Gormana do ustąpienia w ciągu roku

  • Prezes Morgan Stanley, James Gorman, powiedział w piątek, że planuje ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego banku w ciągu roku, rozpoczynając wyścig o sukcesję w jednej z największych firm na Wall Street.
  • Gorman powiedział, że zarząd banku zawęził poszukiwania dyrektorów generalnych do trzech „bardzo silnych” kandydatów wewnętrznych.
  • Obejmie stanowisko CEO „na jakiś czas” po ustąpieniu ze stanowiska CEO.

Szef Morgan Stanley, James Gorman, powiedział w piątek, że planuje ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego w ciągu roku, rozpoczynając wyścig o sukcesję u steru jednej z dominujących firm na Wall Street.

Gorman powiedział akcjonariuszom na dorocznym spotkaniu nowojorskiej firmy, że zarząd banku zawęził poszukiwania dyrektorów generalnych do trzech „bardzo silnych” kandydatów wewnętrznych.

Powiedział, że 64-letni Gorman przejmie stanowisko dyrektora generalnego „na jakiś czas” po ustąpieniu ze stanowiska dyrektora generalnego.

„Dokładny czas zmiany dyrektora generalnego nie został określony, ale zarząd i moje przewidywania są takie, że nastąpi to w ciągu najbliższych 12 miesięcy” – powiedział Gorman.

„Takie są obecne oczekiwania, biorąc pod uwagę brak znaczącej zmiany w środowisku zewnętrznym” – dodał.

odkąd objął 2010, Gorman dokonał jednego z najbardziej udanych zwrotów akcji na Wall Street. Dzięki serii sprytnych przejęć, Morgan Stanley przeszedł od niemal wywrócenia podczas kryzysu finansowego w 2008 roku do powszechnie szanowanego molocha zarządzania majątkiem.

Inwestorzy spółki nagrodzili ją jedną z najlepszych wycen wśród największych banków. To dlatego, że akcjonariusze wolą bardziej stabilne strumienie dochodów z zarządzania majątkiem i aktywami niż bardziej zmienne opłaty z firm handlowych i doradczych.

Zobacz listę…

Akcje Morgan Stanley za kadencji dyrektora generalnego Jamesa Gormana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *