Flossie, najstarsza kotka na świecie, ma prawie 27 latCNN

Flossie ma około 27 lat, co odpowiada wiekowi kota wynoszącemu 120 lat Księga rekordów Guinnessa Najstarszy kot na świecie został ukoronowany.

Brązowo-czarny kot brytyjski został w czwartek oficjalnie uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za rekordową długość życia wynoszącą 26 lat i 329 dni, zgodnie z komunikatem prasowym. Chociaż ma słaby wzrok i głuchotę, podobno cieszy się dobrym zdrowiem.

„Od początku wiedziałam, że Flossie jest wyjątkowym kotem, ale nigdy nie wyobrażałam sobie, że będę dzielić dom z rekordzistką świata” – powiedziała właścicielka Vicki Green, która adoptowała ją po tym, jak Cats UK została przekazana organizacji charytatywnej Cat Protection w sierpniu.

„Jest taka czuła i chętna do zabawy, zwłaszcza gdy pamięta się jej wiek. Jestem bardzo dumna, że ​​firma Protect Feline dopasowała mi tak niesamowitego kota” – dodała.

Flossie mieszkała w kilku domach, odkąd bezpański kot zamieszkał w pobliżu szpitala Merseyside w Liverpoolu w północno-zachodniej Anglii, przez kilka pierwszych miesięcy jej życia w 1995 roku.

Została adoptowana przez pracownika szpitala, z którym mieszkała przez 10 lat, zanim zmarł jej właściciel. Moją Flossie przejęła siostra jej zmarłej właścicielki. Po 14 latach zmarł drugi właściciel. Była wtedy z synem swojego drugiego właściciela przez trzy lata, zanim została przydzielona do ochotniczej ochrony kotów.

To wtedy zaczęły się rozchodzić wieści o jej niesamowitym wieku i rozpoczęła się podróż w celu potwierdzenia jej rekordu.

„Byliśmy zdumieni, widząc, że dane weterynaryjne Flossie wykazały, że ma 27 lat” – powiedziała w oświadczeniu Naomi Rosling, koordynator oddziału organizacji charytatywnej.

Większość właścicieli kotów wolałaby adoptować znacznie młodszego kota, ponieważ starsze zwierzęta przeżywają swoje ostatnie dni w schroniskach, zgodnie z komunikatem.

„Zawsze chciałem zapewnić starszym kotom wygodne życie później” – powiedział Green, który ma nadzieję, że historia Flossie zachęci potencjalnych właścicieli kotów do zapewnienia schronienia starszym zwierzętom.

Flossie zwykle znajduje się zwiniętą w kłębek w swoim ulubionym żółtym kocu.

Najstarszy kot w historii, Crème Puff, właśnie skończył 38 lat i trzy dni. Zmarli 6 sierpnia 2005 roku.

niegdyś najstarszy żyjący pies, ŻwirZmarł 3 października, pięć miesięcy przed 23. urodzinami Toy Fox Terriera. Gino Wolf, który mieszka ze swoim właścicielem w Los Angeles, jest aktualnym rekordzistą w wieku 22 lat i 2 miesięcy.

READ  Prezydent USA Biden opuszcza Kambodżę jako gospodarza szczytu ASEAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.