Dwight Howard, Poznajcie wojowników; Usman Garuba zgadza się na kontrakt – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Potrzeba Warriors dotycząca wielkości składu doprowadziła do pojawienia się kilku interesujących graczy.

Centrum wolnych agentów Dwight Howard spotka się z Warriors w San Francisco w przyszłym tygodniu, poinformował w piątek Shams Charania z The Athletic, powołując się na źródła.

Ośmiokrotna gwiazda NBA ostatni raz w lidze występowała w sezonie 2021-22, występując w 60 meczach w drużynie Los Angeles Lakers. W ciągu 16,2 minuty na zawody notował średnio 6,2 punktu i 5,9 zbiórek.

Były zawodnik numer 1 w swojej 18-letniej karierze w NBA spędził czas w siedmiu różnych zespołach i był członkiem drużyny Lakers, która zdobyła mistrzostwo w sezonie 2019–2020.

Howard (37 l.) ostatni sezon spędził grając na Tajwanie w drużynie Taoyuan Leopards i wyraźnie szuka kolejnej szansy w NBA. Za każdy koszyk Azji, Uzyskał średnią 23,2 punktu I 16,2 zbiórek w 34,9 minuty w 20 meczach.

Monte Ball i Dalton Johnson z NBC Sports Bay Area w czerwcu omawiali pomysł dołączenia Howarda do Warriors w ramach wolnej agencji, wierząc, że może to być dobry ruch w głąb.

Howard nie ukrywał, że w ostatnich latach chciał dołączyć do Warriors, stwierdzając w 2022 roku, że mógłby być mentorem byłego selekcjonera nr 2 Jamesa Wisemana, którego Golden State ostatecznie sprzedał do Detroit Pistons w zeszłym sezonie.

Wojownicy czekają na spotkanie z Howardem, ale zgodzili się na dwustronny kontrakt z centrum wolnych agentów Ousmane Garubą, Charanią i Anthonym Slaterem z The Athletic, powołując się na źródła.

Garuba, wybrany w pierwszej rundzie draftu 2021 przez Houston Rockets, notował średnio 2,8 punktu i 3,9 zbiórek w 99 meczach w ciągu ostatnich dwóch sezonów. W lipcu dwukrotnie został jednak sprzedany, po czym został zwolniony przez Oklahoma City Thunder.

21-letni Garuba dołącza do Lestera Quiñonesa, gdy gracze podpisali z Warriors dwustronne kontrakty. Zespoły NBA mogą teraz mieć trzech graczy dwukierunkowych.

Warriors mają obecnie 13 zawodników podpisanych z gwarantowanymi kontraktami w NBA, więc jeśli przyszłotygodniowe spotkanie przebiegnie pomyślnie, mają możliwość dodania Howarda.

Ale Garuba zapewnia ubezpieczenie, jeśli Howard i Warriors nie zgodzą się na warunki kontraktu.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk

READ  Jak Brad Stevens wykorzystał dylemat Sixers, aby uzupełnić skład Celtics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *