Elon Musk dołączył do zespołu Twittera

Elon Musk dołącza do zespołu Twittera.

Spółka Ogłoszono spotkanie We wtorek dzień później p. Musk ujawnił, co miał Kupiłem 9,2 procent udziałów W firmie zajmującej się mediami społecznościowymi zakup uczynił go największym partnerem. Wiadomość zwiększyła w poniedziałek akcje Twittera o ponad 20 procent.

Pan. Akcje Twittera wzrosły we wtorek o prawie 8 procent po wiadomości o nominacji w zarządzie Muskina.

Pan. Musk ma zostać mianowany na miejsce w zarządzie, które wygasa w 2024 roku. Dopóki nie zasłuży w drużynie Twittera i jeśli zdecyduje się zrezygnować po 90 dniach, nie będzie mógł utrzymać się powyżej 14,9. Procent udziałów Twittera.

„Dzięki rozmowom z Elonem w ostatnich tygodniach jest dla nas jasne, że wniesie on wielką wartość do naszego zespołu” – powiedział Barak Agarwal, dyrektor generalny Twittera. Tweeted we wtorek.

Na Twitterze, panie Szczegóły inwestycji Muskina datowane są na 14 marca, w dniu, w którym przekroczył limit 5 procent, co wymaga ujawnienia przez organy regulacyjne. Być może zgromadził swoje udziały na długo przed tym.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Barackiem i zespołem Twittera w celu wprowadzenia znaczących ulepszeń na Twitterze w nadchodzących miesiącach” – Mr. Piżmo Tweeted w odpowiedzi Pan. Do Agarwala.

Pan. Musk milczał o swoich zamiarach zakupu dużego udziału w Twitterze, który przed premierą był wart około 2,9 miliarda dolarów, ale teraz jest wart więcej. Zarejestrował się w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na podstawie dokumentu Złożony 13GWskazuje, że planuje pozostać nieaktywny i nie chce realizować dużego udziału w firmie.

We wtorek Twitter ogłosił, że oprócz umowy o ograniczeniu wielkości swojego udziału w spółce, pan. Stwierdzono, że nie ma „porozumień ani porozumień” między Muskiem a Twitterem.

„Dołączenie do zespołu z możliwością pasywnego monitorowania jest teoretycznie możliwe” – powiedział Joshua Mits, profesor prawa korporacyjnego w Columbia Law School. Ale zakłada się, że ktoś dołączy do grupy, aby skutecznie wpływać na firmę – powiedział. „W przeciwnym razie nie oznacza to, że nie można ufać SEC, ale myślę, że będzie to bitwa pod górę” – powiedział. powiedział Mitz.

READ  Ogłoszenia rządowe na żywo: Wiadomości Omigron, ograniczenia i nie tylko

Pan. Musk krytykował Twittera w ostatnich tygodniach za nieprzestrzeganie zasad wolności słowa i argumentował, że użytkownicy powinni mieć możliwość wyboru algorytmu, który wybiera oglądane przez nich tweety. Kontroluj posty na Twitterze.

Jack Dorsey, współzałożyciel Twittera, wygrał ten pomysł, prowadząc firmę. „Każdy algorytm do użycia (lub nie) powinien być otwarty dla wszystkich” – powiedział Czy napisał to na Twitterze W zeszłym miesiącu pan Tweet Muska kładł nacisk na algorytmy open source.

Pan. Dorsey Zszedł Jest prezesem Twittera w listopadzie i planuje ustąpić z zarządu firmy, gdy jego kadencja wygaśnie w przyszłym miesiącu. Pan. Dorsey był we wtorek ”Bardzo szczęśliwy„Pan. O dołączeniu do grupy Musk.

W poniedziałek, po opublikowaniu swoich akcji na Twitterze, pan. W jednym ze swoich pierwszych tweetów Musk opublikował ankietę na Twitterze, w której pyta użytkowników, czy chcieliby edytować tweety.

„Potrzebujesz przycisku edycji?” Pan. – zapytał Musk na stronie. Pan. Agarwal odpowiedział na jego tweet wyraźną notatką Poprzednia ankieta Pan Piżmo O wolności słowa: „Wynik tego referendum będzie znaczący” – powiedział. Agarwal Napisał w poniedziałek. „Proszę głosować uważnie”.

Jako dyrektor i kluczowy interesariusz, pan Nie jest jasne, w jakim stopniu Musk może mieć wpływ. Kiedy przedstawiciele aktywisty finansującego Elliott Management i firmę private equity Silver Lake dołączyli do grupy w 2020 roku, Zgodzili się powstrzymać od komentowania polityki.

Pan. Zapytany, czy Musk ma przestrzegać podobnych zasad, rzecznik Twittera powiedział, że chociaż panel odgrywa kluczową rolę doradczą, codzienne operacje i decyzje w witrynie będą wykonywane przez kierownictwo i personel Twittera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.