General Motors przenosi swoją siedzibę w Detroit do nowego budynku w centrum miasta i planuje przebudowę Renaissance Center

DETROIT — General Motors przeniesie w przyszłym roku swoją siedzibę w Detroit do nowego biurowca w centrum miasta i przebuduje swoją kultową siedzibę wzdłuż rzeki Detroit, potwierdzili w poniedziałek przedstawiciele firmy i miasta.

Ogłoszenie ogłoszono na terenie starego sklepu Hudson, który powstaje w 12-piętrowym biurowcu i budynku, w którym będzie mieściła się General Motors, a który zostanie zbudowany przez Bedrock Properties.

Bedrock wspólnie z GM, miastem i hrabstwem Wayne opracuje pomysły przebudowy składającego się z siedmiu budynków Renaissance Center, obecnej globalnej siedziby firmy i wizytówki panoramy miasta, często pokazywanej w telewizyjnych transmisjach sportowych.

Dyrektor generalna GM, Mary Barra, powiedziała, że ​​przeprowadzka do nowego, najnowocześniejszego biurowca w sercu miasta pomoże GM w pozyskiwaniu talentów w przyszłości. Nowa strona znajduje się około mili (1,6 km) na północ od Renaissance Center. Dzięki temu posunięciu siedziba GM pozostanie w mieście w dającej się przewidzieć przyszłości, dodała.

„Będziemy w samym sercu miasta” – powiedziała Barra. „Nasi pracownicy są bardzo podekscytowani pobytem w Detroit i życiem tutaj. Myślę, że posiadanie nowej, nowoczesnej przestrzeni do pracy, która naprawdę pasuje do dzisiejszego sposobu pracy, jest moim zdaniem bardzo przydatna. z pewnością będzie atrakcją.”

Budynek biurowy w Hudson przy Woodward Avenue został zaprojektowany i zbudowany z myślą o siedzibie dużej firmy, powiedział prezes Bedrock, Dan Gilbert. Budynek i przylegająca do niego wieża będą zawierać pomieszczenia konferencyjne, sklepy, luksusowy hotel i przestrzeń życiową, wzdłuż pierwszej utwardzonej drogi w Ameryce, powiedział.

Powiedział, że to posunięcie pomoże Detroit w dalszym rozwoju.

Burmistrz Mike Duggan powiedział, że w ciągu ostatniego stulecia GM i Detroit razem podnosiły się i upadały, i z radością może powiedzieć, że „GM i Detroit znów powstają razem”.

Przyszłość Renaissance Center, siedziby General Motors w obliczu zagłady i bankructwa w 2009 roku, a także wielu lat ogromnych zysków, pozostaje niejasna. Ale to posunięcie w przyszłym roku będzie oznaczać koniec ery dla giganta samochodowego.

READ  Spowolnienie gospodarcze w Chinach odbija się echem w całej Azji

Main Tower, najwyższy budynek w Detroit, ma 73 piętra.

Z biegiem lat, a zwłaszcza po pandemii, liczba pracowników GM w budynku malała, a wiele zlokalizowanych tam firm zostało zamkniętych.

Barra powiedział, że GM jest otwarty na pomysły dotyczące kompleksu Renaissance Center, który firma kupiła prawie trzydzieści lat temu. Powiedziała, że ​​firma zainwestowała tam ponad 1 miliard dolarów. Budynek w tej chwili nie jest sprzedawany, ale jest taka możliwość.

Bedrock jest właścicielem kilku budynków biurowych w całym centrum miasta i kilka z nich odnowił.

GM, Bedrock i rządy zbadają możliwości zastosowań mieszkaniowych, komercyjnych i mieszanych kultowego kompleksu wieżowego, znanego lokalnie jako RenCen, powiedziała Barra.

„Jestem przekonana, że ​​razem możemy stworzyć odpowiednią przyszłość dla tego obiektu” – powiedziała w poniedziałek Parra.

Duggan powiedział, że Gilbert będzie wiedział, co zrobić z kompleksem w przyszłości.

General Motors kupił kompleks wieżowy w 1996 roku, a następnie przeniósł tam swoją siedzibę z lokalizacji na północ od centrum miasta. Od tego czasu firma zajmuje się hostingiem.

Bedrock od wielu lat kupuje nieruchomości w centrum miasta, co doprowadziło do jego odrodzenia. Gilbert prowadzi także firmę pożyczkową Rocket Mortgage.

W wywiadzie udzielonym w 2022 r. Barra powiedziała The Associated Press, że GM zachowa swoją siedzibę w kompleksie RenCen po drugiej stronie rzeki Detroit od Kanady.

Zmodyfikowała jednak swoje wypowiedzi, twierdząc, że nie jest w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć za pięć, dziesięć czy piętnaście lat. Od tego czasu około 5000 pracowników GM przeszło na wcześniejszą emeryturę, a w maju pracownicy nadal pracują według hybrydowego harmonogramu pracy pomiędzy biurem a domem, więc GM potrzebuje mniej powierzchni biurowej.

Firma nabywa około 1 1/2 wież RenCen, w których od lat panuje niewielki ruch pieszych. Większość pracowników GM, w tym zajmujących się rozwojem produktów i inżynierią, jest zlokalizowana na północ od miasta, w zmodernizowanym centrum technologicznym z lat 50. XX wieku na obrzeżach Warren. Po bankructwie GM w 2009 roku firma rozważała przeniesienie tam swojej siedziby.

READ  Dwóch liderów Twittera opuszcza firmę po transakcji z Muskiem

Renaissance Center zostało zbudowane przez Henry'ego Forda II, który w latach 70. utworzył koalicję, próbując ożywić centrum Detroit.

W zeszłym tygodniu firma Bedrock ogłosiła, że ​​ostatnia stalowa belka konstrukcyjna została umieszczona na wieży Hudson Tower, która ma obejmować powierzchnię handlową, biurową, restauracyjną, hotelarską i mieszkalną o powierzchni 1,5 miliona stóp kwadratowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *