Fabryka mówi „żadnych luźnych desek podłogowych” w Final Four, gdzie gwiazda UNC Armando Bacot został ranny

Producent kortów w męskiej drużynie koszykówki Final Four powiedział we wtorek ESPN, że to miejsce na parkiecie, w którym znajduje się gwiazda z Północnej Karoliny. Armando Bacot Doznał kontuzji podczas meczu o mistrzostwo w poniedziałek wieczorem i nie miał problemów ze szkieletem.

Powiedział: „Charakterystyka absorpcji stadionu jest zgodna z projektem, a wewnątrz stadionu nie było desek podłogowych ani luźnych paneli, co potwierdził doświadczony technik, który był obecny w każdym z meczów Final Four, aby zapewnić jakość i bezpieczeństwo podłogi — powiedział. Jeff Kreigsa, wiceprezes ds. marketingu i strategii w Connor Sports, który tworzy Final Four.

W ostatniej minucie rozstawionej przez UNC przegranej 72-69 z numerem 1 z Kansas na New Orleans Caesars Superdome, Bakout upadł na korcie i został zmuszony do opuszczenia meczu po pogorszeniu się kontuzji prawej kostki.

Powtórki w zwolnionym tempie, które później stały się popularne w mediach społecznościowych, pokazały coś, co wyglądało na deskę podłogową poza ograniczonym obszarem farby, która spadła nieco pod ciężarem prawej stopy Baku na chwilę przed ponownym zranieniem kostki. Bacot nie wspomniał o podłodze po meczu, ale nagranie jego prawej stopy uderzającej o ziemię wywołało niezliczone retweety i pytania o kaliber powierzchni do gry.

Komentarz Krejsy pojawił się w wiadomości e-mail po tym, jak ESPN zażądał komentarza od NCAA.

„Podłoga turniejowa, podobnie jak na wszystkich piętrach, jest systemem paneli zaprojektowanym specjalnie z myślą o bezpieczeństwie i komforcie sportowców, osiągniętym dzięki zdolności do pochłaniania sił uderzenia, gdy sportowiec nagle skacze lub skręca”, powiedział Kreigsa, jednocześnie zapewniając, że inni gracze są w pobliżu. Nie ma negatywnego wpływu”.

Bakut nie wrócił po tym, jak w końcu zabrzmiał gwizdek śmierci. Odwrócił piłkę do góry po kontuzji, a UNC stracił jeden punkt na około 50 sekund przed końcem, dzięki czemu okazał się jednym z najważniejszych elementów gry.

READ  Simone Biles oferuje wsparcie dla Mikaeli Shiffrin pośród krytyki Zimowych Igrzysk Olimpijskich: „Ludzie są do bani”

We wtorek po południu dyrektor sportowy North Carolina Bubba Cunningham powiedział, że urzędnicy szkolni nie rozmawiali z NCAA w sprawie sądu.

„Rozegraliśmy dwie gry na tej przestrzeni” – powiedział Cunningham ESPN za pośrednictwem wiadomości tekstowej. „Po prostu niefortunna rzecz w krytycznym momencie”.

Backout opuścił Caesars Superdome w poniedziałek wieczorem w butach do chodzenia. Uszkodził prawą kostkę w meczu z Duke’iem w ostatnich minutach sobotniego półfinału i miał problemy z awansem do play-offów przedmeczowych w poniedziałek. W końcu zebrał się i zakończył grę o mistrzostwo z 15 punktami i 15 zbiórkami.

Ale niezatarty obraz Baku, krzepkiego napastnika o wzroście 6 stóp 10 i 240 funtów, pojawił się po kontuzji kostki w ostatniej minucie. Przeskoczył długość boiska na jednej nodze, daleko za grą, żeby jego drużyna nie znalazła się w niekorzystnej sytuacji. Sędziowie w końcu dmuchnęli w gwizdek, aby leczyć kontuzję po tym, jak przekroczył połowę boiska. Potem zrezygnował z gry.

UNC był o jeden punkt w tyle, zanim próbował zdobyć bramkę, a Backout powiedział, że myślał, że wykona ten ruch, który spowoduje, że smoła będzie przewyższać.

„Pomyślałem, że wykonałem dobry ruch”, powiedział Bakout w poniedziałek. „Myślałem, że naprawdę dostałem kąt, jaki chciałem. Myślałem, że to będzie łatwy kosz. Potem podkręciłem kostkę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *