Elon Musk grozi usunięciem głównego sędziego Brazylii jako rzekomego zdrajcy

Elon Musk zagroził ujawnieniem szkodliwych dowodów, które jego zdaniem udowodnią, że czołowy brazylijski sędzia zdradził kraj, zaostrzając spór w związku z cenzurą mediów społecznościowych w kraju.

Malika

Bolsonaro jest oskarżony o opracowanie w listopadzie 2022 roku planu mającego na celu obalenie porażki wyborczej, obejmującego aresztowanie samego de Moraesa.

Kilka tygodni później zwolennicy Bolsonaro zaatakowali stolicę kraju, Brasilię, i zalali Kongres, pałac prezydencki i Sąd Najwyższy w powstaniu na wzór 6 stycznia, ale szybko się to nie udało.

Opublikowane w zeszłym miesiącu zeznania wyższych dowódców wojskowych wskazują, że Bolsonaro, populista podobny do Donalda Trumpa, jest zamieszany w sprawę korupcyjną. Próba zamachu stanu.

Jedną z czołowych postaci w tej toczącej się walce jest Alexandre de Moraes. Prezes Najwyższego Trybunału Wyborczego i sędzia Sądu Najwyższego chcieli ukrócić rozpowszechniane w Internecie twierdzenia zwolenników Bolsonaro, że wybory w październiku 2022 r. zostały mu nieuczciwie skradzione.

Swoim ostatnim posunięciem De Moraes wszczął śledztwo ws

Później pojawia się nieporozumienie Opublikowane dokumenty Napisane przez dziennikarza Michaela Shellenbergera dla Twitter Files. Ten rzekomy De Moraes próbował wykorzystać politykę moderowania treści obowiązującą na platformie jako broń przeciwko zwolennikom Bolsonaro, który wówczas nadal był prezydentem.

Po opublikowaniu dokumentów i nakazaniu de Moraesowi zablokowania niektórych kont Musk nazwał de Moraesa „brazylijskim Darthem Vaderem” w niedzielę i powiedział, że X opublikuje wszystko, o co zażądał De Moraes, i wyszczególni, w jaki sposób żądania te naruszają brazylijskie prawo.

„Ten sędzia bezczelnie i wielokrotnie zdradził konstytucję Brazylii i jej obywateli” – stwierdził Musk. opublikować Niedziela. „Musi podać się do dymisji albo zostać usunięty”.

To nie pierwszy raz, kiedy Musk musi radzić sobie z prośbami rządów.

W zeszłym roku krytykowano go za uginanie się pod żądaniami rządu tureckiego dotyczącymi cenzurowania treści na jego platformie, zanim Recep Tayyip Erdogan uzyska reelekcję.

READ  Ukraiński urzędnik: spotkanie ONZ z Putinem „nie jest dobrym pomysłem”

„Zasady przed zyskiem” lub „Największy hipokryta na świecie”.

Jednak tym razem Musk odmówił spełnienia żądań De Moraesa i ostrzegł, że X prawdopodobnie będzie musiał utracić wszystkie przychody w Brazylii i zamknąć swoją lokalną działalność.

Dodał: „Zasady są ważniejsze niż zysk”. opublikować.

Musk przedstawiał siebie jako bastion chroniący przed upadkiem zachodniej cywilizacji spowodowanym przez ludzi takich jak Moraes.

Twierdzi, że życie Amerykanów jest zagrożone ze względu na zróżnicowane zatrudnienie, i jest zaniepokojony spadkiem liczby urodzeń i depresją kobiet. Hormonalna antykoncepcja.

Rozsiewa także strachGłębokie państwo socjalistyczneKierowana przez Demokratów, którzy umacniają swoją kontrolę, dając nielegalnym imigrantom prawo do głosowania.

Przede wszystkim przedstawia siebie jako bojownika o wolność słowa. Kiedy skrajnie prawicowy przywódca Niemiec musiał odpowiedzieć przed sądem za celowe użycie zakazanego nazistowskiego sloganu, Musk go zastraszał. Radzenie sobie z nim W Internecie, twierdząc, że rząd tłumi wolność słowa.

Biznesmen spotkał się jednak z krytyką za niekonsekwentne podejście.

Groził komentarzami, które mu odpowiadają politycznie – jak członkowie X publikujący posty na temat „Dekolonizacja„L Palestynaktórego komentarz mógłby pomóc rozwiać podejrzenia, że ​​Musk sam może być antysemitą – lub który zbytnio skłania się ku wyznawanym przez niego wartościom, jak te plakaty X, które używają terminu „cis” w sposób, który Musk uważa za obraźliwy.

W zeszłym miesiącu sędzia orzekł, że pozew Muska przeciwko Centrum Przeciwdziałania Nienawiści Cyfrowej „wstydliwie i głośno” jasno przedstawiał jego zamiar ukarania CCDH za krytykowanie jej kierownictwa X – za używanie wobec niego wolności słowa – a także zniechęcanie innych od tego. Zrób to w przyszłości.

READ  Opiekunowie Fu Bao ze łzami w oczach żegnają się z ukochaną pandą

Z powodu nierównomiernego zastosowania tego terminu przez Muska Trevor Timm, dyrektor wykonawczy Fundacji Wolność Prasy, oskarżył go o… Styczeń Za bycie „największym na świecie hipokrytą w kwestii wolności słowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *