Finn Scully, legendarny dziennikarz sportowy i ikona Los Angeles Dodgers, umiera w wieku 94 lat

We wtorek zmarł legendarny stary prezenter Finn Scully Spryciarze ogłoszony. Miał 94 lata.

„Był głosem Dodgersów i nie tylko. Ich sumienie, wielokrotnie nagradzany poeta, uchwycił ich piękno i opisał ich chwałę, od Jackie Robinsona po Sandy Kovacsa, Kirka Gibsona po Claytona Kershawa. Finn Scully był biciem serca Dodgers – i pod wieloma względami bicie serca całego Los Angeles” – powiedział zespół w oświadczeniu.

„Fin Scully był sercem Dodgersów – i pod wieloma względami był bijącym sercem całego Los Angeles”.

Scully, który w latach 1975-1982 zapraszał do CBS Sports kilka ogólnokrajowych rozgrywek piłkarskich i golfowych, rozpoczął karierę radiową w 1949 roku, po ukończeniu Fordham University, gdzie studiował dziennikarstwo i był nadawcą studenckim. Dołączył do budek radiowych i telewizyjnych Dodgersów w sezonie 1950, kiedy byli jeszcze na Brooklynie. Scully przyjechał z Dodgersami do Los Angeles w 1958 roku i pozostał w klubie aż do przejścia na emeryturę w 2016 roku.

Pracował także przy krajowych transmisjach dla Major League Baseball, NFL i PGA Tour, a także pracował dla NBC Sports od 1983 do 1989 roku.

„Dzisiaj zachęcamy do utraty legendy w naszej grze” – powiedział w oświadczeniu komisarz MLB Rob Manfred. „Vin był niezwykłym człowiekiem, którego talent przyniósł radość pokoleniom fanów Dodgera. Ponadto jego głos odegrał niezapomnianą rolę w niektórych z największych momentów w historii naszego sportu. Jestem dumny, że Vin jest synonimem baseballu ponieważ uosabiał to, co najlepsze w naszej narodowej rozrywce. Był nadawcą, był wspaniałym człowiekiem.

„W imieniu Major League Baseball składam najgłębsze kondolencje rodzinie Finna, przyjaciołom oraz fanom i fanom Dodgera na całym świecie”.

Najsłynniejsze połączenie Scully’ego z NFL pojawiło się w CBS w 1982 roku, grając na podstawie gry o przepustkę Joe Montany do Dwighta Clarka w NFC Championship Game. Lub, jak zaczęto nazywać, po prostu, połów:

READ  Ryan Day otrzymuje przedłużenie umowy do 2028 r. z podwyżką wynagrodzenia do 9,5 mln USD rocznie

Również podczas pracy z CBS Scully był częścią zespołu transmisyjnego, którego zadaniem było dzwonienie do The Masters od 1975 do 1982 roku.

Być może najsłynniejszy bejsbolowy mecz Scully’ego miał miejsce podczas World Series w 1988, kiedy kulejący Kirk Gibson wrócił do domu z home runem w pierwszym meczu.

Scully został wprowadzony do Baseball Hall of Fame jako zwycięzca nagrody Forda C. Fricka w 1982 r., a w 2014 r. otrzymał od Buda Seliga nagrodę komisarza za osiągnięcia historyczne. Ma także gwiazdę w Hollywood Walk of Fame i otrzymał nagrodę prezydencką Medal Wolności 2016.

Scully i jego druga żona, Sandra, byli małżeństwem przez 48 lat przed jej śmiercią 3 stycznia 2021 roku. Scully miał czworo dzieci, dwoje pasierbów, 16 wnucząt i troje prawnuków.

„Straciliśmy ikonę” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Dodgers, Stan Kasten. „Finn Scully z Dodgersów był jednym z najwspanialszych głosów we wszystkich sportach. Był gigantem, nie tylko jako spiker, ale jako człowiek. Kochał ludzi. Kochał życie. Kochał baseball i Dodgersów Kochał swoją rodzinę. Jego głos będzie słyszany i wyryty w naszych umysłach na zawsze”. Wiem, że nie mógł się doczekać połączenia miłości swojego życia, Sandy. Nasze myśli i modlitwy są dla jego rodziny w tym bardzo trudnym czasie. będzie naprawdę tęsknić za Finnem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.