Equifax, Experian i TransUnion w celu usunięcia większości długów medycznych z raportów dotyczących kredytów konsumenckich

Equifax, Experian i TransUnion ogłosiły, że wspólnie usuną prawie 70% medyczny Windykacja Tradelines raportów kredytowych.

Nieopłacone rachunki medyczne stanowią 58% zadłużenia w windykacji: CFPB .Raport

Od 1 lipca spłacone należności z tytułu windykacji medycznej nie będą już uwzględniane w raportach dotyczących kredytów konsumenckich. Ponadto okres, po którym niespłacony dług windykacyjny pojawi się w raporcie konsumenckim, zostanie wydłużony z 6 miesięcy do 1 roku, co da konsumentom więcej czasu na przetworzenie długu u ubezpieczycieli i dostawców opieki zdrowotnej przed zgłoszeniem.

W pierwszej połowie 2023 r. Equifax, Experian i TransUnion również nie będą uwzględniać długów windykacyjnych o wartości mniejszej niż 500 USD.

taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
EFX Equifax INC. 241.12 +1,75 + 0,73%
EXPN gh gh gh gh
PRAWDA kara 103,13 -1,00 -0,96%

Trzy firmy sporządzające raporty kredytowe obsługują ponad 1,6 miliarda rachunków kredytowych ponad 200 milionów dorosłych każdego miesiąca.

„Należności z tytułu windykacji medycznej często wynikają z nieprzewidzianych schorzeń. Te zmiany są kolejnym krokiem, który podejmujemy wspólnie, aby pomóc ludziom w Stanach Zjednoczonych skupić się na ich dobrobycie finansowym i osobistym” – powiedzieli dyrektor generalny Equifax Mark Bigor i dyrektor generalny Experian Brian Cassin, oraz Dyrektor generalny TransUnion, Chris Cartwright, powiedział we wspólnym oświadczeniu w piątek. „Jako branża pozostajemy zaangażowana w pomoc w osiągnięciu sprawiedliwego i przystępnego cenowo dostępu do kredytów dla wszystkich konsumentów”.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Consumer Financial Protection Bureau szacuje, że dług medyczny w 43 milionach raportów kredytowych według stanu na czerwiec 2021 r. wynosi co najmniej 88 miliardów dolarów.

„Całkowita kwota długów medycznych w windykacjach w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie będzie wyższa, ponieważ nie wszystkie długów medycznych w windykacjach są przekazywane firmom konsumenckim”, zauważyła CFPB w Raport „Dług medyczny w Stanach Zjednoczonych” na luty 2022.

READ  Firma produkująca sprzęt do posiłków złożyła pozew przez klientów, twierdząc, że „zanieczyszczona” soczewica usunęła woreczek żółciowy

Większość linii biznesowych zajmujących się windykacją długów medycznych w raportach dotyczących kredytów konsumenckich wynosi poniżej 500 USD, chociaż wiele osób z długami medycznymi ma wiele windykacji medycznych.

Przeterminowany dług medyczny może obniżyć ocenę kredytową danej osoby, co może ograniczyć jej dostęp do kredytu i utrudnić znalezienie domu lub pracy. (istock)

Przeterminowany dług medyczny może obniżyć ocenę kredytową danej osoby, co może ograniczyć jej dostęp do kredytu i utrudnić znalezienie domu lub pracy. CFPB twierdzi, że windykacja medyczna jest mniej predykcyjna dla przyszłych problemów z płatnościami niż inne windykacje.

Czarni i Latynosi, młodzi dorośli i osoby o niskich dochodach wszystkich ras i grup etnicznych częściej mają wyższe wskaźniki zadłużenia medycznego niż populacja ogólna. Seniorzy i weterani są również poważnie dotknięci długami medycznymi. Dług medyczny jest bardziej rozpowszechniony w południowo-wschodnich i południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Rada Ochrony Konsumentów zobowiązała się do zapewnienia, że ​​system raportowania kredytów konsumenckich nie jest przymusowo wykorzystywany wobec pacjentów i ich rodzin w celu zmuszenia ich do płacenia wątpliwych rachunków medycznych. Rzecznik CFPB powiedział FOX Business, że agencja „nie może się doczekać dokładnego przeanalizowania szczegółów planów agencji kredytowych”.

Equifax ujawnione w raporcie rocznym za 2021 r. CFPB bada obecnie, czy firma przestrzegała wymogów ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej, aby właściwie rozstrzygać spory konsumenckie. Źródła powiedziały Wall Street Journal, Jako pierwszy zgłosi ogłoszenie w piątekExperian i TransUnion są również przedmiotem dochodzenia w związku ze sporami konsumenckimi.

„Ponieważ CFPB jest naszym głównym regulatorem, stale współpracujemy z nimi w różnych kwestiach” – powiedział FOX Business rzecznik TransUnion. Przedstawiciele firmy Experian nie odpowiedzieli natychmiast na prośbę firmy FOX Business o komentarz.

Ostatni ruch następuje po Equifax, Experian i TransUnion osiągnął ugodę W 2015 r. wraz z prokuratorem generalnym stanu Nowy Jork w celu poprawy dokładności raportów kredytowych, zwiększenia rzetelności i skuteczności procedur rozwiązywania sporów konsumenckich dotyczących błędów w raportach kredytowych oraz ochrony konsumentów przed nieuczciwą szkodą dla ich historii kredytowej z powodu zadłużenia medycznego.

READ  Jim Kramer mówi, że uwielbia te trzy małe sztuki w wyczerpanym sektorze detalicznym

W ostatnich latach firmy zajmujące się raportami kredytowymi Zgoda Uregulowanie długów, które nie wynikały z umowy lub umowy o zapłatę z raportów kredytowych, takich jak opłaty biblioteczne lub mandaty, mandaty parkingowe, mandaty za przekroczenie prędkości, opłaty sądowe lub grzywny. W 2017 r. zgodzili się również na wdrożenie zmian, aby rozpocząć usuwanie wyroków cywilnych i oświadczeń o zastawach podatkowych z raportów kredytowych.

Prezydent Biden nazwał piątkowy ruch „krokiem we właściwym kierunku”, dodając, że jego administracja „będzie nadal walczyć o konsumentów – od zwiększenia przejrzystości po zapobieganie niespodziewanym rachunkom i nie tylko”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *