Ewolucja Apple od Steve’a Jobsa do Tima Cooka

Jabłko Stała się najcenniejszą firmą na świecie i opłaciło się, gdy Steve Jobs zbudował giganta technologicznego i jako były dyrektor ds. Projektów Jony Ive i obecny dyrektor generalny Tim gotuje Przenieś to na wyższy poziom.

Tak twierdzi korespondent techniczny New York Times, Tripp Mickle książka„Po Steve: Jak Apple stała się firmą o wartości bilionów dolarów i straciła duszę”, która przedstawia spojrzenie zza kulis Jabłko Po śmierci Jobsa zmaga się z karierą swoich najlepszych poruczników.

Michael rozmawiał z ponad 200 obecnymi i byłymi dyrektorami generalnymi i pracownikami Apple, a także z kluczowymi postaciami w historii Apple, takimi jak urzędnicy administracji Trumpa i osoby mające wpływ na kulturę, aby wyjaśnić, w jaki sposób osiągnięcia firmy wiązały się z ogromnymi kosztami. Książka stawia filozoficzne pytanie, czy firmy powinny być miejscami, w których sztuka prowadzi do handlu, czy też to handel dyktuje sztukę.

Apple oskarżony o zorganizowanie związku w sklepie World Trade Center

Michael powiedział FOX Business, że jednym z największych punktów, jakich nauczył się pisząc książkę, było to, jak ważny dla sukcesu giganta technologicznego był Steve Jobs.

„Apple musiał znaleźć zupełnie nowy sposób na obejście się bez Steve’a Jobsa, ponieważ był dosłownie na rozdrożu, jak szprychy w kole, za wszystko, co robili, i zasługują na uznanie za odkrycie tego i doskonalenie się w sposób, w jaki to zrobili” powiedział. „Ale z tego samego powodu, ponieważ Jobs był tak kluczowy w napędzaniu produktu, nikt inny nie pojawił się, aby wypełnić jego buty. Jony Ive zrobił to podczas Apple Watch i rodzi to pytanie, jak długo mogą pozostać na swoim dotychczasowym linie produktów i jak wprowadzają kolejne rewolucyjne urządzenie.?”

Od śmierci Jobsa w październiku 2011 roku, Michael mówi, że Apple stało się odzwierciedleniem prezesa Tima Cooka, ze zwiększonym naciskiem na kwestie takie jak koszty i wydajność operacyjna w ciągu ostatniej dekady.

„Steve Jobs kierował się intuicją i instynktem, a decyzje podejmował szybko iw dużej mierze w oparciu o własne gusta, niezależnie od tego, czy były to jego wyczucie oprogramowania, czy też jakiś rodzaj wrażliwości estetycznej, która wzrosła w porównaniu z innymi” – zauważa. „Tim Cook to ktoś, kto czuje się naprawdę dobrze, żyjąc w arkuszach kalkulacyjnych. Naprawdę skupia się na liczbach. Ma tendencję do analizowania rzeczy i głębokiego myślenia o nich przed podjęciem decyzji. Więc przeszedłem od kogoś, kto podejmuje odważne decyzje, do kogoś, kto woli metodę od magia.”

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmieniają %
AAPL Firma Apple 137,59 +0,24 + 0,17%

Na piątkowe zamknięcie kapitalizacja rynkowa Apple wynosi 2,2 biliona dolarów. Według danych Dow Jones Markets od śmierci Jobsa akcje Apple wzrosły o 918,51 proc.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Wybiegając w przyszłość, Michael uważa, że ​​największym wyzwaniem Apple jest jego ciągła zależność od Chin.

„Widzieliśmy, jak to się nasila w ciągu ostatnich pięciu lat” – podkreśla. „Widzieliśmy, jak to się dzieje, gdy COVID po raz pierwszy zaczął działać, a fabryki zostały zamknięte, a Apple musiał obniżyć swoje wytyczne, ponieważ nie byliby w stanie wyprodukować potrzebnych im urządzeń, ponieważ w tym celu w dużym stopniu zależeli od zakładów produkcyjnych w Chinach. teraz znowu”.

Podobnie jak jego konkurenci, Apple również boryka się z ciągłymi zakłóceniami łańcucha dostaw i inflacją zbliżającą się do najwyższego od 40 lat poziomu. Jednak Mikkel zauważył, że Apple pokonał swoich konkurentów, jeśli chodzi o zabezpieczenie i wynegocjowanie korzystnych cen komponentów do produkcji swoich produktów.

„Wiąże się to z jego zdolnością do zaspokojenia popytu, na przykład zeszłorocznej linii komputerów Mac w czasie, gdy niektórzy z jego rówieśników walczyli o zdobycie chipów do produkcji laptopów” – dodaje.

Apple również napotyka plik Popychanie rozwijających się związków wśród pracowników handlu detalicznego. Chociaż Meckel dostrzegł wyzwania stawiane przez ten ruch, powiedział, że jest „nieco cichy” ze względu na przejście Apple na sprzedaż cyfrową i wsparcie dla swoich produktów.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Ostatecznie Mikhel ma nadzieję, że czytelnicy dowiedzą się o ciągłym napięciu w Apple, aby zrównoważyć kreatywne i finansowe aspekty firmy, która nadal się rozwija, a konsumenci cieszą się produktami.

Podkreślił, że „nie ma dobrej i łatwej odpowiedzi na jakiś sposób radzenia sobie z tymi napięciami”. „To są dwie rzeczy, które muszą ze sobą współpracować, aby stworzyć produkty, które Apple miał przez lata”.

After Steve: Jak Apple stało się firmą o wartości bilionów dolarów i straciło duszę Sprzedaj teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.