Gary Rossington, założyciel i gitarzysta Lynyrd Skynyrd, umiera w wieku 71 lat

Marionetki z mięsa: nasz wywiad z 1986 roku

Gary Rossington, gitarzysta słynnego zespołu rockowego z południa Lynyrd Skynyrd, zmarł w wieku 71 lat. Zespół opublikował oświadczenie na swoim zweryfikowanym koncie na Facebooku potwierdzające śmierć Rossingtona. Rossington jest ostatnim żyjącym członkiem oryginalnego Lynyrd Skynyrd.

„Z wyrazami najgłębszego współczucia i smutku straciliśmy dziś naszego brata, przyjaciela, członka rodziny, autora tekstów i gitarzystę Gary’ego Rossingtona” – czytamy w oświadczeniu. „Gary jest teraz w niebie ze swoimi braćmi i rodziną Skynyrd, jak zawsze pięknie się bawi. Proszę, miejcie w modlitwie Dale’a, Mary, Annie i całą rodzinę Rossingtonów i uszanujcie prywatność rodziny w tym trudnym czasie.

Więcej ze Spinu:

Urodzony 4 grudnia 1951 roku Rossington założył zespół z Ronniem Van Zantem, Alanem Collinsem, Larrym Janstromem i Bobem Burnsem w Jacksonville. Pierwotnie nazywany My Backyard, zespół zmienił nazwę na Lynyrd Skynyrd w 1969 roku ze względu na swojego nauczyciela wychowania fizycznego Leonarda Skinnera i rolę w piosence „Hello Muttah, Hello Fattuh” z 1963 roku.

Rossington grał na gitarze prowadzącej i rytmicznej, co odegrało kluczową rolę w kształtowaniu brzmienia zespołu. W szczególności jego gra na gitarze slide w utworach „Simple Man”, „Tuesday’s Gone” i „Free Bird” stała się charakterystycznymi momentami w muzyce rockowej.

Był jednym z 20 ocalałych z katastrofy lotniczej w Mississippi 20 października 1977 r., W której zginęli członkowie zespołu Lynyrd Skynyrd Ronnie Van Zant, Steve Gaines, Cassie Gaines i trzej inni.

Kiedy basista Larry Janstrom zmarł w 2019 roku, Rossington został ostatnim pozostałym oryginalnym członkiem.

Jeszcze wiele przed nami…

Aby zobaczyć naszą bieżącą listę 100 największych gwiazd rocka wszechczasów, Kliknij tutaj.

Pozycja Marionetki z mięsa: nasz wywiad z 1986 roku pojawił się pierwszy Kręcić się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *