Fala upałów: mieszkańcy Europy Zachodniej więdną wczesnym latem, zwiększając obawy przed zmianą klimatu

Brytyjski tor wyścigowy Royal Ascot Racecourse High Quality również odnotował rzadką zmianę w protokole: goście mogli zdjąć czapki i kurtki, gdy tylko członkowie rodziny królewskiej przeminęli.

„Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce, nawadniaj i opiekuj się najsłabszymi, aby nie cierpieli z powodu udaru cieplnego” – powiedział hiszpański premier Pedro Sanchez o pustynnieniu podczas imprezy w Madrycie.

W piątek temperatury w Madrycie osiągnęły 40 stopni Celsjusza (104 Fahrenheita). Firma zgłosiła AEMET. Stan niespotykany od 1981 roku na początku tego roku.

Lobby rolnicze powiedziało, że niektóre części północnych Włoch stracą połowę swojej produkcji rolnej z powodu suszy, zagrażając nawadnianiu, ponieważ jeziora i rzeki zaczną płynąć niebezpiecznie.

Federacja Włoskich Przedsiębiorstw Użyteczności Publicznej, Utilitalia, ostrzegła w tym tygodniu, że najdłuższa rzeka kraju, Pad, doświadcza najgorszej suszy od 70 lat, powodując, że wiele części rozległego północnego szlaku wodnego całkowicie wysycha.

Fala upałów wywarła presję na systemy energetyczne, ponieważ popyt na klimatyzację grozi podniesieniem cen i zwiększeniem wyzwania związanego z tworzeniem zapasów, aby chronić Rosję przed dalszymi cięciami w dostawach gazu.

’Zagrożenie dla zdrowia’

We Francji departament Gironde w okolicach Bordeaux zakazał występów publicznych, w tym koncertów i hal bez klimatyzacji, powiedział lokalny urzędnik.

„Wszyscy są teraz zagrożeni problemami zdrowotnymi” – powiedział France Blue Radio prefekt Gironde Fabien Pucio.

Temperatury w wielu częściach Francji osiągnęły od czwartku tego roku 40 stopni Celsjusza i oczekuje się, że osiągną najwyższy poziom w sobotę, osiągając 41-42 stopni Celsjusza. Rekordowa temperatura w nocy w czerwcu wyniosła 26,8 stopni Celsjusza w Tarascon na południu Francji.

Czternaście wydziałów administracyjnych było w stanie gotowości, a dzieciom w wieku szkolnym zalecono pozostanie w tych rejonach w domach. Ograniczenia prędkości zostały zmniejszone w wielu obszarach wokół Paryża, aby kontrolować emisję spalin i tworzyć szkodliwe opary.

Piątek był najgorętszym dniem w roku w Wielkiej Brytanii, z temperaturami przekraczającymi 32 stopnie Celsjusza na południowym wschodzie.

Parki, baseny i plaże były zatłoczone, a po dwóch latach kontroli epidemii wielu cieszyło się dniem pełnym zabawy i wolności, niektórzy się martwili.

READ  Jake Paul nazywa gwiazdy UFC po Tyron Woodley KO: „Ja też ich zawstydzę”

„Jestem z Cypru, a teraz na Cyprze pada deszcz… tutaj gotuję, więc coś trzeba zmienić. Student Charlie Uxel odwiedza Brighton na południe od Londynu.

„Teraz się tym cieszymy, ale na dłuższą metę możemy się poświęcić”.

Kraje śródziemnomorskie są coraz bardziej zaniepokojone tym, jak zmiany klimatyczne wpłyną na ich gospodarki i źródła utrzymania.

„Półwysep Iberyjski jest coraz bardziej suchy, a przepływ naszych rzek jest coraz wolniejszy” – powiedział Sanchez, hiszpański przywódca.

Strażacy są zaangażowani w gaszenie pożarów w wielu częściach Hiszpanii, przy czym najbardziej ucierpiała Katalonia we wschodniej Hiszpanii i Zamora w pobliżu zachodniej granicy Portugalii.

Podczas Royal Ascot 2022, gdy fala upałów uderza w Europę Zachodnią, zawodnicy wyścigowi ochładzają się w upale.

W Zamorze 8500 do 9500 hektarów zamieniło się w popiół.

Chmura gorącego powietrza opuściła Portugalię w piątek, gdzie temperatury nie były tak wysokie jak w innych krajach europejskich, a Lizbona prawdopodobnie osiągnie 27 stopni Celsjusza.

Jednak portugalska agencja meteorologiczna IPMA poinformowała, że ​​maj był najgorętszym miesiącem w ciągu ostatnich 92 lat. Ostrzegła, że ​​większość obszarów została dotknięta przez dotkliwe susze.

Zbiorniki wodne w Portugalii mają niski poziom wody, przy czym najbardziej dotknięta jest tama Broura, która jest zapełniona tylko w 15%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *