Dyrektorzy studiów na ostatniej sesji przetargowej – The Hollywood Reporter

Podkreślając panującą w całym mieście potrzebę pilnego rozwiązania trwającego strajku scenarzystów historycznych, grupa kadry kierowniczej wyższego szczebla uczestniczy w środowej sesji negocjacyjnej pomiędzy Gildią Scenarzystów Ameryki a Stowarzyszeniem Producentów Filmowych i Telewizyjnych.

Dyrektor generalny Disneya Bob Iger i dyrektor generalny Warner Bros Discovery David Zaslav, współzałożyciel Netflix Ted Sarandos, prezes NBCUniversal Studio Group i dyrektor ds. treści Donna Langley byli obecni na spotkaniu, które rozpoczęło się około godziny 10:00 czasu pacyficznego. Reporter z Hollywood uczyć się. Bardzo rzadko zdarza się, aby przedstawiciel branżowy ds. negocjacji, AMPTP, bezpośrednio włączał dyrektorów generalnych w sesje przetargowe, które zazwyczaj prowadzą przedstawiciele ds. stosunków pracy i starsi pracownicy AMPTP w studiu i na żywo; Jednak ogólnobranżowy kryzys wynikający z trwających strajków pisarzy i aktorów skłonił liderów firm do bardziej bezpośredniego zaangażowania w rozmowy.

„Dyrektorzy generalni oczyścili swoje harmonogramy i chcą usiąść i odbyć prawdziwą rozmowę” – podało jedno ze źródeł studia zaznajomionych ze środowymi negocjacjami. Osoba ta dodała, że ​​WGA przed spotkaniem przekazała do studia listę spraw według ważności, od najbardziej drażliwych do najmniej drażliwych. „To jest już dawno spóźnione; Każdy odczuwa ból. „Wejdźmy tam i naprawmy sprawę” – podało źródło.

THR Zwrócił się do WGA i AMPTP o komentarz.

Jedno ze źródeł w studiu twierdzi, że liderzy firm wstępnie sfałszowali negocjacje w Zoomie przed środową sesją negocjacyjną. „Czują, że im mniejsza grupa, tym większe ma to znaczenie. Chcą wejść do pokoju i wiedzieć wszystko” – powiedziała ta osoba.

Po tygodniach braku formalnych rozmów AMPTP ogłosiła 14 września, że ​​w następnym tygodniu strony ostatecznie powrócą do stołu negocjacyjnego. „Być może nie otrzymacie od nas wiadomości w nadchodzących dniach, gdy będziemy negocjować, ale wiedzcie, że skupiamy się na jak najszybszym uzyskaniu uczciwej umowy dla pisarzy” – stwierdziła Writers Guild of America we własnym liście do członków.

READ  Jeremy Renner składa wyrazy szacunku pracownikom szpitala w Reno rok po wypadku z pługiem śnieżnym

„Zaczerpnąłem język związkowy za pośrednictwem poczty elektronicznej” – odnotowuje przesłanie związku jeden z wystawców-weteranów [to members] Oczekują prawdziwych negocjacji. Nie rozmawiaj przez chwilę. Nie powiedzieli tego podczas ostatniej rozmowy z AMPTP. Przynajmniej mają nadzieję/oczekują czegoś prawdziwego.

To nie pierwszy raz, kiedy liderzy firm mają bezpośredni kontakt z WGA w związku z konfliktem pracowniczym w 2023 r. 21 sierpnia przywódcy WGA spotkali się z Igerem, Langleyem, Zaslavem, Sarandosem i prezesem AMPTP Carole Lombardini na wiecu w Head South. Krótko po spotkaniu AMPTP przedstawiła związkowi swoją ofertę z 11 sierpnia, dodając, że organizacja „zdecydowanie angażuje się w zakończenie strajku i ma nadzieję, że WGA będzie pracować nad osiągnięciem tego samego rozwiązania”. We własnym piśmie dotyczącym spotkania związek stwierdził, że podczas spotkania z wyższą kadrą kierowniczą „spotkaliśmy się z wykładem na temat tego, jak dobra była ich jedyna kontroferta” i potępił „ograniczenia, luki i pominięcia” w najnowszej ofercie .

Liderzy studia oczyścili swoje harmonogramy w ramach przygotowań do opóźnionej środowej debaty. Wiele źródeł wskazuje, że jeśli spotkanie przebiegnie pomyślnie, klub może trwać do późnej nocy. Jeżeli odbędzie się ono wcześniej, może to oznaczać niewielki postęp.

Kim Masters wniósł wkład w raportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *