„Fala pływowa”: falę Omigon US Covid-19 można umieścić na nadbiegu

17 grudnia (Reuters) – Dwa lata po wybuchu epidemii koronawirusa Stany Zjednoczone stoją w obliczu kolejnej ciemnej zimy, a rozpalony do czerwoności wariant Omigran już grozi pogorszeniem liczby niebezpiecznych przypadków.

Według Reutersa liczba przyjęć do szpitala z powodu COVID-19 wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o 45%, a potwierdzonych przypadków wzrosła o 40% do średnio 123 000 nowych infekcji dziennie w ciągu tygodnia.

Pfizer Inc. (PFE.N)Jeden z czołowych producentów szczepionek przewidział w piątek, że epidemia potrwa do 2024 roku i że niższa wersja szczepionki dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat rozwinęła słabszą odporność niż oczekiwano, co opóźniłoby rozpoznanie. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Trzy weekendowe mecze National Football League zostały przełożone po tym, jak kilka drużyn mocno ucierpiało w wyniku eksplozji. Czytaj więcej

National Hockey League dodała kolejny sport do swojej ostatniej listy odroczonych, wzbudzając podejrzenia co do planu ligi, aby wysłać najlepszych sportowców na świecie na igrzyska olimpijskie w Pekinie w lutym. Czytaj więcej

W Nowym Jorku, po ponad 100 występach w ciągu ostatnich siedmiu tygodni, Radio City Music Hall ogłosiło, że odwołało wszystkie pozostałe terminy z powodu corocznego Christmas Spectacular Rocket „z powodu rosnących wyzwań epidemii”.

Koncert Michaela Jacksona „MJ” na Broadwayu odwołał koncerty do 27 grudnia, dołączając do innych produkcji na Broadwayu, które przestały występować po pozytywnym teście obsady i ekipy.

Według wczesnych badań wariant Omigran wydaje się być bardziej zaraźliwy niż poprzednie replikacje wirusa i jest bardziej aktywny w unikaniu obrony immunologicznej.

Po szybko rozprzestrzeniającym się rozpowszechnieniu w krajach takich jak Republika Południowej Afryki i Wielka Brytania, urzędnicy zdrowia publicznego twierdzą, że może to stać się dominującym wariantem w kraju, a szpitale mogą mieć trudności z kontrolowaniem wzrostu wariantu delta tego lata.

READ  Dochodzenie Fox News w sprawie zniesławienia nadszarpnęło zaufanie niektórych widzów

„Wzrost teraz. Fala Omigran może wkrótce dotrzeć do najbliższego szpitala” – napisał na Twitterze dr Tom Frieden, były szef Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Wstępne dane z RPA sugerują, że Omigron prowadzi do łagodniejszej choroby niż wariant delta, który nadal napędza obecną falę epidemii. Ale brytyjskie badanie opublikowane w piątek nie wykazało różnicy w nasileniu między tymi dwoma typami. Czytaj więcej

Jednak amerykański antropolog, dr Anthony Fossy, powiedział w piątek, że nieprawidłowe poziomy infekcji Omicron mogą spowodować o wiele więcej zgonów.

Osoba jest testowana na obecność koronawirusa (COVID-19) 14 grudnia 2021 r. w wyskakującej witrynie testowej w Nowym Jorku w USA. REUTERS / Brendan McDermid

„Kiedy masz dużą liczbę zarażonych osób, całkowita liczba osób przyjętych do szpitala jest wysoka. To prosta matematyka” – powiedział Fassi w rozmowie z CNBC.

Fassi powiedział również, że władze debatują, czy przedefiniować, czym „kompletna szczepionka” ma zawierać zastrzyki przypominające.

Czy wyciągasz wtyczkę?

Niedawny wzrost powoduje kolejną falę zakłóceń w życiu codziennym, chociaż nie zachowano powszechnych blokad miejsc pracy i spotkań społeczności.

Federalny sąd apelacyjny przywrócił w piątek ogólnokrajowy mandat na szczepienia lub testowanie COVID-19 dla dużych firm – zasada Occupational Safety and Health Administration (OSHA), która obejmuje 80 milionów pracowników w USA. Czytaj więcej

Niektórzy Amerykanie zrewidowali swoje plany wakacyjne. Nowojorska dziennikarka reklamowa Winifred Donogue odwołała imprezę dyskotekową 8 stycznia w rodzinnym domu wakacyjnym w Highlands Lakes w stanie New Jersey, aby uczcić jego 60. urodziny i Nowy Rok.

„Dwa tygodnie temu wszyscy byli zachęcani. Potem infekcje gwałtownie wzrosły” – powiedział. „Do stycznia, kto będzie się czuł bezpiecznie? Podłączyłem go”.

Eric Hrubunt, dyrektor naczelny CIRE Travel, powiedział, że jeszcze nie widział odwołanych fal, tak jak to zrobił, gdy w sierpniu przetoczyła się przez kraj zmienność delta. Ale zaniepokojeni klienci przytłoczyli agencję wezwaniami do wprowadzenia nowych protokołów Govt-19, takich jak obowiązkowe izolacje podróżne.

READ  Marion Williamson zawiesza dalekosiężne prawybory Demokratów rzucone Joe Bidenowi

Powiedział też, że ludzie nie powinni panikować. „Ludzie podejmują świadome decyzje”.

Wiele stanów ma niebezpieczne przypadki i hospitalizacje. Według Reutersa, Nowy Jork, Ohio, Pensylwania, Illinois i Michigan zgłosiły średnio siedem dni infekcji.

W Ohio wyczerpany personel szpitala otrzyma od poniedziałku pomoc od 1050 żołnierzy Gwardii Narodowej – w tym 150 pielęgniarek, techników ratownictwa medycznego i stażystów medycznych, powiedział w piątek gubernator Mike Divine.

CDC ujawniło w piątek nową strategię „pobyt próbny”, która pozwala nieszczepionym dzieciom pozostać w szkole pomimo ekspozycji na wirusa. Czytaj więcej

Protokół ma na celu zastąpienie automatycznej izolacji, że tej jesieni dziesiątki tysięcy uczniów będą musiały przegapić dni szkolne.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Josepha Aux w Princeton, New Jersey i Barbary Goldberg w Maplewood, New Jersey; Dodatkowe raporty autorstwa Nandity Bose, Carla O’Donnell, Roshana Abrahama, Jill Sergeant, Susan Heavy, Carolyn Humor, Mirunaliki Roy, Leroya Leo i Franka Pinku; Montaż przez Howarda Gollera, Cynthię Asterman i Sonię Hepinstall

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *