Foot Locker FL ma 25% spadek przychodów w I kwartale, niższe prognozy

  • Wolniejsza sprzedaż Foot Locker skłoniła go do obniżenia wytycznych dwa miesiące po uruchomieniu.
  • Sprzedawca odzieży sportowej nie zwraca uwagi na górne i dolne linie.
  • Firma twierdzi, że kradzieże detaliczne i promocje doprowadziły do ​​4-procentowego spadku marż brutto w ujęciu rok do roku.

Znak wisi nad wejściem do sklepu Foot Locker w Chicago, Illinois, 2 sierpnia 2021 r.

Scotta Olsona | Dobre zdjęcia

Akcje Foot Locker spadły w piątek o 24% po tym, jak odnotowały fatalne wyniki fiskalne w pierwszym kwartale i obniżyły swoje perspektywy dwa miesiące po uruchomieniu.

Sprzedawca obuwia przegapił zarówno górną, jak i dolną linię i powiedział, że musi zwiększyć przeceny, aby zwiększyć sprzedaż.

Oto jak Foot Locker radził sobie w pierwszym kwartale fiskalnym w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród analityków przez Refinitiv:

  • Zysk na akcję: skorygowane 70 centów w porównaniu do oczekiwanych 81 centów
  • Przychody: 1,93 mld USD w porównaniu z oczekiwanymi 1,99 mld USD

Dochód netto firmy za trzy miesiące zakończone 29 kwietnia wyniósł 36 milionów dolarów, czyli 38 centów na akcję, w porównaniu ze 132 milionami dolarów, czyli 1,37 dolara na akcję, rok wcześniej.

Sprzedaż spadła do 1,93 mld USD, co oznacza spadek o 11,4% z 2,18 mld USD rok wcześniej.

„Nasza sprzedaż znacząco spadła, biorąc pod uwagę trudne warunki makroekonomiczne, więc obniżamy nasze prognozy na ten rok, ponieważ stosujemy bardziej agresywne obniżki, aby zarządzać zarówno popytem, ​​jak i zapasami” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor generalna Mary Dillon.

Firma spodziewa się obecnie spadku sprzedaży o 6,5% do 8% rok do roku, w porównaniu z poprzednim przedziałem od 3,5% do 5,5%. Oczekuje, że porównywalna sprzedaż spadnie o 7,5% do 9%, w porównaniu z poprzednim przedziałem 3,5% do 5,5%.

Food Locker spodziewa się, że zysk na akcję liczony non-GAAP będzie mieścił się w przedziale od 2 do 2,25 USD, w porównaniu z wcześniejszą prognozą na poziomie 3,35 do 3,65 USD.

READ  Rankingi linii ofensywnych NFL na tydzień 6 przed nami | Wiadomości, rankingi i statystyki NFL

Spółka spodziewa się, że marże brutto będą w przedziale od 28,6% do 28,8%, w porównaniu do poprzedniego przedziału od 30,8% do 31%.

Krawędzie szafki na stopy są już pod ciśnieniem. Wyższe dyskontowanie i spadek związany z kradzieżą zmniejszyły marże o cztery punkty procentowe w pierwszym kwartale w porównaniu z okresem rok temu. Firma spodziewa się, że promocje będą nadal zmniejszać marże.

Dział handlowy Bank of America zauważył, że wyniki sprzedawców detalicznych, takich jak Target, DJ Max i Walmart, były lepsze niż oczekiwano w tym tygodniu, ale 45% sektora detalicznego jeszcze nie zgłosiło zysków, a obiecujące firmy nie są znane. Zgłoszone w tym tygodniu.

Ponury raport Foot Locker może oznaczać kłopoty dla innych firm z branży detalicznej, ponieważ kilka firm zgłasza zyski w ciągu najbliższych kilku tygodni.

To jest najświeższa wiadomość. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *