią problemu jest to, że kolor zielony nie jest stale dostępny. Jest prawdopodobnie ich drugim najważniejszym zawodnikiem. Jednak jeśli o to chodzi, musi pozostać na boisku i znajdować się poza programem dyscyplinarnym ligi.

Warriors utrzymali pięciopunktowe prowadzenie, gdy trzecia kwarta trwała niecałe dziewięć minut. Green próbował uwolnić się, aby móc przekazać wiadomość w prawym rogu, niedaleko ławki Warriors. Robiąc to, Jusuf Nurkic położył prawą rękę na prawym biodrze Greena. Próbując zwrócić na siebie uwagę funkcjonariusza, Green wykonał obrót o 360 stopni i machał rękami. Prawym przedramieniem uderzył Nurkicia w lewy policzek z niezwykłą siłą.

Powaliło to Nurkicia na minutę na ziemię, co spowodowało automatyczną ocenę sędziów. Nie trwało to długo. Green został wyrzucony za rażącą 2, ale później przyznał, że zasłużył.

Było to trzecie wyrzucenie Greena w tym sezonie. Został wyrzucony za bójkę z Donovanem Mitchellem w drugiej połowie zaciętego meczu przeciwko Cavaliers. Warriors przegrali z Cleveland. Został wyrzucony, gdy wynik był remisowy 0:0 po duszeniu Rudy’ego Koberta w pierwszej kwarcie. Tego wieczoru Warriors przegrali z Timberwolves. Podczas jego zawieszenia na pięć meczów bilans wynosił 2-3.

Głębiej

Rzut oka na zawieszenia Draymonda Greena

Prowadzili pięć nad Suns, kiedy pokonał Nurkicia obracającym się przedramieniem. Przegrali 119-116, co oznacza, że ​​w tym sezonie mają bilans 2-6 w meczach, w których Green został wyrzucony lub zawieszony.

„Duży zamach” – powiedział Kerr. „Dobrze było mieć go (na środku), rozłożyć podłogę i mieć tam strzelców. Zmieniliśmy skład. Naprawdę myśleliśmy, że Steph będzie miał trochę miejsca, a Draymond będzie mógł wykorzystać swoją prędkość… Potrzebujemy go. Potrzebujemy Draymond. Jest opanowany. Musisz znaleźć sposób, żeby trzymać się z daleka.

Liga, która zachowała przejrzystość w swoich kontaktach z Greene’em, obecnie skupia się na informowaniu świata w oficjalnych oświadczeniach, że jego przeszłe przewinienia doprowadziły do ​​surowej kary. Weryfikacja wyników spodziewana jest w ciągu najbliższych 24 godzin i decyzja o zawieszeniu zostanie ogłoszona przed czwartkowym meczem Warriors z Clippers w Los Angeles. Jak długo wytrzymają bez niego?

READ  Producenci smartfonów nadal chcą, aby składane urządzenia stały się czymś powszechnym

Zielony będzie częścią procesu przeglądu. Powiedział, że w środę spodziewa się telefonu z ligi w sprawie Joe Dumarsa i prawdopodobnie Adamsa Silvera i porozmawia z nimi. Green milczał w szatni i zgodził się porozmawiać z reporterami, organizując 13-minutową konferencję prasową, która z pewnością była zapowiedzią jego środowej obrony w NBA.

„On ciągnął mnie za biodra, a ja zamachałem się, żeby sprzedać zaproszenie” – powiedział Green. „Skontaktowałem się z nim. Wiesz, nie jestem apologetą tego, co myślałem, że zrobię. Ale przepraszam Josepha. Ponieważ nie chciałem go uderzyć. Sprzedaję rozmowy rękami. nie wpadłem, żeby sprzedać call. Nie jestem klapsem. Więc sprzedawałem call. Skręciłem. Niestety, trafiłem go.

Green obejrzał powtórkę. Przyznał, że nie wyglądało to dobrze, ale powtórzył, że jego intencją nie było trafienie Nurkicia, ale sprzedanie sprawdzenia, co – śledząc historię Greena – jest podobne do kopnięcia w fazie play-off w pachwinę Stevena Adamsa, gdy próbował sprzedać piłkę faul. . Nie otrzymał w tym przypadku zawieszenia, chociaż punkty zgromadzone w zawieszeniu na jeden mecz w finałach NBA w piątym meczu.

Ale wcześniej było wiele naruszeń. Liga zazwyczaj omawia incydenty ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, a Nurkic nie był zbyt przychylny wyjaśnieniu Greena, że ​​było to przypadkowe.

„Co się z nim dzieje, nie wiem” – powiedział Nurkić. „Osobiście uważam, że brat potrzebował pomocy. Cieszę się, że nie próbował mnie udusić.

Uwaga ta została przekazana firmie Green.

„Myślę, że wszyscy potrzebujemy pomocy” – powiedział Green. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas był idealny. Więc szacunek. Powiem mu to samo, co tobie. Przepraszam go. Nie chciałem go uderzyć.

Curry mówił o Nowym Roku jako punkcie rozgraniczającym dla tych wojowników, zauważając, że muszą rozwiązać swoje problemy i nabrać dynamiki, zanim kalendarz się odwróci. W grudniu pozostało dziewięć meczów z następującymi przeciwnikami: Clippers, Nets, Blazers, Celtics, Wizards, Blazers, Nuggets, Heat, Mavericks.

Aby ustabilizować niepewną sytuację, Warriors muszą wygrać kilka meczów. Liga ponownie ustali, w ilu (i jeśli w ogóle?) z tych meczów Green będzie uprawniony.

„Nie chcę stawiać zespołu w złym położeniu” – powiedział Green. „Zamierzałem popełnić błąd i skontaktowałem się z nim. Oczywiście zdaniem Steve’a musiałem tam być, abyśmy wygrali. Rozumiem. Dlatego nie kłóciłem się z sędziami, odkąd wróciłem. Odkąd wróciłem, nie byłem związany z żadnym zawodnikiem. Bo to rozumiem. Niestety pech. Próbując wyciągnąć faul, nawiązałem z nim kontakt. Ale to nie to samo.

Z Greenem czy bez, Kerr staje przed poważnymi pytaniami dotyczącymi cyklu ewolucyjnego Wojowników. Od czasu powrotu po niedawnej kontuzji palca Wiggins zebrał swoje trzy najgorsze mecze, strzelając 8 z 30 trafień i 11 strat w meczach z Blazers, Thunder i Suns.

READ  The Green Bay Packers w końcu dodali WR do ataku prowadzonego przez Aarona Rodgersa, wybierając Christiana Watsona w 34. klasyfikacji generalnej

Ostatecznie rozstrzygnięcie padło na Kerra pod koniec drugiej kwarty przeciwko Suns. Wiggins nie trafił w ustawienie i wyciągnął piłkę poza boisko natychmiast po wejściu, prawdopodobnie kończąc pierwszą połowę. Jonathan Guminga spisał się dobrze za Wigginsem. Kerr wyciągnął więc Wigginsa nieco ponad cztery minuty po rozpoczęciu połowy i umieścił Kumingę w składzie na rozpoczęcie trzeciej kwarty. Kuminga zagrał 29 minut. Wiggins rozegrał najniższe w sezonie 15 minut. Nie dokończył gry.

Głębiej

Za każdym razem, gdy bieg Wojowników się kończy, wygląda to tak

„Nadal czuję się dobrze” – powiedział Wiggins. „Nadal muszę to zrobić. Nie oddałem strzału. Walczyłem jednak w defensywie i czuję, że rozbiłem szybę.

Kerrowi zabrakło w trzeciej kwarcie, a Looneya zastąpił Brandin Podzimski. Looney zagrał tylko 11 minut. Miał minus 13. Podziemski spisał się znakomicie, zdobywając 20 punktów, 11 zbiórek i pięć asyst, zmieniając losy meczu różnymi efektownymi zagraniami, w tym ofensywnym odbiciem po rzucie wolnym, który zakończył się trzema punktami i czwartym upadkiem przeciwko Devinowi. Bookera. Faul na początku trzeciej kwarty.

Jednak najbardziej wstrząsającym wyborem Kerra w Phoenix we wtorkowy wieczór był występ Klaya Thompsona w końcówce meczu. Thompson nie trafił osiem ze swoich 10 strzałów i osiem trójek, podczas gdy Chris Paul (15 punktów, 11 asyst) i Moses Moody (12 punktów, cztery zbiórki) okazali się bardziej skutecznymi opcjami na polu obrony. Kerr zakończył walkę z Currym, Ballem, Potziemskim, Kumingą i Dario Sariciem.

„Dziś wieczorem czułem, że muszę grać z chłopakami, którzy grają lepiej” – powiedział Kerr. „Byłem bardzo cierpliwy, próbując wszystkich zorganizować, dać mężczyznom swobodę i przestrzeń. Jednak dzisiejszy wieczór nie jest najlepszym momentem na cierpliwość.

Jak później zauważył Green, był to pierwszy raz, kiedy Thompson został zmuszony do tego rodzaju poświęcenia. Przez te wszystkie lata dynastii, Thompson, choć zdrowy, zawsze zaczynał i kończył. To pierwszy raz, kiedy znalazł się na ławce rezerwowych w decydującym momencie.

To nie spodobało się Thompsonowi. Sfrustrowany, gdy dowiedział się o decyzji, krążył po przerwie na żądanie, kilka razy krzyknął na grupę i rozbił coś, co wyglądało na stojak na kubki na podłodze za ławką. W pewnym momencie, gdy czas minął, curry przyszło go uspokoić. Thompson milczał przez większą część czwartej kwarty, a po meczu dokonał wymiany zdań z reporterami.

Jedna z historii tego wieczoru dotyczyła tego, że nie zamknąłeś.

„Tak” – powiedział Thompson. „To bardzo dziwne. Bardzo dziwne”.

READ  Demokraci zjednoczyli się wokół Bidena, gdy raport wzbudził obawy ze względu na wiek

Jak się z tym czułeś?

„Nie znam człowieka” – powiedział Thompson. „Właściwie nie mam co do tego żadnych uczuć.

Czy to było frustrujące?

„Oczywiście, że mnie to frustruje” – powiedział Thompson. „Myślisz, że zachowam spokój? Jestem facetem, który lubi rywalizację. Ostatecznie jestem jedną z najbardziej rywalizujących osób, które noszą ten mundur. Mogę to powiedzieć z całą pewnością. Ale nieważne. nie myśl, że to dzisiaj przyniosłem. Zasłużyłem na to.

Czy zostałeś poinformowany w tym momencie?

„Nie” – powiedział Thompson. „NIE. NIE. NIE. NIE. Cokolwiek. Zasługuję na to, aby dziś wieczorem znaleźć się na ławce rezerwowych. Grałem głupio.

Byłeś smutny na ławce.

„Jeśli kiedykolwiek grałeś w koszykówkę, wiesz, do czego jesteś zdolny” – powiedział Thompson. „Zawsze chcesz tam rywalizować. To tylko fakty. Cokolwiek. Zdarza się. Zasługiwałem na ławkę rezerwowych. Zagrałem głupio. Dwadzieścia meczów. Nie złapałem dobrego rytmu. Ale dajcie uznanie naszej ławce rezerwowych. Oni zagrał fantastycznie. Młodzi chłopcy robią postępy.

Co sądzisz o niektórych obecnych decyzjach Steve’a dotyczących rotacji?

„Ufam Steve’owi” – ​​powiedział Thompson. „Teraz ufam Steve’owi i zawsze będę to robił”.

Curry powiedział, że spodziewa się, że Thompson będzie zdenerwowany, gdy przesiedzi przełomową chwilę, i powtórzył, że wszyscy muszą się zintensyfikować. Jasne jest jednak, że w końcu osiągnięto punkt krytyczny i Kerr jest teraz bardziej skłonny dać zielone światło najbardziej żenującym wyborom rotacyjnym, niezależnie od implikacji osobistych.

„Nie sądzę, że Clay musi się tym zajmować” – powiedział Green. „To dziwne, że masz do czynienia z czymś takim po raz pierwszy. Twoja reakcja jest taka, że ​​dopóki przez to nie przejdziesz, nie wiesz, jak sobie poradzisz z czymś takim. Dla Claya było to obce terytorium. Nie sądzę, żeby ktokolwiek był zły, był z tego powodu zły.

„To trudne noce” – powiedział Kerr. „Ale to jest NBA.

„To bardzo trudna liga. To praca marzeń, ale też niesamowicie trudna. Jesteś hałasem, ławką, faulem, kontuzją i skaleczeniem. To nie jest łatwe. Każdy sezon jest pełen wzlotów i upadków, momentów, w których naprawdę walczysz indywidualnie. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Każdy gracz przechodzi przez różne rzeczy.

Dostawać The skokiCodzienny biuletyn NBA Zach Harper i in Shams Saranya, w Twojej skrzynce odbiorczej każdego ranka. Podpis aż do Tutaj.

(Zdjęcie: Klay Thompson: Mark J. Repilas / USA TODAY)