Ginny Thomas spotka się z grupą 6 stycznia

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów badająca bunt 6 stycznia 2021 r. osiągnęła porozumienie z Virginią „Ginny” Thomas, żoną sędziego Sądu Najwyższego Clarence’a Thomasa, z którą komisja przeprowadzi wywiad w nadchodzących tygodniach, powiedział jej adwokat i inna osoba. Zaznajomiony z umową.

Adwokat Thomasa, Mark Paletta, potwierdził transakcję w oświadczeniu.

„Mogę potwierdzić, że Ginny Thomas zgodziła się na udział w dobrowolnym wywiadzie z komisją” – powiedział Pallotta. „Jak stwierdzono od początku, pani Thomas chętnie odpowie na pytania komisji, aby wyjaśnić nieporozumienia dotyczące jej pracy w związku z wyborami w 2020 roku. Nie może się doczekać tej okazji.

Doradcy wiedzą, że dokumenty kampanii Trumpa pokazują, że system oszustw wyborczych jest bezpodstawny

CNN pierwszy zgłosił transakcję.

Komisja już zapowiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu odbędzie się wysłuchanie publiczne.

Grupa odbyła myśl Wydanie nakazu sądowego w celu wymuszenia jego zeznań. Thomas, długoletni konserwatywny działacz, zmusił prawodawców i czołowych republikańskich urzędników do obalenia zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich w 2020 roku, powołując się na bezpodstawne twierdzenia o powszechnym oszustwie wyborczym.

Jego wysiłki przyciągnęły uwagę prawodawców i prawników

Ginny Thomas Wciskany raz za razem Szef sztabu Białego Domu, Mark Meadows, musiał znaleźć sposób na zmianę wyborów, zgodnie z wiadomościami wysłanymi do niego w tygodniach po wyborach. Wiadomość przedstawia nietypowy rurociąg między Thomasem a jednym z czołowych doradców Trumpa, gdy prezydent i jego sojusznicy przysięgają wnieść swoje wysiłki do Sądu Najwyższego.

Aaron Blake z The Post wyjaśnia, jak przemówienia Virginii Thomas, które naciskają na byłych pracowników Białego Domu, by unieważnili wybory w 2020 roku, wpływają na Sąd Najwyższy. (Wideo: Mahlia Posey/The Washington Post)

Napaść: przed, w trakcie i po

Ona Wysłano e-mailem do 29 ustawodawców stanu Arizona W listopadzie i grudniu 2020 r. wezwał ich do odłożenia na bok zwycięstwa Bidena w wyborach powszechnych i „wybrania” własnych elektorów prezydenckich. Ona też E-mail wysłany Dwóch republikańskich prawodawców w Wisconsin naciska na zrobienie tego samego.

6 marca 2021 r. – dwa miesiące po tym, jak tłum zwolenników Trumpa szturmem zaatakował amerykański Kapitol, Kongres potwierdza zwycięstwo Bidena – Thomas uczęszczany Nagranie wideo z tego wydarzenia pokazało zgromadzenie prawicowych aktywistów, na którym mówca oświadczył, że Trump nadal jest „prawowitym prezydentem” przy gromkim aplauzie.

READ  S&P 500 spada do nowego minimum w 2022 roku, Dow traci 200 punktów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.