Fortuna Elona Muska spadła o 8,6 miliarda dolarów w ciągu jednego dnia

Wartość netto Elona Muska spadła w tym roku o 100 miliardów dolarów

obrazek: McNamee wygrywa (Obrazy Getty’ego)

Teslii SpaceXaSkrót II Świergot Dyrektor generalny Elon Musk widział, jak jego fortuna spada 100 miliardów dolarów w tym roku, co daje mu wartość netto gdzieś pośrodku 170 miliardów dolarów i182 miliardywedług szacunków z Bloomberg i Forbesa. to jest drwłasne niż szacowane 340 miliardów dolarów w listopadzie 2021 roku. Spadek ma postać Akcje Tesli spadły do najniższego poziomu od dwóch lat w tym tygodniuco zmniejsza bogactwo piżma o ok 8,6 miliarda dolarów w jeden dzień.

Mówi się, że Musk ma ok 15% akcji Tesli, które od początku roku spadły o 58,03%.Dla mnie Bloomberg. Sprzedał prawie 15,5 miliarda dolarów swoich akcji Tesli, aby go sfinansować Kup Twittera wcześniej w tym miesiącu.

Tesla odpowiada za większość bogactwa Muska, ale ze względu na swoją wytrwałość ma do czynienia ze spadkiem przychodów Dzielićograniczenia vid-19 w Chinach I rozmawiać Przypomnij sobie 300 000 samochodów Tesli Ze względu na wadliwe tylne światła i wysokie koszty materiałów. Jego wartość netto nadal spadała po tym, jak przejął Twittera za 44 miliardy dolarów –Największy zakup technologii w historii.

piżmo To też było ostatnio obrona The Pakiet płatności o wartości około 56 miliardów dolarów, który Tesla przekazał lata temu, jest w sądzie. Richard Tornetta, który jest właścicielem niektórych akcji Tesli, złożył wniosek pozew sądowy W 2019 roku z pokazowym garniturem Tesli Musk jest zbyt hojny Drive, mimo że spędzał tylko połowę czasu u producenta samochodów elektrycznych. jego nowe hobby „tweetowa głowa” Przesadzone twierdzi, że za bardzo się upraszcza.

Pomimo niepowodzeń Musk pozostaje najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając wicemistrza, Bernarda ArnaultaOkoło 65 miliardów dolarów. Musk to nie jedyna technologia CEO, którego wartość netto spadła w tym roku, jako CEO Meta Marka Zuckerbergai byćZałożyciel azonu Jeff Bezos’i i współzałożyciel Alfabetu Widzę stronę Wszyscy ponieśli również poważne niepowodzenia finansowe Według Bloomberga.

READ  Wolumen kredytów hipotecznych spada z powodu rosnących stóp procentowych: co to oznacza dla przyszłej sprzedaży domów i wydatków konsumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.