Dziennikarze Pierre Zakhrzewski i Oleksandra Kuvshinova zginęli w ataku, który zranił reportera Fox News.

Kamerzysta Fox News został zabity w poniedziałek w tym samym ataku, który pozostawił reportera w sieci. Benjamin Hall został ranny Jak powiedzieli w pobliżu UkrainaStolica Kijowa, podała we wtorek sieć. Fox News poinformował, że pojazd, którym podróżowali operator Pierre Zakrzewski i Hall, zginął w „nadchodzącym pożarze”.

Anton Zherashchenko, doradca ukraińskiego MSW, powiedział, że w ataku zginęła również ukraińska dziennikarka Ołeksandra Kuwszynowa. Gerashchenko powiedział, że Kuvshinov i Zacharzewski zostali zabici „od ognia artyleryjskiego sił rosyjsko-faszystowskich”.

Prezenter Fox News, John Roberts, powiedział w tweecie: „Pracowałem z Pierre’em wiele razy na całym świecie. Był absolutnym skarbem. Przekazujemy nasze szczere modlitwy żonie i rodzinie Pierre’a”.

Dyrektor generalny Fox News, Suzane Scott, powiedział, że Zakrzewski z Londynu „podczas swojej długiej współpracy z nami relacjonował wszystkie międzynarodowe wiadomości, od Iraku po Afganistan i Syrię, po Fox News”, a „jego pasja i talent jako dziennikarza są nieporównywalne”.

„Był głęboko zaangażowany w opowiadanie historii, a jego odwaga, profesjonalizm i etyka pracy były dobrze znane dziennikarzom we wszystkich mediach” – powiedział Scott.

„Pierre Zakrzewski jest prawdziwą legendą w sieci, a jego strata jest druzgocąca” – powiedział we wtorek prezenter Fox News, Bill Hemmer. Cytowano prezesa Foxa, Jaya Wallace’a, który powiedział, że inni pracownicy „zawsze czuli się bardziej uspokojeni, kiedy wchodzili na scenę i widzieli, że jest tam piwo”.

„Jest profesjonalistą, jest dziennikarzem, jest przyjacielem” – powiedział Hemmer. „Chcielibyśmy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje żonie Pierre’a Michaelowi i całej jego rodzinie na kanale Fox News Channel tutaj. Pierre Zakrzevsky miał 55 lat i już go straciliśmy.”

READ  CDC rezygnuje z zasady pięciodniowej kwarantanny w przypadku infekcji Covid-19
Rosja-Ukraina-dziennikarz wojenny zabity.
Film, wydany przez Fox News Channel, przedstawia kamerzystę Pierre’a Zakhrzewskiego, reportera Fox News Steve’a Hurricane’a i starszego producenta z Jerozolimy Jonata Firlinga w tle po prawej, w Kijowie.

Pierre Zakrzewski / AP


W zeszłym roku sieć uhonorowała Zakrzevsky Nagroda Fox News Media SpotlightUznaje „nadzwyczajnych pracowników, którzy wchodzą i wychodzą z miejsca pracy i poza nim”.

Raport Foxa nie zawierał żadnych informacji na temat stanu Halla, a ich korespondent, który został ranny w tym samym ataku, został przyjęty do szpitala we wtorek.

Gulnosa Side, koordynator projektu dla dziennikarzy w Europie i Azji Środkowej, powiedział w oświadczeniu, że jest „głęboko zasmucony” wiadomością o śmierci Zachreewskiego i Kuwszynowa.

„Relacjonowanie tej wojny jest ważną służbą publiczną i już pochłonęło życie co najmniej dwóch dziennikarzy w ciągu zaledwie kilku tygodni” – powiedział. „Władze Ukrainy i Rosji muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dziennikarzom i w pełni zbadać ataki na prasę”.

W poniedziałek sieć potwierdziła, że ​​Hall „został ranny podczas zbierania wiadomości pod Kijowem na Ukrainie”.

W poniedziałkowej notatce skierowanej do pracowników Scotta powiedział w sieci, że „jest teraz mniej szczegółów, ale Ben został przyjęty do szpitala, a nasze zespoły w terenie pracują nad zebraniem większej ilości informacji, gdy sytuacja szybko się rozwija”.

Inny amerykański dziennikarz, Brent Renat, dzień później otrzymał wiadomość o ataku na załogę Foxa Został postrzelony Na Ukrainie. Szef regionalnej policji w Kijowie powiedział, że Renaud został zabity, a inny dziennikarz został ranny przez siły rosyjskie podczas filmowania uchodźców w Irpin, mieście poza stolicą Kijowa.


Wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dziennikarzom na Ukrainie po tym, jak amerykański filmowiec został zabity przez siły rosyjskie

05:17

Shawn Tandon, prezes Gildii Reporterów Departamentu Stanu, powiedział, że był „zszokowany” wiadomością o kontuzji Halla.

„Znamy go z ciepła, dobrego poczucia humoru i wielkiego profesjonalizmu” – powiedział Tandon w oświadczeniu. „Życzymy Benowi szybkiego powrotu do zdrowia i wzywamy do większych wysiłków w celu ochrony dziennikarzy, którzy świadczą nieocenione usługi poprzez swoje relacje na Ukrainie”.

sala Ostatnio trafił na nagłówki gazet Greg Goodfield, współgospodarz politycznego talk show „The Five”, powiedział, że reportaż z Ukrainy jest „jak każda inna historia, z jaką zetknęliśmy się w erze cyfrowej”. Film jest kręcony i odtwarzany, aby wywołać u ciebie jakąś emocjonalną reakcję, ponieważ sprawia, że ​​firmy informacyjne są dochodowe ”.

„To nie jest medium, które próbuje wywołać jakąś emocjonalną reakcję” – powiedział Hall. „To się całkowicie dzieje”.

„To kompletna katastrofa” – dodał. „A ci, którzy znaleźli się w środku, są prawdziwymi ofiarami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *