Giełdy przedłużają swoją dobrą passę, gdyż inwestorzy nie mogą się doczekać podniecenia w sprawie stóp procentowych Fed

We wtorek giełdy kontynuowały dobrą passę, przedłużając wzrosty siódmą sesję z rzędu, po tym jak ponowne zaufanie do Rezerwy Federalnej, która zakończyła w tym roku kampanię zacieśnienia polityki pieniężnej, podniosło inwestorów na duchu.

Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o 0,9%, przedłużając swoją dobrą passę, podczas gdy S&P 500 (^GSPC) wzrósł o prawie 0,3%. Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o około 0,2%, czyli prawie 60 punktów.

Ostatnie oznaki osłabienia amerykańskiej gospodarki zasygnalizowały rynkowi, że Rezerwa Federalna może złagodzić podwyżkę stóp procentowych. Bankierzy centralni stwierdzili jednak, że drzwi pozostają otwarte dla dodatkowych podwyżek, nawet jeśli urzędnicy zdecydują się na chwilę wstrzymać.

Choć dynamika rynku zmieniła się w bardziej optymistyczną, inwestorzy mają mnóstwo ostrożnych głosów, aby sprawdzić ich aktywność, w tym prezes Fed w Minneapolis Neel Kashkari, który podkreślił w poniedziałek i wtorek, że bank centralny prawdopodobnie ma przed sobą więcej pracy. kontrolować. Inflacja gospodarcza. Kashkari był jednym z kilku bardziej jastrzębich członków Fed, którzy wyrazili we wtorek ostrożność. Tymczasem przewodniczący Jerome Powell ma przemawiać pod koniec tygodnia.

Czytaj więcej: Co oznacza przerwa w podwyżkach federalnych stóp procentowych dla kont bankowych, płyt CD, pożyczek i kart kredytowych?

„W ostatni weekend panowała duża euforia wynikająca z przekonania, że ​​Fed już skończył, że rynek pracy zwalnia i że amerykańska gospodarka czeka miękkie lądowanie” – powiedział Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC. Rynki brytyjskie poinformowały Reuters. „Ludzie zaczynają widzieć trochę jaśniej. Istnieje ryzyko, że Fed może ponownie pójść w górę”.

Wątpliwości nowego Fed rzuciły cień na perspektywy ropy, pomagając po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy obniżyć ceny WTI poniżej 80 dolarów za baryłkę, pomimo perspektywy cięć dostaw z Arabii Saudyjskiej i Rosji. Kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (CL=F) i kontrakty terminowe na ropę Brent (BZ=F) spadły o 4% do odpowiednio 77,48 i 81,76 dolarów za baryłkę.

Na ropę miały także wpływ dane handlowe, które pokazały, że spadek chińskiego eksportu nieoczekiwanie przyspieszył w październiku, co jest oznaką słabego popytu zewnętrznego, przy jednoczesnym wzroście importu. Była jednak jasna plama dla drugiej co do wielkości gospodarki świata, gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaktualizował swoje prognozy wzrostu PKB dla tego kraju na ten i następny rok.

W wiadomościach korporacyjnych WeWork (WE) ogłosiło w poniedziałek upadłość po tym, jak najcenniejszy amerykański startup stanął w obliczu kosztownych umów najmu. Jej akcje spadły w tym roku o około 98%.

Tymczasem sezon wyników trwa, a raporty Ubera (UBER) i Riviana (RIVN) podkreślają wtorkowy program przed uważnie obserwowanymi wynikami Disneya (DIS) zaplanowanymi na środę.

 • Akcje notują siódme zwycięstwo z rzędu

  Indeks S&P 500 (^GSPC) rósł siódmą sesję z rzędu, przedłużając swoją dobrą passę, ponieważ inwestorzy polegają na tym, że Rezerwa Federalna utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie do końca roku. Indeks Standard & Poor’s wzrósł o około 0,3%.

  Indeks Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o 0,9%, odnotowując ósmy dzień z rzędu wzrostów, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrósł o 0,17%, czyli prawie 60 punktów.

 • 30 dolarów za usługę przesyłania strumieniowego ESPN „całkowicie rozsądne”: Fmr. Dyrektor Disneya

  Wall Street była sceptyczna co do kwoty, jaką Disney (DIS) mógłby pobrać za nową usługę przesyłania strumieniowego ESPN, którą planuje uruchomić. Jednak były szef transmisji strumieniowej firmy twierdzi, że fani sportu będą skłonni zapłacić – nawet jeśli cena będzie wyższa niż obecnie kosztuje większość platform.

  „Ludzie zawsze przepłacali za sport” – powiedział we wtorek na konferencji Yahoo Finance Invest Kevin Mayer, który obecnie prowadzi wspierany przez Blackstone startup rozrywkowy Candle Media. „Nie zawsze o tym wiedzieli, ponieważ w czasach, gdy 95% mieszkańców tego kraju miało pakiety płatnej telewizji, może 40% do 50% kosztów tego pakietu stanowiły programy sportowe. … [But] Teraz mogą to zrobić wprost.”

  Jego komentarze pojawiają się w czasie, gdy akcje Disneya osiągają najniższe poziomy od wielu lat, a inwestor-aktywista Nelson Peltz nalega na objęcie wielu stanowisk w zarządach firmy. Działalność firmy w zakresie parków tematycznych zwalnia, dział telewizji linearnej podupada, a działalność w zakresie transmisji strumieniowej nie jest jeszcze rentowna.

  Mayer, który obecnie jest doradcą strategicznym dyrektora generalnego Boba Igera, powiedział, że jego były szef „z pewnością koncentruje się na tym, aby ESPN, firma, w którą mocno wierzy, była dobrze przygotowana na przyszłość”.

  Disney nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących cen usługi ESPN, chociaż analitycy szacują, że aby osiągnąć próg rentowności, musiałoby to kosztować co najmniej 30 dolarów miesięcznie, nie mówiąc już o osiągnięciu zysku.

  Mayer upierał się jednak, że 30 dolarów miesięcznie to „całkowicie rozsądna cena za korzystanie z pełnej oferty sportowej oferowanej przez ESPN”.

  Przeczytaj więcej tutaj.

 • Goolsby z Fed twierdzi, że „złota ścieżka” do miękkiego lądowania jest nadal możliwa

  Austin Goolsbee, prezes Banku Rezerw Federalnych w Chicago, powiedział, że znaczny spadek inflacji, który nie spowoduje recesji, jest nadal możliwy.

  „W ciągu najbliższych dwóch miesięcy możemy spodziewać się najszybszego spadku inflacji w ubiegłym stuleciu” – powiedział we wtorek Goolsbee. Wywiad z CNBC. „Robimy zatem postęp w zakresie stopy inflacji”.

  Goolsby zauważył, że w poprzednich walkach z inflacją recesja zwykle następowała, gdy bankierzy centralni zmuszeni byli do znacznego ograniczenia presji cenowej. Powiedział jednak, że osiągnięcie miękkiego lądowania w obecnym cyklu zacieśniania polityki pieniężnej oznaczałoby osiągnięcie czegoś, czego nigdy wcześniej nie udało się osiągnąć ze względu na wielkość wymaganej redukcji inflacji.

  Zauważył również, że jeśli Fed będzie nadal czynił postępy w kwestii inflacji, debata przesunie się z tego, czy podnieść stopy procentowe, na to, jak długo je utrzymać na wysokim poziomie.

 • Badanie Fed w Nowym Jorku wykazało, że zadłużenie na kartach kredytowych i nieterminowe płatności wzrosły

  Według danych opublikowanych we wtorek przez Rezerwę Federalną saldo kart kredytowych wzrosło w trzecim kwartale o 48 miliardów dolarów, osiągając rekordową wysokość 1,08 biliona dolarów. Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Wzrost zadłużenia o 154 miliardy dolarów w ujęciu rocznym był największym takim wzrostem od czasu powstania serii w 1999 r. Tymczasem miara 90-dniowego wskaźnika zaległości posiadaczy kart kredytowych wzrosła do 5,78%, w porównaniu z 3,69% wcześniej. ogólny. Rok temu poinformowała Gabriela Cruz Martinez z Yahoo Finance.

  Dane wykazały, że wzrost przestępczości dotyczył różnych dochodów i regionów, ale był szczególnie dotkliwy wśród pokolenia milenialsów oraz osób zaciągających kredyty samochodowe lub studenckie.

  Nowe dane pojawiają się po wygaśnięciu w październiku trzyletniego moratorium na spłatę federalnych kredytów studenckich, a oprocentowanie kart kredytowych osiągnęło najwyższy poziom od 38 lat. Połączenie to było ciosem dla niektórych kredytobiorców obciążonych zadłużeniem na kartach kredytowych.

 • Na giełdach panował trend popołudniowy

  Oto niektóre akcje, które we wtorkowe popołudnie zajmowały pierwsze miejsca na stronie trendów Yahoo Finance:

  Intela (INTEC): Akcje międzynarodowej firmy technologicznej wzrosły o 2% we wtorek po południu po raporcie z dziennik „Wall Street Które ujawniło, że firma jest na dobrej drodze do uzyskania wielomiliardowych dotacji rządowych na bezpieczne zakłady produkujące mikroczipy Zastosowania wojskowe i wywiadowcze USA.

  ramię (ramię): Akcje Arm wzrosły o ponad 3% po doniesieniach, że Nvidia (NVDA) i AMD (AMD) planują wypuszczenie procesorów centralnych (CPU) opartych na architekturze ARM dla komputerów PC z systemem Windows.

  Pies danych (DDOG): Akcje spółki wzrosły o prawie 30% we wtorek po południu po tym, jak firma zajmująca się oprogramowaniem zabezpieczającym przekroczyła oczekiwania dotyczące zysków i przedstawiła pozytywne prognozy, w miarę jak coraz więcej klientów przenosi się do chmury w poszukiwaniu solidniejszych rozwiązań bezpieczeństwa w obliczu rosnących zagrożeń cyberbezpieczeństwa.

  Planeta Fitness: (zł): Akcje sieci siłowni wzrosły we wtorek o ponad 12% po odnotowaniu prawie 14% wzrostu całkowitych przychodów w porównaniu z rokiem ubiegłym dzięki wzrostowi sprzedaży w tych samych sklepach i ponad dwudziestu nowych klubów.

 • Akcje rosną w popołudniowym handlu, zgodnie z 7-dniową passą

  S&P 500 (^GSPC) jest na dobrej drodze do siódmego dnia z rzędu zwycięstw, jeśli utrzyma wzrosty aż do dzwonka zamykającego. Indeks wzrósł w godzinach popołudniowych o 0,2%.

  Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o około 0,7%, mając nadzieję na ósmy dzień z rzędu wzrostów, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) był tuż powyżej płaskiej linii.

 • Nadzieje na zakończenie podwyżek stóp procentowych pozwalają błyszczeć zyskom przedsiębiorstw

  Dobre wyniki spółek amerykańskich generalnie ponownie prowadzą do wzrostów.

  Według Bespoke Investment Group 710 spółek, które opublikowały w zeszłym tygodniu swoje wyniki kwartalne, odnotowało wzrost na sesji giełdowej o 2,3%. To jeden z najlepszych odczytów w ciągu ostatnich 20 lat, twierdzi Josh Schaeffer z Yahoo Finance.

  Jednak to nie same zyski zmieniły zachowania inwestorów, ale raczej zmieniająca się narracja, która odnowiła nadzieję na Wall Street, że Fed jest bliski zakończenia kampanii podwyżek stóp procentowych.

  Ponieważ obecny konsensus rynkowy zmienił się w ciągu ostatnich kilku sesji giełdowych, inwestorzy wydają się mniej zaniepokojeni niekorzystnymi czynnikami, które w październiku spowodowały spadki cen akcji. We wtorek późnym rankiem rynki oczekiwały 90% prawdopodobieństwa, że ​​Fed utrzyma stopy procentowe na stałym poziomie w grudniu, co stanowi wyraźny wzrost w porównaniu z prawdopodobieństwem wynoszącym około 58% obserwowanym miesiąc temu.

 • Dyrektor generalny Marriott jest zaangażowany w rynek Bliskiego Wschodu i optymistycznie patrzy na Chiny

  Dyrektor generalny Marriott, Anthony Capuano, powiedział, że sieć hoteli jest dostosowana do rynku Bliskiego Wschodu, mimo że konflikt w Izraelu i Gazie może wywołać szerszą niestabilność w regionie. „Mamy mocne oferty w całym regionie” – powiedział Capuano podczas wywiadu na żywo dla Yahoo Finance Invest, dodając, że utrzymanie gości w ekosystemie hotelowym jest najwyższym priorytetem. Marriott ma ponad dwadzieścia hoteli w Libanie i Egipcie.

  Capuano podkreślił także rozwój firmy w Chinach, drugim co do wielkości rynku. Powiedział, że tamtejsze środowisko biznesowe „w pełni powróciło do poziomu sprzed pandemii”. Powiedział, że Marriott niedawno otworzył swój 500. hotel w Chinach i planuje otworzyć 400 kolejnych.

  Podczas gdy Stany Zjednoczone i Chiny zmagają się z rosnącymi napięciami gospodarczymi i w zakresie bezpieczeństwa, Capuano powiedział, że jego firmie udało się utrzymać ponad konfliktami geopolitycznymi, ponieważ Marriott jest spółką wykorzystującą niewielkie aktywa.

  Dodał, że spośród 500 hoteli znajdujących się w portfolio Marriott w Chinach i setek kolejnych, większość obiektów jest „prawie w całości własnością Chin”.

 • Akcje wykazują tendencję w porannym handlu

  Oto niektóre akcje, które we wtorek rano notowane były na stronie trendów Yahoo Finance:

  Pies danych (DDOG): Akcje spółki wzrosły o 24% we wtorek rano po tym, jak firma zajmująca się oprogramowaniem zabezpieczającym przekroczyła oczekiwania dotyczące zysków i przedstawiła pozytywne perspektywy, w miarę jak coraz więcej klientów przenosi się do chmury w poszukiwaniu solidniejszych rozwiązań bezpieczeństwa w obliczu rosnących zagrożeń cyberbezpieczeństwa.

  Planeta Fitness: (zł): Akcje sieci siłowni wzrosły we wtorek o ponad 15% po odnotowaniu prawie 14% wzrostu całkowitych przychodów w porównaniu z rokiem ubiegłym dzięki wzrostowi sprzedaży w tych samych sklepach i ponad dwudziestu nowych klubów.

  WeWork (praca): Handel na tym dostawcy przestrzeni coworkingowej pozostaje w martwym punkcie, a dawny świetnie prosperujący start-up ma ogłosić upadłość po tym, jak jego wycena spadła z 50 miliardów dolarów. W sierpniu firma ostrzegała inwestorów, że problemy finansowe mogą zmusić ją do zamknięcia, podkreślając tym samym katastrofalne skutki dla spółki publicznej. Jego ostatnia cena wynosiła mniej niż 1 dolara.

  Peleton (Ptone): Znajdująca się w trudnej sytuacji firma z branży fitness wzrosła o niecałe 1% we wtorek rano po tym, jak inwestorzy zepchnęli ją w dół o ponad 5% w notowaniach przed otwarciem sesji. Do niestabilnych posunięć doszło po tym, jak Deutsche Bank obniżył rekomendację Pelotonu do Trzymaj z Kupuj, chcąc uzyskać jasność co do perspektyw wzrostu.

 • Giełdy otwierają się mieszanie w miarę słabnięcia dynamiki

  Wall Street nie była w stanie nadążyć za wzrostami, które podsyciły wzrosty zeszłego tygodnia, gdyż pesymizm co do perspektyw przyszłych podwyżek stóp procentowych przeważył nad nadziejami na zakończenie kampanii zacieśnienia polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną.

  Nasdaq Composite (^IXIC) wzrósł o prawie 0,3%, kontynuując dobrą passę, podczas gdy S&P 500 (^GSPC) spadł o 0,06%. Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadł o 0,1%, czyli prawie 30 punktów.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami giełdowymi i dogłębną analizą, w tym wydarzeniami dotyczącymi zmian akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

READ  Sensex rozbija ponad 2000 punktów po ataku Rosji na Ukrainę; Stylowe poniżej 16 450

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *