eBay zapłaci 3 miliony dolarów pracownikom, którzy wysłali parom bezpośrednie błędy

BOSTON (AP) — sprzedawca internetowy eBay Inc.Grzywna w wysokości 3 milionów dolarów zostanie zapłacona w celu uregulowania zarzutów karnych związanych z kampanią nękania prowadzoną przez pracowników wysyłkowych Żywe pająki, karaluchy i inne niedogodności Jak wynika z dokumentów sądowych złożonych w czwartek, do domu pary w Massachusetts.

Departament Sprawiedliwości oskarżył eBay o skargę karną dotyczącą prześladowania, manipulowania świadkami i utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości. Już trzy lata wcześniej pracownicy zostali pozwani w ramach skomplikowanego planu zastraszenia Davida i Iny Steiner. Oboje wyprodukowali internetowy biuletyn EcommerceBytes, który swoim zasięgiem zmartwił kadrę kierowniczą eBay.

Według biura prokuratora USA w Massachusetts, eBay zawarł porozumienie o odroczeniu ścigania, które może doprowadzić do oddalenia zarzutów postawionych spółce z siedzibą w Kalifornii, jeśli zostaną spełnione pewne warunki.

„EBay dopuścił się absolutnie haniebnego, przestępczego zachowania. Pracownicy firmy i kontrahenci zaangażowani w tę kampanię przeprowadzili ofiary przez piekło w kampanii terroru, której celem było uciszenie ich doniesień i ochrona marki eBay” – oznajmił w przesłanym e-mailu prokurator stanu Massachusetts Josh Levy .

Associated Press wysłała w czwartek e-mail do serwisu eBay.

Wydawca i redaktor The Steiners, Newsletter, Pozwali także firmę zajmującą się handlem elektronicznym przed sądem federalnymOpisuje, jak cyberprześladowanie i zakłócanie dostaw anonimowo wysłanych paczek wywróciło ich życie do góry nogami.

Ina Steiner otrzymała na Twitterze nękające, a czasami zawierające groźby wiadomości oraz dziesiątki dziwnych e-maili od grup takich jak Grupa Wsparcia Pacjentów z Zespołem Jelita Drażliwego i Komunistyczna Partia Stanów Zjednoczonych.

Z żywym pudełkiem Pająki i karaluchy, kondukt pogrzebowy dla pary, zakrwawiona maska ​​świni i książka o tym, jak przetrwać stratę współmałżonka, pojawiły się na ich progu. Ich adres domowy został również opublikowany w Internecie wraz z ogłoszeniami zapraszającymi nieznajomych na wyprzedaże i imprezy.

Z akt sądowych wynika, że ​​nękanie rozpoczęło się w 2019 r., po napisaniu przez Inę Steiner artykułu na temat pozwu eBay, w którym zarzucono Amazonowi kłusownictwo na jego sprzedawcach.

READ  Migos Raper Takeoff nie żyje w wieku 28 lat, zastrzelony w Houston

Pół godziny po opublikowaniu artykułu ówczesny dyrektor generalny eBay, Devin Wenik, wysłał wiadomość do innego dyrektora naczelnego: „Jeśli kiedykolwiek zamierzasz ją obalić… teraz jest na to czas” – głosi dokument sądowy. Dyrektor przekazał wiadomość Wenicka Jamesowi Bachowi, ówczesnemu starszemu dyrektorowi ds. bezpieczeństwa i ochrony eBay, i nazwał Inę Steiner „stronniczym trollem, którego należy zwolnić”.

Bach jest jednym z siedmiu byłych pracowników Ostatecznie przyznał się do winy do zarzutów w tej sprawie. On Skazany w 2022 roku Prawie pięć lat więzienia. Inny były dyrektor, David Harville, został skazany na dwa lata więzienia.

Wenik, który ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego w 2019 r., nie został postawiony w tej sprawie zarzutów karnych i zaprzeczył, jakoby miał jakąkolwiek wiedzę na temat kampanii nękania lub nakazywał komukolwiek robić cokolwiek nielegalnego. W sprawie cywilnej jego prawnicy stwierdzili, że cytat „powal ją” został wyrwany z kontekstu i naturalnym założeniem powinno być to, że miał na myśli „podjęcie kroków prawnych”, a nie „serię dziwacznych przestępstw”.

Władze podały, że Bach, którego prokuratorzy określili jako twórcę planu, w pewnym momencie zwerbował Harville'a, aby towarzyszył mu do Bostonu w celu szpiegowania Steinerów. Prokuratorzy twierdzą, że Baugh, Harville i inny pracownik eBay udali się do domu pary, mając nadzieję na zainstalowanie w ich samochodzie modułu śledzącego GPS. Prokuratorzy twierdzą, że cała trójka zastała zamknięty garaż, więc Harville kupił narzędzia, planując włamanie.

Adwokaci Harville'a powiedzieli, że nie miał on żadnego związku ani wiedzy na temat wiadomości z pogróżkami ani przesyłek wysyłanych do niego przez jego kolegów.

Adwokaci Baugh powiedzieli, że ich klient był pod nieustanną presją ze strony Wenicka i innych członków kadry kierowniczej, aby coś zrobili z Steinerami. Baugh utrzymuje, że został usunięty z firmy, gdy wkroczyła do niego armia prawników z zewnątrz, aby przeprowadzić „wewnętrzne śledztwo”, którego celem było uchronienie firmy i jej kadry kierowniczej przed oskarżeniem.

READ  Siostra Andre: najstarsza osoba na świecie umiera w wieku 118 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *